Rowerem po San Francisco, co warto wiedzieć?

Tagi , , , ,

Mimo że wielu z nas wycieczkę do Ameryki kojarzy z przelotem, wypożyczeniem Ubera czy korzystaniem z komunikacji miejskiej, doskonałym sposobem na zwiedzanie amerykańskich miast, w tym San Francisco, jest jazda na rowerze. Co warto wiedzieć, wybierając się w podróż jednośladem? Przyjrzyjmy się temu, jak wygląda wycieczka rowerem po San Francisco!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

San Francisco i drogi rowerowe

Stany Zjednoczone znajdą się na pierwszym miejscu pod względem emisji spalin. Świadczy to przede wszystkim o tym, że tania, amerykańska benzyna sprawiła, że ruch drogowy w Ameryce został zdominowany przez samochody. Także San Francisco to miasto, w którym mało jest specjalnie wytyczonych ścieżek rowerowych. Nie oznacza to jednak, że podróż jednośladem po jednym z najbardziej znanych miast świata jest złym pomysłem.

To, co czasem odróżnia Amerykanów od Polaków to ich uprzejmość. Każdy jest dla siebie miły i uprzejmy. Takie zachowania również można odnaleźć na drogach czy chodnikach. Nie musimy więc obawiać się szybkiej, niebezpiecznej jazdy i małej uwagi ze strony kierowców dla rowerzysty, który także jest uczestnikiem ruchu drogowego. Co ważne, mimo że w ścisłym centrum San Francisco nie odnajdziemy zbyt wielu ścieżek rowerowych, to na obrzeżach czy w dalszej części miasta sieć jest o wiele lepiej rozbudowana.

Wypożyczalnie rowerów

W San Francisco możemy odnaleźć bardzo wiele, różnorodnych wypożyczalni rowerów. Jest to bardzo popularny trend wśród turystów odwiedzających miasto, w związku z czym miasto wyszło naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich turystów i gości. W praktyce oznacza to, że nie musimy posiadać własnego roweru, by móc zwiedzać miasto na jednośladzie. Co więcej, na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że rowery z wypożyczalni, z których najczęściej korzystają turyści, są doskonale oznakowane i bardzo charakterystyczne. W związku z tym lokalni mieszkańcy czy inni Amerykanie zdają sobie sprawę, że na takich rowerach najczęściej podróżują turyści, którzy słabo znają miasto, w związku z czym poświęcają cyklistom szczególną uwagę. W San Francisco obok turystów na wypożyczonych rowerach najczęściej podróżują w tej sam sposób także kurierzy. 

Które miejsca w San Francisco warto odwiedzić, podróżując rowerem?

Jeśli ktoś chciałby poćwiczyć jazdę na stromych podjazdach, San Francisco będzie idealnym miejscem. Zwiedzając miasto na jednośladzie, będziemy mieli liczyć się z licznymi, dość stromymi podjazdami. Pomimo tego, taka forma podróżowania będzie niezwykle przyjazną. Za pośrednictwem roweru uda nam się dotrzeć w bardzo wielu, różnorodnych i ciekawych miejsc w mieście, które kryje przed nami moc atrakcji. 

Golden Gate, czyli wiszący most w San Francisco, będzie doskonałym kierunkiem na jazdę na rowerze. Można na jednośladzie przejechać na drugą stronę. Co więcej, wzdłuż nabrzeża prowadzi malownicza droga rowerowa, która pozwala na poznanie pięknej, amerykańskiej przyrody. Jadąc na rowerze, będziemy mijać punkty widokowe w San Francisco. To sprawi, że będziemy mogli robić postoje na odpoczynek i zrobienie genialnych zdjęć, które staną się najpiękniejszą pamiątką. 

Golden Gate Park to prawdziwy raj dla miłośników uprawiania sportów na świeżym powietrzu, w tym jazdy na rowerze. Zdecydowanie widać, że władze miasta poczyniły w nim największe inwestycje, by zadowolić wymagania cyklistów. Park jest długi aż na 5 km i szeroki na 1 km, przez co będziemy mogli spokojnie pojeździć na rowerze, bez ruchu drogowego. 

Do najbardziej popularnych tras rowerowych, które możemy przejechać będąc w San Francisco, zdecydowanie zaliczyć należy m.in.:

  • Hawk Hill Double Loop,
  • Fort Point- Golden Gate Promenade,
  • Sausalito – Mill Valley Path–Golden Gate Bridge,
  • Lincoln Boulevard Lookout–Hawk Hill Golden Gate Vista

Trasy są niezwykle zróżnicowane, krótsze, dłuższe, mniej lub bardziej wymagające. Dzięki temu bez trudu uda nam się znaleźć przejazd dopasowany do własnych możliwości fizycznych, jak również upodobań i preferencji. Postaw na jazdę rowerem w San Francisco i przeżyj ogrom niezapomnianych przygód!

Autor: Magdalena Krzykawska

Poprzedni

Ceny i zakupy w San Francisco

Dzielnica Mission w San Francisco – zwiedzanie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz