Wynajęcie samochodu w San Francisco – co warto wiedzieć?

, Tagi , , , , , , ,

Słoneczna Kalifornia już od wielu lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Doskonała pogoda, wspaniałe plaże i mnóstwo atrakcji – do udanego urlopu nie trzeba nic więcej. Jednym z najbardziej znanych miast w Kalifornii jest San Francisco. Od dawna przyciąga ono rzesze turystów. Wakacje w tym mieście zawsze są niezapomnianym doświadczeniem. Jeśli planujesz wczasy w San Francisco, koniecznie sprawdź, jak wygląda wynajęcie samochodu w San Francisco?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego warto wynająć auto?

Niemal każda osoba, która wybiera się na wakacje, zastanawia się nad jedną bardzo ważną kwestią – czy warto wynajmować samochód w trakcie urlopu? Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najbardziej. Jest to niezwykle wygodna opcja, która ułatwi nam przemieszczanie się po danym mieście. Dzięki temu jesteśmy niezależni od komunikacji miejskiej i możemy w dowolnym momencie przedostać się z np. hotelu do niemal każdej części miasta. Planowanie wycieczek staje się o wiele łatwiejsze dzięki takiemu rozwiązaniu.

Dużą zaletą korzystania z wypożyczalni samochodów jest także ogromna różnorodność. Możemy korzystać z wielu różnych firm. W ich ofertach znajdziemy zarówno małe, ekonomiczne auta, jak i luksusowe, eleganckie pojazdy. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od potrzeb czy budżetu. Warto również pamiętać, że samochód można wynająć na zarówno krótki, jak i długi termin, bez względu na to, czy potrzebujemy auta na jedną dobę, kilka dni czy na cały tydzień. Samochód możemy również zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, by nasz wyjazd był lepiej zaplanowany.

Wynajem samochodu w San Francisco

Wynajęcie auta podczas wakacji w San Francisco może być świetnym pomysłem. Zanim jednak to zrobimy, warto zgłębić się nieco w temat. San Francisco, jako jedno z największych miast w Kalifornii, może pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą wynajmu aut. Koszt takiej usługi zależy od kilku różnych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście firma. Każda z nich ma swoje własne zasady i cenniki, przez co koszta mogą się znacznie różnić. Dużo zależy również od rodzaju samochodu. Bardziej luksusowe i eleganckie samochody będą oczywiście dużo droższe od pozostałych aut. Na cenę wynajmu wpływa także miesiąc, w którym będziemy korzystać z tej usługi.

Według statystyk najtańszym okresem na wynajem auta są miesiące zimowe, a najdroższym późna wiosna i lato. Koszt wynajmu zależy również od tego, czy decydujemy się na wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy. W San Francisco wynajem samochodu nie powinien stanowić żadnego problemu. Jeśli planujesz wczasy w tym mieście, warto skorzystać ze strony rentalcars.com. Jest to wyszukiwarka, która pomoże nam znaleźć i wynająć samochód. Znajdziemy tam najbardziej znane wypożyczalnie samochodów (takie jak Hertz, Budget, Sixt i nie tylko), dzięki czemu w szybki i prosty sposób możemy porównać ich oferty. Wyszukiwarka ta wyróżnia się prostymi oraz elastycznymi zasadami wynajmu i jest bardzo łatwa w użyciu.

Zasady ruchu drogowego w San Francisco 

Zasady przemieszczania się w San Francisco są bardzo podobne do polskich przepisów. Istnieje jednak kilka różnic, dlatego warto mieć na względzie kilka istotnych kwestii, aby uniknąć nieporozumień i kłopotów. Stany Zjednoczone wyróżniają się dobrze rozwiniętą siecią drogową, dzięki czemu przemieszczanie się nie powinno stanowić problemu. Amerykańskie drogi składają się zwykle z dwóch bardzo szerokich pasów w jednym kierunku (niektóre ulice mają ich więcej), co w znacznej mierze ułatwia podróżowanie. Ogólnie rzecz biorąc, miasto to jest uznawane za bezpieczne i przyjazne dla samochodów. Tutejsze drogi są odpowiednio przygotowane, a rozbudowane przepisy ruchu drogowego zapewniają bezpieczeństwo kierowcom.

Znajdziemy tutaj wiele ulic jednokierunkowych, dlatego należy zwracać uwagę na znaki drogowe. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przemieszczamy się w dobrym kierunku. Na większości dróg obowiązuje ograniczenie prędkości do 25 mil na godzinę, ale w niektórych miejscach sięga ono aż do 45 mil na godzinę. Musimy również pamiętać, że piesi mają tutaj pierwszeństwo, nawet w przypadku przejść, które nie posiadają takiego oznaczenia. W San Francisco zakazane jest wyprzedzanie lekkich pojazdów szynowych po ich lewej stronie lub przy otwartych drzwiach.

Warto mieć na uwadze fakt, iż w mieście tym nie ma zbyt wielu stacji benzynowych. Nie są one zbyt blisko siebie, dlatego warto zatankować nieco więcej. Należy również pamiętać, że w San Francisco i w okolicach znajdziemy wiele płatnych dróg. Podobnie jest w przypadku przekraczania niektórych mostów, np. Golden Gate Bridge (opłata wynosi 5 dolarów). Pamiętaj także, aby zwracać szczególną uwagę na autobusy szkolne, gdyż niedostosowanie się do ograniczenia prędkości w pobliżu autobusów i przystanków jest bardzo poważnie traktowane przez policję.

Parkingi w San Francisco

Jak wygląda kwestia parkowania w San Francisco? Znalezienie miejsca parkingowego nie powinno stanowić problemu. Znajdziemy tutaj wiele miejsc parkingowych, np. w pobliżu niektórych atrakcji czy hoteli. W mieście jest także wiele garaży. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na krawężniki, a dokładnie na ich kolory, gdyż mają one swoje znaczenie. Przedstawia się to w następujący sposób:

  • czerwony oznacza zakaz parkowania, niezależnie od okoliczności,
  • niebieski wyznacza miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych,
  • zielony pozwala na parkowanie krótkoterminowe (do 10, 15 lub 30 minut)
  • biały służy tylko do zatrzymywania,
  • żółty jest przeznaczony dla samochodów dostawczych,
  • krawężniki bez oznaczenia kolorem pozwalają na parkowanie krótkoterminowe dla każdego pojazdu.

San Francisco to miasto przyjazne kierowcom, jednak początkowo przemieszczanie się tutaj może być nieco trudne. Miasto to jest pełne wzgórz i wzniesień, co może stanowić nie lada wyzwanie dla nieprawionych kierowców. Pamiętaj również, aby w miarę możliwości unikać podróżowania w godzinach szczytu, zwłaszcza w okolicach popularnych atrakcji turystycznych. Warto również sprawdzić, jak wygląda komunikacja miejska w San Francisco!

Autor: Wiktoria Jasik

Poprzedni

Ceny w Kalifornii i koszty życia

Komunikacja miejska w Kalifornii

Następny

Dodaj komentarz