Golden Gate Park w San Francisco — zwiedzanie, atrakcje

Tagi , , , , , , , , ,

Golden Gate Park jest ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców San Francisco. Aktualnie zajmuje obszar aż 4,1 km². Okazuje się, że jest większy od Central Park w Nowym Jorku, a mało kto o tym wie! W samym parku znajduje się ogromna ilość atrakcji. W pogodne weekendy, to miejsce przezywa prawdziwe oblężenie. Jest wręcz to nawet takie „must have” dla lokalnych mieszkańców. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego ten park jest tak popularny, jakie tam są atrakcje oraz dowiesz się, czy wstęp jest płatny.

Jak dojechać do Golden Gate Park w San Francisco?

Położony pomiędzy Haight-Ashbury i Ocean Beach, Golden Gate Park to ogromny park miejski, do którego mieszkańcy i turyści mają łatwy dostęp w San Francisco. To jeden z najbardziej znanych parków w kraju. Możliwe sposoby wejścia do parku to tramwaj, samochód, autobus i rower, które są najpopularniejszymi środkami transportu.

Do parku prowadzi wiele dróg: jeśli podróżujesz samochodem, Lincoln Way na południu i Fulton Street na północy to dwie opcje. Miejsca parkingowe są dostępne, ale należy pamiętać, że mogą być zatłoczone, szczególnie w weekendy i podczas wyjątkowych okazji. Dla tych, którzy preferują transport publiczny w San Francisco, dostępnych jest kilka linii autobusowych i tramwajowych, które zatrzymują się w pobliżu lub bezpośrednio w parku. Linie obejmują N Judah, a także 5 Fulton, 7 Haight/Noriega i 28 19th Avenue.

Zwiedzanie Golden Gate Park w San Francisco – co warto zobaczyć, atrakcje?

Golden Gate Park oferuje sporą ilość atrakcji równie dla rodzin z dziećmi oraz aktywnych sportowo. Właściwie to każdy znajdzie coś dla siebie.

Strawberry Hill

Hill Strawberry znajduje się w centrum Kalifornii, w pobliżu Golden Gate Park. Wzgórze to zajmuje wyspę Stow Lake, a dwa mosty łączą je z lądem parku. Porośnięty różnorodnymi drzewami i krzewami szczyt wzgórza jest dostępny za pośrednictwem wielu ścieżek i stopni gruntowych.

Japanese Tea Garden

Ze swoją historią sięgającą wielu lat, ten japoński ogród jest najstarszym tego rodzaju publicznie otwartym w Stanach Zjednoczonych. Meandrujące ścieżki, spokojne stawy i spokojne herbaciarnie wraz z zadziwiająco zaaranżowaną florą i fauną to godne uwagi cechy tego ogrodu, który rozciąga się na obszarze trzech akrów. W sanktuarium znajdują się rzeźby i obiekty architektoniczne, które ilustrują istotę wierzeń buddyjskich i shintoistycznych. Jest tam także kilka elementów skalnych i wodnych, które nadają spokojnego tonu. Zapraszają odwiedzających do relaksu i zanurzenia się w spokojnej atmosferze.

California Academy of Sciences

Kalifornijska Akademia Nauk, ogromne muzeum historii naturalnej, prowadzi oryginalne badania od 1853 roku. Funkcjonuje jako aktywna społeczność naukowa. Szczyci się ciekawymi wystawami i programami edukacyjnymi, dzięki czemu jest tętniącą życiem przestrzenią XX wieku.

De Young Museum

W parku Golden Gate w San Francisco znajduje się Muzeum de Young, znane również jako Muzeum Pamięci M. H. de Younga. Wraz z Legią Honorową stanowi część Muzeów Sztuk Pięknych w San Francisco. Co ciekawe, muzeum nosi imię M. H. de Younga, który był początkującym dziennikarzem w San Francisco.

Conservatory of Flowers

W San Francisco w Kalifornii konserwatorium kwiatowe Golden Gate Park działa jako ogród botaniczny i szklarnia. Ta oranżeria jest domem dla rzadkich i egzotycznych gatunków roślin i ma pierwszeństwo w stosunku do wszystkich innych obiektów w parku, ponieważ została zbudowana w 1879 roku. Drewniana rama Konserwatorium Kwiatowego przetrwała próbę czasu, ponieważ pierwotnie była jedną z pierwszych miejskich ogrodów zimowych, które powstać w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego warto odwiedzić Golden Gate Park w San Francisco?

Golden Gate Park w San Francisco jest popularnym miejscem dla odwiedzających z niezrównanymi korzyściami w sklepie. Przede wszystkim stanowi doskonałą okazję do ucieczki od miejskiego życia i zanurzenia się w plenerze. W parku znajduje się wiele ścieżek do spacerów, przejażdżek rowerowych i miejsc relaksacyjnych na pikniki grupowe. Różnorodność atrakcji parku zaspokaja potrzeby gości w każdym wieku. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji, takich jak zwiedzanie Kalifornijskiej Akademii Nauk lub spacery po kolorowych wystawach Konserwatorium Kwiatów. Przez cały rok Golden Gate Park prezentuje różnorodne wydarzenia i festiwale. Obejmuje to uroczystości kulturalne i występy muzyczne na żywo. Tętniąca życiem społeczność San Francisco jest w pełni widoczna w tej miejskiej oazie.

Czy wstęp do Golden Gate Park w San Francisco jest płatny?

Wstęp do Kalifornijskiej Akademii Nauk i Konserwatorium Kwiatów w Golden Gate Park może wymagać opłaty. Ogólnie natomiast wstęp do samego parku jest bezpłatny. Zobacz naszą listę innych darmowych atrakcji w San Francisco! Sprawdzenie strony internetowej parku lub bezpośredni kontakt z atrakcją może dostarczyć najbardziej aktualnych informacji.

Jakie są godziny otwarcia Golden Gate Park w San Francisco?

Godziny otwarcie podlegają zmienności w zależności od poszczególnych atrakcji. Jednak Golden Gate Park jest dostępny dla publiczności przez wszystkie siedem dni w roku. Zdecydowanie zaleca się śledzenie najnowszych informacji za pośrednictwem strony internetowej parku lub bezpośredni kontakt z atrakcją. Ponad wszelką wątpliwość Golden Gate Park jest jednym z najważniejszych skarbów San Francisco. Zapewnia okolicom i odwiedzającym spektakularne miejsce na relaks, zwiedzanie i rozkoszowanie się naturalną estetyką. Niezależnie od tego, czy identyfikujesz się jako entuzjasta przyrody, miłośnik historii, czy po prostu ktoś, kto szuka miejsca na spędzenie czasu z rodziną, w Golden Gate Park z pewnością znajdziesz zajęcia dostosowane do każdego gustu.

Poprzedni

Palo Alto – przewodnik, atrakcje, co zobaczyć, hotele i noclegi

Najlepsze restauracje w San Francisco. Gdzie zjeść?

Następny

Dodaj komentarz