Amerykańska wytwórnia Pixar Animation Studios jest świetnie znana na całym świecie. Jej animowane filmy zyskały sobie ogromne uznanie zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci. Mało kto wie, że tak potężne przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w niewielkim Emeryville w Kalifornii. Miasteczko to liczy sobie jedynie 10 tysięcy mieszkańców, a jego największą atrakcją turystyczną jest właśnie zwiedzanie siedziby Pixar. Jak więc możesz się tam dostać i co powinno zwrócić Twoją uwagę?
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
Gdzie znajduje się siedziba firmy Pixar?
Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, siedziba firmy Pixar Animation Studios znajduje się w 10-tysięcznym miasteczku Emeryville w stanie Kalifornia. Miasteczko to graniczy z Oakland, jednocześnie znajdując się w jego aglomeracji. Siedziba firmy Pixar znajduje się dokładnie w samym centrum Emeryville, a dokładniej w dzielnicy Longfellow. Z uwagi na dogodną lokalizację, z pewnością nie będziesz miał problemów z tym, by do niej dojechać.
Jak dojechać do siedziby Pixar z San Francisco?
Najwięcej turystów wybiera się na zwiedzanie siedziby Pixar przebywając na wakacjach w San Francisco. Wobec tego, możesz zastanawiać się jak dojechać z tej metropolii do Emeryville? Nie będzie to skomplikowane. Możesz skorzystać zarówno z komunikacji miejskiej, taksówek jak i wypożyczonego samochodu. Jeśli zdecydujesz się na taksówkę, to dojedziesz do Emeryville w około 15 – 20 minut. Jednak taka podróż może Cię nieco więcej kosztować. Jeśli zaś wybierzesz:
- wypożyczony samochód – do pokonania będziesz miał około 10 mil co jest odpowiednikiem 16 kilometrów. Jeśli nie trafisz na korki w godzinach szczytu, to z San Francisc do Emeryville powinieneś dojechać w około 17 minut. Doprowadzi Cię tam droga stanowa numer 80. Prowadzi ona przez San Francisco – Oakland Bay Bridge oraz przez urokliwą wysepkę Yerba Buena Island.
- komunikację miejską – taka podróż zajmie Ci nie więcej niż 30 minut. Będzie ona jednak wymagała od Ciebie kilku przesiadek. Najlepiej jeśli wyruszysz z Union Square w San Francisco. Wsiądź w niebieską linię – BLUE – N. Zmierza ona do lotniska w Oakland. Wysiądź na przystanku West Oakland i przesiądź się w autobus oznaczony numerem 29. Dojedziesz do Hollis St and 59th St już w Emeryville. Siedziba Pixar jest oddalona około 400 metrów od wspomnianego przystanku. Sprawdź nasz wpis o komunikacji miejskiej w Kalifornii!
Jak widzisz, masz kilka możliwości ku temu, by dostać się z San Francisco do siedzimy firmy Pixar Animations Studio w Emeryville.
Historia firmy Pixar, zwiedzanie
Firma Pixar Animations Studio jest świetnie znana na całym świecie. Zasłynęła ona produkcją filmów animowanych dla najmłodszych i nieco starszych. Samo przedsiębiorstwo powstało w 1979 roku pod nazwą Graphics Group. Dopiero od 1986 roku Pixar działała jako niezależna wytwórnia filmowa, która 20 lat później została wcielona do spółki The Walt Disney Company. Co ciekawe, nie tylko siedziba spółki, ale też jej wszystkie studia znajdują się właśnie w Emeryville w Kalifornii.
Pierwszą produkcją firmy Pixar była słynna kreskówka dla dzieci „Toy Story”. Co ciekawe, było to pierwsze, kinematograficzne tworzywo, które zostało stworzone całkowicie techniką komputerową. Firma Pixar zasłynęła również ze swojego, charakterystycznego logo. Litery ze spacjami, zaznaczona pogrubioną czcionką stały się jej znakiem rozpoznawczym. Logo to Pixar zaakceptował w 1995 roku i od tego momentu pozostaje ono niezmienne.
Zwiedzanie siedziby Pixar w Emeryville jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście. Dostępna dla odwiedzających jest nie tylko główna lokalizacja spółki, ale także kilka z jej studiów. Już przed samym wejście przywita Cię ogromna brama wykonana z surowej cegły i elementów metalowych. Na jej górze umieszczone zostało monumentalne logo firmy Pixar. Po wejściu do studio przywitają Cię gabarytowe postacie znane z serialu „Toy Story” w formie rzeźb. Możesz także zapoznać się z samym procesem produkcyjnym oraz atrybutami i akcesoriami, jakie się przy nim wykorzystuje.
Autor: Daria Gajewska