Zwiedzanie San Francisco zimą – co muszę wiedzieć?

, Tagi , , , , ,

San Francisco to jedno z najchętniej odwiedzanych, amerykańskich miast na świecie. Liczne atrakcje i kultowe miejsca zachęcają do wizyty i zobaczenia kultowych miejsc na własne oczy. Co warto wiedzieć w przypadku wizyty w San Francisco zimą, i jak wyglądają prognozy na zimowe miesiące w tym mieście? Czy dobrym pomysłem jest wyjazd do San Francisco porą zimową?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Klimat San Francisco – o tym musisz wiedzieć!

San Francisco znajduje się w Kalifornii, jednym z cieplejszych miejsc Stanów Zjednoczonych, gdzie niespotykane są opady śniegu czy wielkie mrozy. Z tego też powodu wizyta w San Francisco, bez względu na porę roku, będzie raczej udana pod względem pogodowym. Miesiące zimowe są nieco chłodniejsze od tych letnich, średnia temperatura wynosi około 15 stopni. Najzimniejszymi miesiącami na wizytę w San Francisco jest grudzień i styczeń, kiedy temperatura utrzymuje się właśnie w okolicach kilkunastu stopni.

Przez pozostałą część roku jednak pogoda jest bardzo dobra, większość dni jest słonecznych. Średnia temperatura wynosi od 22 do nawet 34 stopni. Jeżeli wybieramy się do San Francisco zimą, warto zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubrania, ale na pewno nie zimowe kurtki czy śniegowce. Wystarczy cieplejsza bluza i dresy! Jeżeli chodzi natomiast o deszcze, to zwykle pojawiają się one późną jesienią. Nie są to ulewy, a raczej przelotne opady, więc również w tej kwestii nie ma powodów do obaw.

Najlepsze miesiące na wyjazd do San Francisco – kiedy?

Najlepsza pora na wyjazd do San Francisco jest zależna oczywiście od indywidualnych upodobań. Większość turystów woli dobrą pogodę na zwiedzanie, dlatego też na wyjazd wybiera najczęściej miesiące letnie. Niemniej jednak wizyta w San Francisco zimą może być równie ekscytująca, biorąc pod uwagę brak upałów i ciepłe słońce. Dodatkowym atutem jest również brak tłumów turystów, co jest raczej normą w sezonie wakacyjnym. Najbardziej polecanymi miesiącami dla osób lubiących gorące słońce i wysokie temperatury to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Jeżeli jednak decydujemy się wyjechać zimą, to najchłodniej jest w grudniu, styczniu i lutym. Temperatura nie przekracza wówczas 18 stopni. Jest to jednak wciąż wysoka temperatura, która umożliwia komfortowe zwiedzanie miasta bez konieczności posiadania zimowych ubrań czy butów. Dla wielu osób taki klimat jest naprawdę idealny!

Czy zimą warto wyjeżdżać do San Francisco? – zalety i wady

Umiarkowana temperatura przez cały rok, brak śniegu, mrozu czy ulewnych deszczy powoduje, że praktycznie cały rok jest dobrą porą na wyjazd i zwiedzanie San Francisco. Jeżeli decydujemy się na wyjazd do tego kraju zimą, to wbrew pozorom takie rozwiązanie ma sporo zalet. Pierwszą, i najważniejszą dla wielu osób jest brak upałów, które szczególnie latem potrafią skutecznie uprzykrzyć życie ludziom szczególnie na nie wrażliwych. Upalne lata w San Francisco są normą, a wilgotność powietrza potęguje odczuwanie gorąca. W grudniu, styczniu czy lutym temperatura w San Francisco utrzymuje się na poziomie kilkunastu stopni, co porównywalne jest do pogody w Polsce późną wiosną i wczesnym latem. Wyjazd zimą do San Francisco ma również jeszcze inną, równie kluczową zaletę dla wielu podróżujących – wyjazd poza sezonem z zasady będzie nas kosztował o wiele mniej, niż w sezonie wakacyjnym, począwszy od cen biletów, aż po punkty gastronomiczne czy noclegi.

Zima w San Francisco – krajobraz, klimat i charakterystyczna pogoda

Z uwagi na swój klimat, położenie oraz wpływ zimnego powietrza znad oceanu i gorących jego mas znad lądu, niezwykle charakterystycznym zjawiskiem pogodowym w San Francisco są mgły. Spowijają głównie zachodnią część miasta. To zjawisko najczęściej jednak pojawia się latem. Zimą natomiast na pewno nie doświadczymy śniegu, od ponad stu lat zanotowano jedynie kilka przypadków delikatnych i przelotnych opadów. Zima wbrew pozorom może być nawet lepszą porą roku na wizytę w San Francisco niż upalne miesiące wakacyjne. Wtedy trudno jest wytrzymać na słońcu dłużej niż pół godziny.

Zobacz także szczegółową pogodę zimą w San Francisco, którą opisaliśmy na naszym blogu!

Autor: Aleksandra Karcz

Poprzedni

Hotele i noclegi w Berkeley w najlepszych cenach

Exploratorium – Muzeum Nauki w San Francisco, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz