Zwiedzanie Presidio w San Francisco, atrakcje, przewodnik

, Tagi , , , , , ,

Nietypową, ale bardzo interesującą atrakcją w Kalifornii jest Presidio w San Francisco, czyli jeden z ważniejszych zabytkowych punktów na mapie stanu. Jakie atrakcje oferuje Presidio, i co warto tam zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Presidio w San Francisco?

Presidio, czyli obecnie park, a niegdyś posterunek armii amerykańskiej, zlokalizowany jest na północnym krańcu półwyspu San Francisco w Kalifornii. Jednocześnie stanowi część narodowego terenu rekreacyjnego Golden Gate. Jest to miejsce kultowe pod wieloma względami. Zainteresowanie turystyczne wynika przede wszystkim z niesamowitych widoków, jakie można podziwiać w tym miejscu. Presidio słynie z doskonałego, panoramicznego widoku na most Golden Gate, a także całe wybrzeże i linię Oceanu Spokojnego. Malownicze widoki Presidio doceniane są przez setki tysięcy turystów rocznie. Jest to idealne miejsce nie tylko na podziwianie widoków, ale również na spacer lub trekking po pięknych, zalesionych terenach parku narodowego.

Jak dojechać do Presidio w San Francisco?

Do Presidio można dojechać na dwa sposoby – jeżeli posiadamy auto podczas podróży po Stanach Zjednocznych, to można dojechać z północy, przejeżdżając przez most Golden Gate, autostradą 1 i 101, i jest to jedna z najpopularniejszych obecnie tras dojazdu. Warto wcześniej sprawdzić, czy aktualnie nie są prowadzone żadne remonty na moście, by uniknąć stania w korkach i opóźnień. Jeżeli jednak nie wybieramy się do Presidio autem, można skorzystać ze środków transportu publicznego, które dowiozą nas praktycznie pod samą bramę miejsca. Obecnie linie autobusów dojeżdżających do Presidio to 28, 29 i 43. Dokładny rozkład jazdy wraz z przystankami można znaleźć w Internecie. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość ściągnięcia mapy szlaków spacerowych i trekkingowych okolicy Presidio, co później ułatwi nam poruszanie się i zwiedzanie.

Historia i ciekawostki jednej z najpiękniejszych dzielnic w San Francisco

Presidio ma dość bogatą i ciekawą historię, z uwagi na swoją funkcję byłej bazy wojskowej. W swojej długiej historii Presidio brał udział w większości amerykańskich starć wojskowych na Pacyfiku. Był to punkt zborny sił zbrojnych, które najechały Filipiny podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej, pierwszego poważnego zaangażowania militarnego Ameryki w tym regionie. Obecnie po działaniach wojskowych w Presidio zostały jedynie budynki oraz pamiątki na wystawie. Presidio słynie przede wszystkim z pięknych widoków na most oraz okolicę. Od 1996 roku miejsce to powołane jest przede wszystkim do zarządzania większością terenu parku. Presidio obecnie pełni funkcję głównie komercyjną i rekreacyjną. Traktowana jako dzielnica San Francisco, stanowi obowiązkowy punkt odwiedzin, jeżeli planujemy zwiedzanie miasta.

Zwiedzanie dzielnicy Presidio w San Francisco

Na zwiedzanie dzielnicy Presidio oraz należącego do niej parku narodowego raczej nie wystarczy nam jeden dzień. Warto zaplanować wycieczkę na co najmniej 2-3 dni. Sam park jest rozległy i posiada wiele tras spacerowych, które wiodą do pięknych punktów widokowych – wszystkie warto zobaczyć! Dodatkowo w dzielnicy Presidio znajduje się również kilka muzeów, których zwiedzanie również zajmie nam sporo czasu. Szczególnie jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką piękną, ale i kultowymi dla światowej kinematografii postaciami, np. Waltem Disneyem. W dzielnicy Presidio na pewno będzie sporo do zobaczenia, a spektakularne widoki zostaną z nami na bardzo długi czas.

Dzielnica Presidio – co warto zobaczyć, jakie atrakcje?

Dzielnica Presidio to nie tylko park narodowy i piękne widoki, ale również kilka innych atrakcji, które warto zobaczyć. Jedną z nich jest Walt Disney Family Museum, które skupia się na dziedzictwie i karierze Walta Disneya. Muzeum znajduje się na terenie parku narodowego Presidio, a dokładnie w trzech zmodernizowanych przez fundację budynkach. Zobaczymy tam mnóstwo wystaw i pamiątek z życia Walta Disneya. Innym muzeum na terenie parku jest również de Young Museum, będące częścią Muzeów Sztuk Pięknych wraz z Legią Honorową. Obiekt De Young nosi imię wczesnego dziennikarza z San Francisco, MH de Younga. Wstęp do tych muzeów jest płatny, bilet dla dorosłej osoby średnio waha się od 60-90 zł. Warto sprawdzić aktualny cennik przed wizytą i zarezerwować bilety online.

Dlaczego warto odwiedzić Presidio w San Francisco?

Presidio warto odwiedzić nie tylko z uwagi na ciekawą historię, ale przede wszystkim dla jednych z najbardziej spektakularnych widoków w San Francisco. Widok na most i panoramiczny widok na wybrzeże oraz ocean robi naprawdę ogromne wrażenie. W parku przy Presidio znajduje się wiele obszarów zalesionych, wzgórz i malowniczych widoków. Idealnie nadają się na trekking lub spokojny spacer z rodziną, co daje wytchnienie od zatłoczonych i głośnych ulic San Francisco. Podczas wizyty w tym kultowym mieście warto poznać jego różne oblicza. Tętniące życiem miasto to nie jedyne, z czym warto się zapoznać, a taką możliwość daje nam właśnie wizyta w Presidio.

Zobacz również wpis o tym, co musisz wiedzieć przed wyjazdem do San Francisco!

Autor: Aleksandra Karcz

Poprzedni

San Francisco z dziećmi – co warto wiedzieć, co zwiedzić?

Hotele i noclegi w Half Moon Bay w najlepszych cenach

Następny

Dodaj komentarz