San Francisco z dziećmi – co warto wiedzieć, co zwiedzić?

Tagi , , , ,

Przy dużej liczbie atrakcji w San Francisco czasem trudno jest wybrać najlepsze rzeczy do zrobienia z dziećmi. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych atrakcji w San Francisco, które z pewnością spodobają się zarówno Twoim dzieciom, jak i całej rodzinie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

USS Pampanito

Czy kiedykolwiek byłeś na prawdziwej łodzi podwodnej? USS Pampanito to jeden z dwóch historycznych okrętów zadokowanych przy molo 45 w Fisherman’s Wharf. Jest to okręt podwodny pochodzący z czasów II wojny światowej, który odbył łącznie sześć misji. Okręt ten został nieco zmodyfikowany i obecnie jest pływającym muzeum w San Francisco. Wewnątrz dowiesz się takich rzeczy jak na przykład: jak wygląda życie i praca na łodzi podwodnej. Warto zajrzeć także do głównej konsoli, gdzie nawigatorzy kierują łodzią podwodną oraz do kwater, w których mieszkała załoga okrętu.

Aquarium of the Bay

Aquarium of the Bay to popularne miejsce dla osób odwiedzających San Francisco z dziećmi. Akwarium znajduje się w samym sercu Pier 39 i jest łatwo dostępne z dowolnego miejsca w mieście. Dowiesz się tutaj wielu ciekawostek o florze i faunie Zatoki San Francisco. To doskonała atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Wewnątrz można obserwować pływające meduzy, spacerować po dużych tunelach akwariowych, podziwiać ogromną ośmiornicę pacyficzną lub dotknąć płaszczki.

California Academy of Sciences

Najczęściej odwiedzanym muzeum w San Francisco jest Kalifornijska Akademia Nauk. Jest tu kilka ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  Wewnątrz możesz obserwować motyle latające po lesie deszczowym oraz możesz udać się do kolorowego akwarium Steinhart.

Kolejki linowe i muzeum

Z pewnością każdy członek Twojej rodziny pokocha jazdę kolejką linową w San Francisco. Te historyczne kolejki jeżdżą w górę i w dół po najbardziej stromych ulicach. Do dziś działają trzy zabytkowe linie. Dwie z nich kursują pomiędzy Union Square oraz Fisherman’s Wharf. Trzecia linia wozi ludzi po California Street. Wszystkie trzy oferują wspaniałe widoki i ekscytującą przejażdżkę po mieście.

Warto także odwiedzić bezpłatne Muzeum kolejek linowych. To niewielkie muzeum prezentuje historię kolejek linowych w San Francisco. Jednak najlepszą atrakcją dla dzieci jest podziwianie kół w akcji, gdy ciągną wagoniki na linie w górę stromych wzgórz. Z pewnością to jedna z niezapomnianych atrakcji dla dzieci w San Francisco.

Exploratorium

Exploratorium to edukacyjne muzeum dla dzieci w każdym wieku. Znajdują się tu setki eksponatów, które prezentują między innymi jak działa elektryczność, co powoduje trzęsienia ziemi i jak powstają ważne przedmioty codziennego użytku.

Plac zabaw w Dolores Park

Jeśli Twoje dzieci uwielbiają bawić się na placu zabaw, wybierz się do Dolores Park. Znajdziesz go w dzielnicy San Francisco –  Mission Dolores. Ten plac zabaw oferuje dzieciom ogromną przestrzeń do biegania oraz zabawy. Są tu między innymi: huśtawki, zjeżdżalnie oraz sprzęt do wspinaczki. Jest to również doskonałe miejsce do zorganizowania pikniku z rodziną. Ten przestronny park oferuje także widok na centrum San Francisco i jest popularnym miejscem spacerów wśród mieszkańców. 

Park Golden Gate

Inną ciekawą rzeczą do zrobienia w San Francisco z dziećmi jest wycieczka do Golden Gate Park. W parku tym znajdziesz kilka atrakcji przyjaznych rodzinom z dziećmi. Warto odwiedzić kolorowy Japoński Ogród Herbaciany, pospacerować po Konserwatorium Kwiatów i odwiedzić de Young (widoki z bezpłatnej wieży są najlepsze dla dzieci w każdym wieku).

Jeśli Ty i Twoja rodzina lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu to polecamy także udać się nad jezioro Stow. Można tu wypożyczyć rowerek wodny i wybrać się na przejażdżkę po jeziorze, obserwując przy tym dziką przyrodę. Dużą atrakcją dla dzieci w każdym wieku będzie także wizyta w zagrodzie żubrów. Można z bliska zobaczyć kilka żubrów. Aktywny dzień zwiedzania i zabawy warto zakończyć w pobliżu Ocean Beach obiadem lub kolacją z widokiem na Ocean Spokojny.

Poprzedni

Jak tanio zwiedzić San Francisco?

Zwiedzanie Presidio w San Francisco, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz