Japantown w San Francisco – zwiedzanie, atrakcje

Tagi , , , , ,

San Francisco kojarzone jest przede wszystkim jako dom dla społeczności LGBT. Miasto to jest jednak wielokulturowe, co najlepiej można zauważyć podczas podróży przez jego kolejne dzielnice. Różnorodność San Francisco jest tym, co przyciąga turystów najbardziej. Jeśli wybierasz się tam na wakacje, to koniecznie odwiedź Japantown. Jak możesz tam dojechać i co musisz o tej dzielnicy wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Japantown w San Francisco?

Japantown to silnie zurbanizowany obszar miejski o dużej gęstości zaludnienia w północnej części San Francisco. Możesz dojechać tam w wyjątkowo prosty sposób. Prowadzi tam droga oznaczona numerem 101. Z drugiej zaś strony możesz zdecydować się na podróż komunikacją miejską. Dojedziesz tam autobusem numer 22. Zatrzymuje się on przy Fillmore St & Geary Blvd praktycznie w samym centrum Japantown. Okazjonalnie, możesz także skorzystać z taksówki, jednak będzie to dość drogie rozwiązanie.

Historia Japantown dzielnicy w San Francisco

Japantown nazywane jest czasem Nihonmanchi. Jest to obszar uznawany za jedną z najstarszych enklaw etnicznych w mieście. Jest to także jeden z największych obszarów, który zdominowany jest przez mieszkańców jednej kultury. Historia Japantown sięga roku 1906. To właśnie w tym okresie San Francisco było jednym z najważniejszych portów US, do którego kierowali się imigranci z Azji. Początkowo Japantown składało się z dwóch obszarów, do którego włączała się także mniejszość chińska. Jednocześnie z biegiem czasu Japończycy zaczęli migrować na przedmieścia Western Addition, gdzie się osiedlili. W taki sposób zaludnili oni obszar, który obecnie nazywany jest Japantown. Do 1940 roku Japantown było jednym z największych skupisk migrantów z Japonii. Zaczęły się tam pojawiać lokalne biznesy, restauracje, a sama dzielnica całkowicie zmieniła swój urbanistyczny krajobraz.

Zwiedzanie Japantown w San Francisco, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Japantown powinieneś rozpocząć od spróbowania azjatyckiej kuchni! W okolicy znajdziesz wiele restauracji, barów, a nawet i food-trucków z sushi i innymi przysmakami kuchni japońskiej. Najciekawszym obiektem wydaje się być księgarnia Kinokunya, w której znajdziesz dzieła japońskich pisarzy. Sam wystrój księgarni nawiązuje mocno do japońskiej kultury, więc wizyta w jej wnętrzu może być dla Ciebie jednym z ciekawszych przeżyć.

Zwróć uwagę także na Japanese YWCA/Issei Women’s Building, który został uznany za jeden z punktów orientacyjnych w San Francisco. W Japantown znajdziesz także nieliczne domy wiktoriańskie, które wyróżniają się swoją wyrazistą kolorystyką. W dzielnicy odbywają się także różnorodne festiwale, które ściśle powiązane są z japońską kulturą jak np. The Northern California Cherry Blossom Festival. W czasie zabawy na ulicach Japantown możesz podziwiać tradycyjne, japońskie stroje, a także akcesoria. Co więcej, sam także będziesz mógł wziąć udział w paradzie!

Dlaczego warto odwiedzić Japantown w San Francisco?

Japantown w San Francisco to wyjątkowa, etniczna enklawa, której charakter znacznie różni się od innych cześci miasta. Możesz tam podziwiać tradycyjne, japońskie zabudowania, rozsmakować się w azjatyckiej kuchni, a także spotkać z całkiem inną organizacją życia kulturalnego. Wizyta w Japantown może być więc świetnym przeżyciem – szczególnie jeśli zawsze marzyłeś o podróży do Japonii!

Gdzie zjeść najlepsze jedzenie w Japantown w San Francisco?

W Japantown znajsziesz szereg lokalnych barów i restauracji więc będziesz miał okazję spróbować klasycznej, japońskiej kuchni. Jeśli jednak chcesz odwiedzić miejsca najczęściej rekomendowane przez turystów, wówczas wybierz się do:

  • Marufuku Ramen – tradycyjny, japoński lokal specjalizujący się w kuchni azjatyckiej;
  • Kui Shin Bo – to z kolei lokal specjalizujący się wyłącznie w daniach kuchni japońskiej;
  • Waraku – to również lokal prowadzony przez Japończyków. Jest on często polecany przez turystów.

W Japantown z pewnością nie zabraknie Ci miejsc na smaczny posiłek i bliższe spotkanie z japońską kuchnią!

Sprawdź również nasz wpis, w którym opisaliśmy co kupić w San Francisco i jakie pamiątki przywieźć?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Minnesota Street Project w San Francisco, przewodnik, atrakcje

Lombard Street – najbardziej kręta ulica świata w San Francisco

Następny

Dodaj komentarz