Jak tanio zwiedzić San Francisco?

Tagi , , , ,

Kalifornia jest to jeden z najdroższych stanów, jednak możesz być zaskoczony, jak wiele bezpłatnych atrakcji oferuje San Francisco. To, że masz ograniczony budżet, nie oznacza, że nie możesz odwiedzić muzeów, podziwiać malowniczych widoków i lokalnych zabytków lub znaleźć zakwaterowania w doskonałej lokalizacji. Poniżej znajdziesz informacje jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w San Francisco bez nadwyrężania budżetu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak tanio zwiedzić San Francisco?

Kluczem do taniego podróżowania jest znalezienie taniego hotelu. Jest to szczególnie ważne, gdy planujesz zostać kilka dni i przez większość tego czasu będziesz zwiedzać. Niektóre hotele w San Francisco oferują zakwaterowanie od około 105 USD za noc. Polecam rozważyć nocleg w pobliżu Union Square.

Jeśli natomiast wolisz hostele, to ceny zaczynają się od około 60 USD za osobę, za noc. Do popularnych i tanich hosteli, w dobrej lokalizacji w San Francisco, należą na przykład: Music City Hotel, HI San Francisco Downtown Hostel oraz Samesun San Francisco.

Darmowe atrakcje w San Francisco

Most Golden Gate

Wizyta w San Francisco nie będzie pełna bez zobaczenia z bliska mostu Golden Gate. Na szczęście atrakcja ta zmieści się w każdym budżecie, ponieważ jest bezpłatna. Możesz most przejść pieszo lub przejechać rowerem. Co więcej, możesz także wziąć udział w bezpłatnej pieszej wycieczce w czwartki i niedziele z przewodnikami San Francisco City Guides.
Most Golden Gate to nie jedyne miejsce, które można zwiedzić za darmo podczas wizyty w San Francisco. Możesz także wziąć udział w jednej z wielu bezpłatnych wycieczek oferowanych przez San Francisco City Guides. Oferują oni wycieczki przez cały rok. Podczas takiego zwiedzania zobaczysz popularne dzielnice, takie jak Castro, Chinatown, Haight-Ashbury oraz Potrero Hill. Podczas wycieczek tych możesz poznać historię wielu zabytków.

Park Presidio of San Francisco

Park Presidio w San Francisco ma powierzchnię 6,216 km². Miejsce to oferuje spektakularne widoki, piękne otwarte przestrzenie i duży plac zabaw dla dzieci. Jako Narodowy Obszar Rekreacyjny Golden Gate, Presidio oferuje wiele niedrogich, a nawet darmowych atrakcji dla odwiedzających. Można tu dojechać bezpłatnym autobusem PresidiGo Shuttle. Zaplanuj tu piknik i poświęć chwilę na poznanie historii tego miejsca oraz podziwianie wspaniałych widoków na most Golden Gate.

Bezpłatne festiwale w San Francisco

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, ucieszy Cię fakt, że w San Francisco organizowanych jest wiele bezpłatnych festiwali. Na przykład każdej jesieni (zazwyczaj w każdy pierwszy weekend października) w Golden Gate Park odbywa się „Hardly Strictly Bluegrass Festival”. Podczas tego festiwalu na kilku scenach występuje łącznie ponad 100 muzyków w ciągu trzech dni!

Inną opcją jest festiwal „Stern Grove Festival”. Podczas tego wydarzenia w każdą niedzielę w okresie letnim odbywają się liczne koncerty. Z kolei, „North Beach Festival” również oferuje latem muzykę na żywo, a także ponad 100 stoisk ze sztuką, rękodziełem i jedzeniem. W czerwcu organizowany jest także „Union Street Festival”.

Murale w dzielnicy Mission

Murale w Mission District to kolejna darmowa atrakcja w San Francisco. Większość z nich powstała kilkadziesiąt lat temu. Mission District to „galeria sztuki na świeżym powietrzu”. W całej dzielnicy setki ścian budynków i ogrodzeń zdobią kolorowe murale o tematyce od dziedzictwa kulturowego po deklaracje społeczno-polityczne.

PIER 39

PIER 39 to bardzo popularne miejsce w San Francisco z wieloma sklepami i restauracjami, ale nie za wszystko musisz płacić. Jedna z najlepszych atrakcji jest tutaj bezpłatna, a jest nią mianowicie obserwowanie lwów morskich, które w pobliżu odpoczywają. Oprócz tego z PIER 39 można podziwiać niesamowite widoki na Alcatraz i most Golden Gate. Jeśli więc chcesz spędzić dzień bez wydawania dużej sumy pieniędzy, kup lody lub kawę w jednym z pobliskich sklepów lub kawiarni i przejdź się po molo, podziwiając widoki na okolicę.

Poprzedni

Santa Cruz – przewodnik, atrakcje, co zobaczyć, hotele i noclegi

San Francisco z dziećmi – co warto wiedzieć, co zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz