Fort Point, zabytkowa forteca w San Francisco, przewodnik

Tagi , , , , ,

San Francisco to miasto, które przyciąga coraz to więcej turystów. Nie chodzi tu jedynie o wyjątkową lokalizację miasta, ale o zabytki, które się w nim znajdują. Jednym z ciekawszych jest z pewnością Fort Point, czyli zabytkowa, nadmorska twierdza. Co więc musisz o niej wiedzieć i jak możesz się do niej dostać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Fort Point w San Francisco?

Fort Point jest jedną z największych atrakcji San Francisco. Co więcej, ta nadmorska twierdza znajduje się w wyjątkowej lokalizacji. Usytuowana jest ona przy drodze stanowej 101, która prowadzi na obrzeża miasta, prosto do mostu Golden Gate. Fort Point jest usytuowany w rekreacyjnej dzielnicy miasta – Presidio of San Francisco, gdzie dominują parki i tereny zielone.

Jak dojechać do Fort Point w San Francisco?

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, Fort Point znajduje się tuż przy moście Golden Gate i drodze stanowej numer 101. Jeśli poruszasz się samochodem, to kierują się wspomnianą już drogą w kierunku północnym, aż dojedziesz do słynnego mostu. Jednym z rozwiązań może być także przejazd taksówką, jednak miej na uwadze to, że może to nieco nadwerężyć Twój budżet. Co ciekawe, nie dostaniesz się do Fort Point w San Francisco przy pomocy komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje nie docierają do zielonej dzielnicy, a najbliższy przystanek znajduje się ponad 40 minut spacerem od Fort Point.

Historia i ciekawostki na temat Fort Point w San Francisco

Fort Point dawniej nazywano Castillo de San Joaquin. Jest to nadmorska, zabytkowa fortyfikacja, która wzniesiona została na cyplu o tej, samej nazwie. Co ciekawe, zgodnie ze źródłami, twierdza ta została wzniesiona jeszcze przed rozpoczęciem wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Za jej twórców uznaje się Amerykańską Armię. Pierwotnie Fort Point miał spełniać głównie rolę obronną. Jego zadaniem była ochrona całej zatoki San Francisco i informowanie o ewentualnych łodziach wojennych, które zbliżały się do miasta.

Pierwowzór Fort Point, czyli Castillo de San Joaquin, wzniesiony został w 1794 roku przez Hiszpanów. Tuż po uzyskaniu przez Meksyk niepodległości, Fort Point przeszedł w ich posiadanie. Budowlę jednak pozostawiono w ruinie. Fort Point na przestrzeni lat był na zmianę niszczony i odnawiany, aż doczekał obecnych czasów. Obecnie uważa się go za jedno z najważniejszych pod względem historycznym miejsc w Kalifornii. Sama budowla jest popularna nie tylko wśród turystów, ale także wśród filmowych twórców i twórców gier video. Nawet jeden z odcinków James’a Bond’a zawiera w sobie epizody, które nagrane były we wnętrzu tej nadmorskiej fortecy.

Zwiedzanie Fort Point, co warto zobaczyć, atrakcje

Fort Point to wyjątkowa atrakcja sama w sobie. Turyści, którzy przybywają tę twierdzę odwiedzić, swoją całą uwagę skupiają na słynnym moście Golden Gate, który znajduje się tuż nad nią. Jednocześnie możesz odwiedzić także wnętrze Fort Point i przekonać się, jakie skrywa ono w sobie tajemnice. Możesz zatrzymać się na wewnętrznym dziedzińcu, a następnie krętymi schodami udać się na kolejne kondygnacje. Fort Point uważa się za „Dumę Pacyfiku”. Zwróć uwagę na charakterystyczne elementy architektoniczne oraz surowość stylu. Jeśli chcesz nieco lepiej poznać Fort Point, to możesz zdecydować się na zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. Zabiorą Cię one w niesamowitą podróż nie tylko po Fort Point, ale także i Golden Gate.

Dlaczego warto odwiedzić Fort Point?

Fort Point jest jedyną, nadmorską fortyfikacją, która przetrwała amerykańską wojnę secesyjną. Tak naprawdę miejsce to skrywa w sobie niesamowitą historię oraz wiele tajemnic. Taka wyprawa zabierze Cię w niesamowitą podróż do przeszłości, a także zagwarantuje Ci niesamowite widoki. Pamiętaj, że Fort Point znajduje się dokładnie pod słynnym mostem Golden Gate i jest jednym z najlepszych punktów do podziwiania tej majestatycznej konstrukcji. Zdecyduj się na wycieczki z przewodnikiem, który jeszcze lepiej zapozna Cię z historią fenomenalnej twierdzy, jej wnętrzami oraz architekturą.

Zobacz także nasz wpis o Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Union Square, czyli główny plac w San Francisco

Ceny domów i nieruchomości w San Francisco

Następny

Dodaj komentarz