Exploratorium – Muzeum Nauki w San Francisco, zwiedzanie, bilety

, Tagi , , , , , ,

San Francisco to jedno z najbardziej turystycznych miast w Kalifornii. Okazuje się, że oprócz świetnej bazy gastronomicznej i rozrywkowej miasto to ma znacznie więcej do zaoferowania. Jedną z większych atrakcji jest Exploratorium. Jak więc możesz do niego dojechać i co możesz w nim zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Exploratorium w San Francisco?

Exploratorium w San Francisco to nic innego jak słynne Muzeum Nauki, Technologii oraz Sztuki. Znajduje się ono w północno – wschodniej części miasta, a dokładniej w dzielnicy Telegraph Hill. Exploratorium ulokowane jest w nowym, miejskim porcie. W okolicy znajduje się wiele barów, restauracji, a także i malownicze plaże.

Jak dojechać do Exploratorium w San Francisco?

Dojazd do Exploratorium w San Francisco nie powinien sprawić Ci większych problemów. Jeśli podróżujesz samochodem, wówczas kieruj się w stronę słynnego mostu łączącego San Francisco z miastem Oakland. W Rincon Point będziesz musiał skręcić w drogę The Embarcadero i dojedziesz nią prosto na miejsce. Możesz także skorzystać z taksówek lub nawet komunikacji miejskiej. Tuż przy Exploratorium znajduje się przystanek tramwajowy The Embarcadero/Green St. Dojeżdżają tam tramwaje oznaczone literą F. Tuż obok będziesz mógł także znaleźć przystanek autobusowy. Do Exploratorium dojeżdżają autobusy linii LOWL.

Historia i ciekawostki na temat Exploratorium w San Francisco

Exploratorium to nowoczesne i interaktywne muzeum, które przyciąga tłumy turystów. Pomysł jego otwarcia i projekt powstał całe 50 lat temu. Początkowo muzeum nie było aż tak „postępowe”, a także skupiało się głównie na zagadnieniach naukowych. Obecnie jednak idzie ono z duchem czasu. Sam założyciel – Frank Oppenheimer – wprowadził do niego również zagadnienia związane ze światem sztuki oraz technologii, gdyż uznał, że są one z nauką ściśle powiązane. Exploratorium początkowo znajdowało się także w innej lokalizacji, jednak nowoczesny budynek w kolorowej dzielnicy miasta – Embarcadero – świetnie sprawdził się w roli nowego, gigantycznego laboratorium.

Zwiedzanie Exploratorium w San Francisco, co warto zobaczyć, atrakcje

Exploratorium w San Francisco jest ogromnym pomieszczeniem laboratoryjnym połączonym z wystawami na otwartej przestrzeni. Ta część muzeum jest dostępna dla podróżujących za darmo. W samym Exploratorium można znaleźć ponad 600, interaktywnych wystaw nawiązujących do np. Doliny Krzemowej oraz innych, naukowych zagadnień. Na największą uwagę podczas zwiedzania zasługują:

  • Bechtel Central Gallery: Seeing and Listening – to najstarsza część muzeum, która poświęcona jest odkrywaniu zmysłów;
  • East Gallery: Living Systems – jak sama nazwa wskazuje, w tej części znajdują się wystawy poświęcone naturalnym systemom mikrobiologicznym. Można tu również bliżej poznać procesy zachodzące w ludzkich organizmach;
  • Osher West Gallery: Human Behaviour – ta część muzeum poświęcona jest szeroko rozumianej percepcji i skłania do refleksji nad ludzkim zachowaniem;
  • Fisher Bay Observatory Gallery – ta część muzeum wyposażona jest w szklane ściany. Pozwala ona zrozumieć procesy środowiskowe, a także bacznie je obserwować;
  • South Gallery: Tinkering – to nic innego jak warsztat, w którym początek miało wiele eksponatów. Jest on dostępny dla zwiedzających.

Jak więc widzisz, miejsce to może Cię zainspirować, a także skłonić do przemyśleń!

Dlaczego warto odwiedzić Exploratorium w San Francisco?

Zastanawiasz się, dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Otóż wizyta w tym muzeum pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie i otaczającą Cię rzeczywistość. Obserwując interaktywne wystawy, będzie w stanie o wiele lepiej odnieść się do biologicznych i fizycznych procesów, jakie zachodzą każdego dnia dookoła Ciebie. Poznasz tajniki i sekrety, jakie do tej pory skrywała przed Tobą nauka, a także dostrzeżesz powiązanie między nią a technologią oraz sztuką. Wizyta w takim muzeum będzie dla Ciebie ciekawym i edukacyjnym doświadczeniem.

Godziny otwarcia Exploratorium w San Francisco

Jeśli wybierasz się z wizytą do Exploratorium w San Francisco, wówczas musisz wiedzieć, że muzeum to otwarte jest w określonych godzinach. Niestety, do Exploratorium nie możesz udać w poniedziałek, gdyż jest to jedyny dzień, w którym muzeum nie jest czynne. Od wtorku do soboty możesz je odwiedzić od godziny 10:00 do godziny 17:00. Wyjątkiem jest czwartek, kiedy to muzeum jest dodatkowo otwierane w godzinach od 18:00 do 22:00. W niedziele zaś Exploratorium czeka na Ciebie od godziny 12:00 do godziny 17:00.

Bilety do Exploratorium w San Francisco

Pamiętaj, że do Exploratorium obowiązują Cię bilety wstępu. Dla osób dorosłych – do 64 roku życia, cena wejściówki wynosi 29.95 dolarów. Z kolei dla młodzieży od lat 13 do lat 17 cena biletu to 24,95 dolarów. Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy zapłacą podobną cenę. Dzieci od 4 roku życia do 12 lat za bilety zapłacą 19,95 dolarów. Z kolei maluchy do 4 roku życia mogą do muzeum wejść za darmo. Pamiętaj, że karta CityPASS włącza Cię do programu zniżkowego, dzięki niej będziesz mógł zaoszczędzić na biletach.

Zobacz również nasz tekst o tym, kiedy jechać do Kalifornii?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Zwiedzanie San Francisco zimą – co muszę wiedzieć?

Hotele i noclegi w Palo Alto w najlepszych cenach

Następny

Dodaj komentarz