San Francisco jest jednym z najpopularniejszych miast świata, do którego każdego dnia przybywa ogromna ilość osób z najdalszych zakątków świata. W związku z tym, by móc znaleźć się w San Francisco, zdecydowana większość osób korzysta z usług linii lotniczych. Pomimo tego, że już sam przyjazd samolotem wymaga dopełnienia bardzo wielu, różnorodnych formalności i organizacji, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak po wylądowaniu w USA załatwić sobie transfer z lotniska do San Francisco? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
Port lotniczy San Francisco
By dolecieć do San Francisco, bez względu na kierunek świata, z którego jesteśmy, linie lotnicze najczęściej transportują nas na San Francisco International Airport, a więc Port lotniczy w San Francisco. Jest to znany międzynarodowy port lotniczy. Znajduje się mniej więcej 21 km na południe od samego centrum miasta, w Kalifornii. W związku z tym transfer z lotniska nie jest zadaniem trudnym i skomplikowanym.
Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, port lotniczy jest największym w San Francisco Bay Area. Według dostępnych statystyk, San Francisco International Airport zajmuje 21 miejsce wśród portów lotniczych całego świata pod względem przepustowości. Codziennie gości ogromną, niezliczoną liczbę podróżnych. W samym 2018 roku lotnisko obsłużyło prawie 58 mln pasażerów.
Doskonale rozbudowana sieć komunikacyjna
San Francisco jest jednym z najnowocześniejszych miast świata, który może poszczycić się wyjątkowo sprawną organizacją oraz wieloma, różnorodnymi atrakcjami dla swoich mieszkańców, gości czy turystów. Nic więc dziwnego, że także sieć komunikacji miejskiej w San Francisco jest doskonale rozwinięta, przez co transfer z lotniska do centrum San Francisco, będzie dla nas czystą przyjemnością i formą poznania nowoczesnej aglomeracji miejskiej, która jest wzorem dla innych gospodarzy miast. Co więcej, w odróżnieniu od innych miast USA, San Francisco wyróżnia się doskonale rozwiniętym systemem komunikacji, w związku z tym, wybierając się na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, bezbłędnym wyborem będzie San Francisco International Airport.
Pociągi regionalne BART
Transfery z lotniska do centrum San Francisco najczęściej wykonywane są przez pociągi regionalne BART. To jedna z najwybredniejszych, bezpośrednich form transferu. Pociąg zatrzymuje się przy stacjach Civic Center, Montgomery Street i Embarcadero. Co warto wiedzieć, pociągi BART nie należą do systemu Mini, przez co konieczne będzie zakupienie osobnego biletu. Bilety można kupić na stacjach pociągów, na których usytuowane są automaty biletowe BART.
Muni, czyli popularny system komunikacji w San Francisco
By dokonać komfortowego, wygodnego transferu z portu lotniczego w San Francisco do centrum miasta, zdecydowana większość turystów korzysta z Muni. Jest to nazwa sieci komunikacyjnej miasta, w skład której wchodzą autobusy, trolejbusy, słynne cable cars, jak również tramwaje elektryczne czy liniowe.
Logo Muni, które jest częścią departamentów San Francisco Municipal Transportation Agency, można napotkać na „każdym rogu” San Francisco. Dzięki niemu uda nam się zwiedzać każdą, dowolną część ogromnego miasta. Muni od wielu długich lat ma jeden cel – znaczne ograniczenie ilości samochodów osobowych na drogach. W związku z tym zadbała także o wygodny, szybki i ekonomiczny transfer dla osób z portu lotniczego.
Skorzystaj z Muni i ciesz się ekonomicznym rozwiązaniem
Oprócz tego, że transfer z Muni jest niezwykle komfortowy i pozwala na poznanie miasta, to dodatkowo jest zdecydowanie najtańszą metodą. Jednorazowy bilet, który zakupisz u konduktora to koszt zaledwie 4-5$, co jest ceną niezwykle atrakcyjną. Jest tak zwłaszcza w stosunku do wynajęcia prywatnego taxi, które zawiezie nas z portu lotniczego do centrum miasta co najmniej za kilkadziesiąt dolarów. Cena dla dzieci w wieku 5-18 lat oraz dla seniorów (65+) jest niższa. Dzieci do 4 roku życia podróżują z Muni za darmo. Bilet do Muni ważny jest przez 90 minut i uprawnia do przejazdu wszystkimi środkami transportu (bez tramwajów liniowych).
Autor: Magdalena Krzykawska