Ceny i zakupy w San Francisco

Tagi , , , , ,

Ostatnie lata przyniosły swoistą rewolucję jeśli chodzi o robienie zakupów. Coraz bardziej stawia się na format e-commerce, kupujemy przez ekran komputera czy smartfonu, jednym kliknięciem dokonując decyzji. Jednak prawda jest taka, że nadal konwencjonalny sposób jest najlepszy. Być na miejscu, osobiście obejrzeć towar, być może nawet potargować się o cenę… W tak dużym mieście jak San Francisco nie brakuje sklepów i straganów, w których można dokonać zakupów artykułów z każdej praktycznie grupy produktów, z każdej półki cenowej. Poniżej przedstawiamy praktyczny przewodnik po sklepach w mieście nad zatoką. Gdzie robić zakupy w San Francisco?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Outlety i centra handlowe w San Francisco 

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach, niezwykle trudnych ze względów ekonomicznych, każdy patrzy jak tu i gdzie zaoszczędzić. Formatem, który robi oszałamiającą karierę na rynku sprzedażowym, stają się wszelkiego rodzaju outlety – placówki, w których można kupić dane towary po znacznie zaniżonych cenach. Takich miejsc nie brakuje również w San Francisco. W samym mieście i w jego pobliżu znajdziemy kilkanaście centrów wyprzedażowych, oferujących markowe ubrania, biżuterię i inne towary w naprawdę okazjonalnych cenach. Starczy tutaj wspomnieć San Francisco Premium Outlets w Livermore, troszkę oddalone od metropolii, ale 40-minutowa droga zwróci się z nawiązką. Okazje dotyczą tam blisko 180 znanych marek artykułów.   

W samym San Francisco funkcjonują dobrze zaopatrzone centra handlowe. Przykładowo na Market Street (nazwa nieprzypadkowa) swoje podwoje przed klientami otwiera 9-piętrowy moloch pod nazwą „Westfield San Francisco Centre”. W 180 sklepach znajdziemy w zasadzie wszystko – od artykułów gospodarstwa domowego, poprzez odzież i jedzenie, na grach komputerowych skończywszy. W tym centrum handlowym działają też restauracje z fast foodem, a nawet kinowy multipleks.

Podobne miejsce znajdziemy w samym centrum San Francisco, na skrzyżowaniu 4th Street i Mission Street. „Metreon” pierwotnie był otwarty w 1999 roku przez firmę Sony jako centrum rozrywkowe, ale szybko zmienił się w kolejne centrum handlowe dla mieszkańców. Szeroka gama produktów, czasami zaskakują wyjątkowo niskie ceny. „Metreon” przyciąga prawdziwe tłumy kupujących! 

Bardzo interesującą lokacją na zakupy w San Francisco jest z kolei „Japan Center” w dzielnicy Japantown, czyli w zachodniej części miasta. Na klientów czekają oryginalne, azjatyckie wytwory sztuki rzemieślniczej i rękodzieła. W tutejszych kafejkach można natomiast skosztować orientalnej kuchni.   

Sklepy detaliczne w San Francisco 

Oczywiście jest jeszcze coś, o czym marzą wszyscy turyści gotowi na zakupy w San Francisco. To wszelkiej maści pamiątki z podróży, które później można sobie postawić na półce lub powiesić na ścianie i wspominać… Miasto nad zatoką nie zaniedbało tego aspektu i w dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf (północno-zachodnia część miasta) znajdziemy wiele sklepów z suwenirami. Nieopodal jest także Ghirardelli Square, gdzie aż mnogo od straganów i butików – jest między innymi sklepik oferujący dzieła sztuki stworzone przez osoby niepełnosprawne. Molo Pier 39 to także miejsce, by złowić bardziej ekstrawaganckie pamiątki (na przykład w „Hard Rock Cafe”) no i podziwiać przy okazji słynne lwy morskie.    

Skoro już jesteśmy w dzielnicy portowej, to tutaj też będziemy się mogli raczyć fantastycznymi daniami z owoców morza. Nazwy takie jak „Tarenttino’s” czy „Grotto” mówią same za siebie mieszkańcom San Francisco, a każdy turysta powinien je poznać bliżej. Miła odmiana od fast foodu! Tuż obok jest „Soda Fountain & Chocolate Shop”, który zaprasza na pyszne lody. 

Aby pobuszować nieco po sklepach z odzieżą, najlepiej przenieść się na Union Square, w samym centrum San Francisco. Modnisie będą mieli tutaj pole do popisu, gdyż w tej okolicy reprezentowane są w zasadzie wszystkie największe domy mody na świecie – Gucci, Prada, Chanel…. W markowych sklepach trafić można czasami wyjątkowe okazje cenowe.   

Aby kupić markowe Levi’sy warto odwiedzić sklep producenta kultowych dżinsów. Znajduje się on przy 815 Market Street. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można kupić parę butów Levi’s na indywidualne zamówienie. Sklep Nike znajdziemy z kolei na Union Street. 

Ceny w San Francisco 

Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o cenach w San Francisco. Niestety oczywiste jest, że w ogólnym przeliczeniu wszystko jest znacznie droższe niż w Polsce. Oficjalne wyliczenia mówią o wydawaniu 2,65 razy więcej. Obejmuje to zarazem koszty za zakup jedzenia, jak i odzież czy usługi transportowe. Każdy jednak powinien znaleźć sklepy, które będą pasować do indywidualnych preferencji i wydolności budżetowych. Istniejące w okolicy outlety i centra handlowe nieraz oferują atrakcyjne zniżki. Warto polować na promocje, podobnie jak w Polsce! 

Autor: Krzysztof Kołodziejczyk

Poprzedni

Murale w San Francisco – niezwykłe dzieła w San Francisco

Rowerem po San Francisco, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz