de Young Museum w San Francisco – zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , , ,

M.H de Young – amerykański dziennikarz i biznesmen żydowskiego pochodzenia, który otwarcie wyrażał swoje poglądy w tworzonych artykułach. Z biegiem czasu objął funkcję dyrektora Associated Press, która piastował aż do śmierci. Uhonorowaniem wyjątkowej osobistości jest de Young Museum w San Francisco. Co więc musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się de Young Museum w San Francisco?

Budynek muzealny – de Young Museum – znajduje się w San Francisco, a dokładniej w Golden State Park. Jest to największy teren zielony w mieście, który efektywnie służy rekreacji i wypoczynkowi. De Young Museum znajduje się w zachodnim krańcu Golden State Park, na przeciwko California Academy of Sciences.

Jak dojechać do de Young Museum w San Francisco?

Do muzeum możesz dostać się samochodem, taksówką lub komunikacją miejską. Na teren samego parku Golden State Park komunikacja miejska nie wjeżdża. Możesz poruszać się drogą Park Presidio Bypass, którą dojedziesz do parkingu przy muzeum. Na ten sam parking dojedziesz również taksówką. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to najbliższym przystankiem jest Irving St & 9th Ave. Oddalony jest on około 3 minut spacerem od de Young Museum.

Historia i ciekawostki na temat de Young Museum w San Francisco

Muzeum nazwano na cześć M.H de Young’a. Udział w powstaniu muzeum nazwanym na cześć ojca miała także jego córka – Helen, która jasno twierdziła, że jej  kochał  on zbierać i kolekcjonować różnorodne przedmioty. To właśnie one były przechowywane w Muzeum Pamięci, które de Young potrafił zwiedzać godzinami. Obecnie de Young Museum to galeria sztuk pięknych, którą otwarto w 1895 roku. Podczas trzęsienia ziemi w San Francisco w 1906 roku, większa część muzeum została poważnie uszkodzona, jednak udało się ją odrestaurować. Sam budynek wyróżnia się wyjątkowo ciekawą architekturą, nawiązującą do stylu plateresco. Można w konstrukcji dostrzec bogatą ornamentykę mauretańską oraz inne, geometryczne zdobienia. Co ciekawe, to sam de Young, jeszcze za życia, brał czynny udział w projekcie i wykończeniu samej konstrukcji. Jest on odpowiedzialny za dobudowanie charakterystycznej wieży, która stała się naczelnym wyróżnikiem budowli. Wszystkie te wysiłki de Young’a zostały finalnie uhonorowane i docenione, a muzeum zostało nazwane ku jego pamięci.

Zwiedzanie de Young Museum w San Francisco, co warto zobaczyć, atrakcje

De Young Museum to muzeum sztuk pięknych. Możesz więc tam spotkać się z dziełami sztuki pochodzącymi z różnych regionów świata. Oczywiście najwięcej miejsca poświęcono na sztukę amerykańską. Wśród eksponatów znajduje się ponad tysiąc obrazów, 800 rzeźb oraz 3 tysiące obiektów dekoracyjnych. W późniejszych lata muzeum poświęciło także czas na zgromadzenie zbiorów międzynarodowych oraz skupiło się także na innych przejawach szeroko rozumianego artyzmu. Dzięki temu możesz podziwiać tam różne instalacje, konstrukcje oraz fantazyjne obiekty. Co ciekawe zobaczysz tam także kolekcję Piotra Abraszewskiego – poleskiego malarza z Zamościa. Niektóre zbiory nawiązują do sztuki afrykańskiej oraz obszaru Pacyfiku. Możesz podziwiać różnorodne tekstylia, kostiumy oraz inne przejawy twórczości z całego świata.

Dlaczego warto odwiedzić de Young Museum w San Francisco?

De Young Museum jest dla Ciebie świetną okazją do poznania i lepszego zrozumienia sztuki. Bogate zbiory i niezwykle interesujące ekspozycje zabiorą Cię do całkiem innej rzeczywistości. Zapoznasz się z kulturą i sztuką Afryki, Ameryki, Europy oraz Azji. Rzadko kiedy zdarza się, by tak bogate zbiory znalazły się w jednym miejscu. Właśnie z tych powodów powinieneś zdecydować się na wizytę w de Young Museum!

Godziny otwarcia de Young Museum w San Francisco

Muzeum otwarte jest przez sześć dni w tygodniu – od wtorku do niedzieli. Co więcej, każdego dnia budynek otwierany jest o stałych godzinach. Na zwiedzanie artystycznych ekspozycji możesz wybrać się od godziny 9:30 do godziny 17:15. Pamiętaj jednak, że obowiązuje Cię bilet wstępu.

Bilety do de Young Museum w San Francisco

Chcąc zwiedzić de Young Museum musisz zakupić bilet wstępu. Możesz to zrobić bezpośrednio w kasie biletowej, która znajduje się na miejscu lub zdecydować się na ich zakup online. Ciekawym rozwiązaniem może być dla Ciebie zakup wejściówki na stronie: www.tiqets.com. Będzie Cię ona kosztowała około 70 – 75 złotych. Jednocześnie taki bilety upoważnia Cię nie tylko do wejścia do de Young Museum, ale także daje Ci dostęp do Legion of Honour. W cenie otrzymasz także audioprzewodnik – w języku angielskim – który oprowadzi Cię po poszczególnych salach i zapozna Cię z eskpozycjami. W cenę biletu nie wlicza się jedynie dostęp do wystaw czasowych, więc ten koszt będzie musiał już pokryć we własnym zakresie. Zakup biletu online jest wygodny i nie wymaga od Ciebie oczekiwania w kolejce.

Zobacz również nasz wpis o Galerii sztuki Fraenkel Gallery w San Francisco!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Golden Gate Bridge w filmach, czyli lista najlepszych filmów

Dzielnica portowa (Fisherman’s Wharf) w San Francisco, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz