Golden Gate Park w San Francisco — zwiedzanie, atrakcje

Tagi , , , , , , , , ,

Golden Gate Park jest ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców San Francisco. Aktualnie zajmuje obszar aż 4,1 km². Okazuje się, że jest większy od Central Park w Nowym Jorku, a mało kto o tym wie! W samym parku znajduje się ogromna ilość atrakcji. W pogodne weekendy, to miejsce przezywa prawdziwe oblężenie. Jest wręcz to nawet takie „must have” dla lokalnych mieszkańców. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego ten park jest tak popularny, jakie tam są atrakcje oraz dowiesz się, czy wstęp jest płatny.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Golden Gate Park w San Francisco?

Położony pomiędzy Haight-Ashbury i Ocean Beach, Golden Gate Park to ogromny park miejski, do którego mieszkańcy i turyści mają łatwy dostęp w San Francisco. To jeden z najbardziej znanych parków w kraju. Możliwe sposoby wejścia do parku to tramwaj, samochód, autobus i rower, które są najpopularniejszymi środkami transportu.

Do parku prowadzi wiele dróg: jeśli podróżujesz samochodem, Lincoln Way na południu i Fulton Street na północy to dwie opcje. Miejsca parkingowe są dostępne, ale należy pamiętać, że mogą być zatłoczone, szczególnie w weekendy i podczas wyjątkowych okazji. Dla tych, którzy preferują transport publiczny w San Francisco, dostępnych jest kilka linii autobusowych i tramwajowych, które zatrzymują się w pobliżu lub bezpośrednio w parku. Linie obejmują N Judah, a także 5 Fulton, 7 Haight/Noriega i 28 19th Avenue.

Zwiedzanie Golden Gate Park w San Francisco – co warto zobaczyć, atrakcje?

Golden Gate Park oferuje sporą ilość atrakcji równie dla rodzin z dziećmi oraz aktywnych sportowo. Właściwie to każdy znajdzie coś dla siebie.

Strawberry Hill

Hill Strawberry znajduje się w centrum Kalifornii, w pobliżu Golden Gate Park. Wzgórze to zajmuje wyspę Stow Lake, a dwa mosty łączą je z lądem parku. Porośnięty różnorodnymi drzewami i krzewami szczyt wzgórza jest dostępny za pośrednictwem wielu ścieżek i stopni gruntowych.

Japanese Tea Garden

Ze swoją historią sięgającą wielu lat, ten japoński ogród jest najstarszym tego rodzaju publicznie otwartym w Stanach Zjednoczonych. Meandrujące ścieżki, spokojne stawy i spokojne herbaciarnie wraz z zadziwiająco zaaranżowaną florą i fauną to godne uwagi cechy tego ogrodu, który rozciąga się na obszarze trzech akrów. W sanktuarium znajdują się rzeźby i obiekty architektoniczne, które ilustrują istotę wierzeń buddyjskich i shintoistycznych. Jest tam także kilka elementów skalnych i wodnych, które nadają spokojnego tonu. Zapraszają odwiedzających do relaksu i zanurzenia się w spokojnej atmosferze.

California Academy of Sciences

Kalifornijska Akademia Nauk, ogromne muzeum historii naturalnej, prowadzi oryginalne badania od 1853 roku. Funkcjonuje jako aktywna społeczność naukowa. Szczyci się ciekawymi wystawami i programami edukacyjnymi, dzięki czemu jest tętniącą życiem przestrzenią XX wieku.

De Young Museum

W parku Golden Gate w San Francisco znajduje się Muzeum de Young, znane również jako Muzeum Pamięci M. H. de Younga. Wraz z Legią Honorową stanowi część Muzeów Sztuk Pięknych w San Francisco. Co ciekawe, muzeum nosi imię M. H. de Younga, który był początkującym dziennikarzem w San Francisco.

Conservatory of Flowers

W San Francisco w Kalifornii konserwatorium kwiatowe Golden Gate Park działa jako ogród botaniczny i szklarnia. Ta oranżeria jest domem dla rzadkich i egzotycznych gatunków roślin i ma pierwszeństwo w stosunku do wszystkich innych obiektów w parku, ponieważ została zbudowana w 1879 roku. Drewniana rama Konserwatorium Kwiatowego przetrwała próbę czasu, ponieważ pierwotnie była jedną z pierwszych miejskich ogrodów zimowych, które powstać w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego warto odwiedzić Golden Gate Park w San Francisco?

Golden Gate Park w San Francisco jest popularnym miejscem dla odwiedzających z niezrównanymi korzyściami w sklepie. Przede wszystkim stanowi doskonałą okazję do ucieczki od miejskiego życia i zanurzenia się w plenerze. W parku znajduje się wiele ścieżek do spacerów, przejażdżek rowerowych i miejsc relaksacyjnych na pikniki grupowe. Różnorodność atrakcji parku zaspokaja potrzeby gości w każdym wieku. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji, takich jak zwiedzanie Kalifornijskiej Akademii Nauk lub spacery po kolorowych wystawach Konserwatorium Kwiatów. Przez cały rok Golden Gate Park prezentuje różnorodne wydarzenia i festiwale. Obejmuje to uroczystości kulturalne i występy muzyczne na żywo. Tętniąca życiem społeczność San Francisco jest w pełni widoczna w tej miejskiej oazie.

Czy wstęp do Golden Gate Park w San Francisco jest płatny?

Wstęp do Kalifornijskiej Akademii Nauk i Konserwatorium Kwiatów w Golden Gate Park może wymagać opłaty. Ogólnie natomiast wstęp do samego parku jest bezpłatny. Zobacz naszą listę innych darmowych atrakcji w San Francisco! Sprawdzenie strony internetowej parku lub bezpośredni kontakt z atrakcją może dostarczyć najbardziej aktualnych informacji.

Jakie są godziny otwarcia Golden Gate Park w San Francisco?

Godziny otwarcie podlegają zmienności w zależności od poszczególnych atrakcji. Jednak Golden Gate Park jest dostępny dla publiczności przez wszystkie siedem dni w roku. Zdecydowanie zaleca się śledzenie najnowszych informacji za pośrednictwem strony internetowej parku lub bezpośredni kontakt z atrakcją. Ponad wszelką wątpliwość Golden Gate Park jest jednym z najważniejszych skarbów San Francisco. Zapewnia okolicom i odwiedzającym spektakularne miejsce na relaks, zwiedzanie i rozkoszowanie się naturalną estetyką. Niezależnie od tego, czy identyfikujesz się jako entuzjasta przyrody, miłośnik historii, czy po prostu ktoś, kto szuka miejsca na spędzenie czasu z rodziną, w Golden Gate Park z pewnością znajdziesz zajęcia dostosowane do każdego gustu.

Poprzedni

Palo Alto – przewodnik, atrakcje, co zobaczyć, hotele i noclegi

Najlepsze restauracje w San Francisco. Gdzie zjeść?

Następny

Dodaj komentarz