Galeria sztuki Fraenkel Gallery w San Francisco, zwiedzanie, bilety

, Tagi , , , , , ,

Fraenkel Gallery to słynna galeria sztuki znajdująca się w San Francisco. Będą w mieście i spędzając w nim swoje wakacje, koniecznie musisz ją odwiedzić. Jednak jak możesz się do niej dostać i co czeka na Ciebie w jej wnętrzu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się galeria sztuki Fraenkel Gallery w San Francisco?

Fraenkel Gallery w San Francisco znajduje się przy ulicy 49. Geary Street. Ulica ta jest częścią ekskluzywnej dzielnicy miasta – Belden Palace. Galeria sztuki jest ulokowana pomiędzy California Integrative Counseling Center, a stacją metra Powell BART Station.

Jak dojechać do galerii sztuki Fraenkel Gallery w San Francisco?

Do galerii sztuki Fraenkel Gallery możesz dostać się samochodem, taksówką lub komunikacją miejską. Obok niej znajduje się stacja metra Powell BART Station oraz przystanek tramwajowy Market St & Stockton St. Samochodem możesz dojechać podążając ulicą Market St. w kierunku mostu San Francisco – Oakland.

Historia i ciekawostki na temat galerii sztuki Fraenkel Gallery w San Francisco

Galeria sztuki Fraenkel Gallery została założona przez Jeffreya Fraenkla w 1979 roku. Obecnie w budynku są zgromadzone różnorodne fotografie, obrazy u rzeźby, które nawiązują głównie do sztuki współczesnej. Galerię pierwotnie założono w innej części miasta. Niestety, ze względu na nawiedzające San Francisco trzęsienia ziemi zadecydowano o przeniesieniu jej w głąb miasta. W jej wnętrzu możesz podziwiać różnorodne media i formy artystyczne, które z pewnością na długo zapadną Ci w pamięć.

Zwiedzanie Galerii sztuki Fraenkel Gallery, co warto zobaczyć, atrakcje

Galeria sztuki Fraenkel Gallery obecnie oferuje Ci ponad 350 trwałych wystaw. Większość z nich jest z fotografii, książek oraz obrazów i rzeźb. Jednak od 2011 roku w galerii są również obecne inne przejawy działalności artystycznej. Dostępne są np. materiały video, plakaty filmowe, a także albumy muzyczne. Niektóre wystawy w galerii sztuki są czasowe, więc powinieneś dokładnie sprawdzić informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej galerii. Dzięki temu będziesz mógł zaplanować swoje zwiedzanie w taki sposób, by trafić na te wystawy, które interesują Cię najbardziej. Jedną z największych atrakcji we Fraenkel Gallery są zdjęcia satelitarne księżyca, które wykonano przez NASA.

Dlaczego warto odwiedzić galerię sztuki Fraenkel Gallery?

Fraenkel Gallery to niesamowite miejsce na mapie San Francisco, które powinien odwiedzić każdy miłośnik sztuki oraz innych mediów. Niesamowite fotografie, które gromadzone były od momentu otwarcia galerii pokazują, jak zmieniało się podejście do artyzmu na przestrzeni kolejnych lat. Dodatkowo masz możliwość podziwiania nietuzinkowych rzeźb, albumów oraz książek, które są dziełem znakomitych twórców z całego świata. Fraenkel Gallery jest świetnym miejscem do tego, by zatrzymać się i kontemplować sztukę w jej najdoskonalszej formie. Dzięki wizycie w galerii lepiej zrozumiesz motywacje twórców, a być może nawet doszukasz się w ich dziełach ukrytego przekazu. Takie zwiedzanie na długo zapadanie Ci w pamięć.

Godziny otwarcia galerii sztuki Fraenkel Gallery

Jeśli chcesz zwiedzić galerię sztuki Fraenkel Gallery, musisz pamiętać, że jest to możliwe tylko w określonym czasie. Od wtorku do środy możesz złożyć tam wizytę w godzinach od 10:30 do godziny 17:30. Galerię tą możesz także odwiedzić w sobotę. Wówczas jest ona otwarta od godziny 11:00 do godziny 17:00. W każdą niedzielę oraz w poniedziałki galeria sztuki Fraenkel Gallery jest nieczynna. Możesz ją więc odwiedzić przez pięć dni w tygodniu.

Bilety i ceny do Galerii sztuki Fraenkel Gallery

Ceny biletów wstępu do Fraenkel Gallery mogą się od siebie znacznie różnić. Każdego dnia organizuje się tam wydarzenie poświęcone innemu artyście. Dokładne ceny biletów do tej galerii sztuki możesz sprawdzić i zarezerwować na jej oficjalnej stronie internetowej. Pamiętaj o tym, by dokonać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, a także by wybrać tę wystawę, która najbardziej Cię interesuje.

Jeśli poszukujesz innych muzeów i wrażeń kulturowych, zobacz nasz wpis o zwiedzaniu Exploratorium w San Francisco!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Hotele i noclegi w Palo Alto w najlepszych cenach

Hotele i noclegi w Santa Cruz w najlepszych cenach

Następny

Dodaj komentarz