Muzeum Sztuki Azjatyckiej (Asian Art Museum) w San Francisco – zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , ,

Kalifornia posiada mnóstwo atrakcji, które podczas wizyty warto zobaczyć. Należy do nich Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco, które jest największą publiczną instytucją zajmującą się sztuką w mieście i jednym z największych muzeów w Kalifornii. Jak zaplanować zwiedzanie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco?

Muzeum Sztuki Azjatyckiej znajduje się w północno-wschodniej części miasta. Dokładny adres to 151 3rd St, San Francisco, CA 94103. Obiekt zlokalizowany jest również nieopodal dzielnicy Chinatown. Muzeum dzieli się na dwa duże obiekty, które zawierają cenne eksponaty sztuki azjatyckiej, ale również budynki i ogrody. Muzeum Sztuki Azjatyckiej znajduje się w bardzo komfortowej lokalizacji w mieście. Dzięki temu dojazd nie stanowi większego problemu.

Jak dojechać do Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco?

Okolica, w której znajduje się Muzeum Sztuki Azjatyckiej, jest bardzo dobrze skomunikowana. Nie będziemy mieć większych problemów z dotarciem na miejsce. Najwygodniejszym sposobem jest komunikacja miejska – na najbliższy do muzeum przystanek, czyli Larkin St & Grove St, dojeżdżają autobusy miejskie, linia m.in. 150 czy 130 przewoźnika Golden Gate Transit. Bilet kosztuje około 3 dolarów. Możemy również zamówić taksówkę z hotelu, i podać dokładny adres muzeum.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco

Muzeum Sztuki Azjatyckiej zostało założone przez olimpijczyka Avery’ego Brundage’a w latach 60. XX wieku i ma w swojej stałej kolekcji ponad 18 000 dzieł sztuki, z których niektóre mają nawet 6000 lat. Muzeum zostało ostatecznie otwarte w 1966 roku jako skrzydło Muzeum MH de Young Memorial w Golden Gate Park. Turyści mogą podziwiać galerie poświęcone sztuce Azji Południowej, Iranu i Azji Środkowej, Azji Południowo-Wschodniej, Himalajów, Chin, Korei i Japonii. Muzeum jest ogromne, i pełne naprawdę cennych eksponatów – wizyta tam będzie naprawdę interesująca, zwłaszcza dla miłośników sztuki azjatyckiej.

Zwiedzanie Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco

Do zobaczenia w Muzeum Sztuki Azjatyckiej jest naprawdę sporo. Prócz obrazów, ubrań, akcesoriów, naczyń czy rękodzieła, można tu zobaczyć również setki różnych wystaw tematycznych. Są one np. o tańcu Bollywood na przestrzeni ostatnich 2000 lat ujętym w obrazach i mozaikach. Dodatkowo w muzeum znajdziemy również interaktywne wystawy i pokazy, z wykorzystaniem najnowszej technologii i obrazu 3D. Na zwiedzanie obiektu warto zarezerwować co najmniej kilka godzin, by móc zobaczyć wszystkie najważniejsze i najbardziej cenne eksponaty.

Co warto zobaczyć?

Muzeum może pochwalić się bardzo bogatymi i cennymi zbiorami sztuki azjatyckiej. Znajdziesz tam eksponaty sprzed nawet 2000 lat. Dodatkową atrakcją w muzeum jest herbaciarnia, zlokalizowana na drugim piętrze budynku, zaprojektowana przez architekta Osamu Sato. Miejsce to zorganizowano tak, że można spróbować najpyszniejszych herbat azjatyckich, i jednocześnie podziwiać liczne eksponaty związane z czynnością parzenia napoju. Prócz tego warto również zwrócić uwagę na wydarzenia tematyczne i nowe wystawy, które cyklicznie pojawiają się w muzeum.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco?

Muzeum Sztuki Azjatyckiej warto odwiedzić przede wszystkim dla zapoznania się z najcenniejszymi zbiorami, które mimo upływu lat wciąż można podziwiać we współczesnym świecie. Muzeum jest doskonałym miejscem na wizytę nie tylko samotnie, ale również z dziećmi. Liczne obrazy, eksponaty i dzieła największych twórców azjatyckich mają wielką wartość historyczną, i warto je chociaż raz zobaczyć. Dodatkowo obiekt jest bardzo nowoczesny, i pełno w nim atrakcji również dla dzieci, m.in. prezentacje interaktywne czy organizowane warsztaty i zajęcia. Muzeum jest również zlokalizowane w dogodnym miejscu z dobrym dojazdem w San Francisco, więc warto poświęcić na wizytę chociaż jeden dzień zwiedzania.

Godziny otwarcia Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco

Muzeum dostępne jest dla zwiedzających od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 13:00-20:00 oraz od 10:00 do 17:00 lokalnego czasu. Niekiedy godziny otwarcia zmieniają się przez wzgląd na różne wydarzenia kulturowe, warsztaty czy imprezy. Warto sprawdzić dostępność wizytacji na stronie internetowej muzeum.

Bilety do Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco

Bilety do Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco można zakupić na dwa sposoby – albo zarezerwować je przez Internet na stronie muzeum, albo kupić je na miejscu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że z racji dużego zainteresowania turystycznego, bilety mogą być niedostępne na konkretny dzień, więc jeżeli zależy nam na wizycie, to rezerwacja online będzie najlepszym pomysłem. Koszt biletu dla osoby dorosłej to 20 dolarów, dla seniorów powyżej 65 r. ż. bilet kosztuje 17 dolarów. Dzieci i studenci mogą również liczyć na zniżkę, bilet wtedy kosztuje 14 dolarów.

Interesujesz się sztuką? Sprawdź także wpis o Pałacu Sztuk Pięknych w San Francisco!

Poprzedni

Zwiedzanie North Beach w San Francisco, atrakcje, przewodnik

Zwiedzanie siedziby Pixar w Emeryville, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz