San Francisco: Przewodnik po parkach miejskich

Tagi , , , , ,

San Francisco to miasto, które staje się co roku celem turystycznym ogromnej liczby turystów z całego świata. Oprócz licznych atrakcji miasto skrywa w sobie również niezliczoną ilość parków, które są rajem dla prawdziwych miłośników przyrody. Jakie są najpiękniejsze parki miejskie w San Francisco?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Presidio of San Francisco – 103 Montgomery St, San Francisco, CA 94129

Presidio of San Francisco to nie tylko park, ale także dawny posterunek wojskowy. Park zachwyca swoim naturalnym pięknem i znikomą ingerencją ludzką w jego wygląd. Jest częścią Golden Gate. Zajmuje obszar o powierzchni 6,0 km2. Został wybudowany w 1776 roku. W 1994 roku park przestał pełnić funkcję bazy, a stał się obszarem dla użytku publicznego i komercyjnego. W 1962 roku park został uznany jako narodowy zabytek historyczny. Na terenie parku możemy odnaleźć wiele ciekawych eksponatów.

Golden Gate Park – 501 Stanyan St, SanFrancisco, CA 94117

Golden Gate Park to park, który zajmuje powierzchnię 4,1 km². Zaraz po Central Park w Nowym Yorku, jest to jeden z najpopularniejszych parków miejskich całych Stanów Zjednoczonych. Został założony w 1870 roku. Projektantami całej przestrzeni zielonej był John McLaren, jak również William Hammond Hall. Co roku jest odwiedzany przez zawrotną liczbę ponad 24 milionów turystów całego świata. Park jest prawdziwą oazą spokoju. Pozwala na oderwanie się od zgiełku miasta. Kochają go nie tylko turyści, ale także miejscowa ludność. Co więcej, park kryje w sobie niezliczoną ilość atrakcji – place zabaw, ekspozycje zwierzęce, restaurację, muzea, ogrody botaniczne i wiele innych.

Buena Vista Park – Buena Vista Ave E & Haight St, San Francisco, CA 94117

Buena Vista Park położony jest w centrum miasta. Na jego górnych zboczach możemy cieszyć się przepięknymi widokami. Z pewnością na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że jest to najstarszy park w całym mieście. Na gości parku czekają urokliwe, zielone zakamarki i kręte szlaki. To tu możemy podziwiać jeden z niewielu gajów dębowych na zachodnim wybrzeżu- cechą charakterystyczną parku są lasy dębowe. 

Washington Square Park – 1630 Stockton St, San Francisco, CA 94133

Washington Square Park to jeden z najbardziej specyficznych parków całego miasta. Na jego obszarze napotkamy wielu pasjonatów sportów i odpoczynku na świeżym powietrzu. W parku mieści się także kościół św. Piotra i Pawła, liczne kawiarnie i restauracje. Co więcej, w parku przez cały rok odbywają się liczne festiwale. Możemy napotkać również bezpłatne wieczorki filmowe czy inne niezwykle ciekawe wydarzenia. 

Alamo Square Park – Hayes St & Steiner St, San Francisco, CA 94117

Alamo Square Park to miejsce, gdzie obowiązkowo należy mieć ze sobą aparat fotograficzny. Odnaleźć możemy na terenie parku słynne Malowane damy z Postcard Row. Nic więc dziwnego, że park możemy oglądać w licznych, popularnych produkcjach filmowych. Park przepełniony jest klombami, wierzbami, bujnymi trawnikami, przez co pozwala na bezpośrednie obcowanie z naturą. To także jeden z ulubionych parków w San Francisco dzieci. 

Yerba Buena Gardens – 750 Howard St, San Francisco, CA 94103

Park Yerba Buena Gardens to jeden z najbardziej okazałych ogrodów. Jego cechą charakterystyczną są niezwykle zadbane trawniki, kolorowe kompozycje roślinę, jak również wodospady. Jest to więc park dedykowany dla prawdziwych melomanów naturalnego piękna. Jest to także obszar przyjazny dla dzieci i czworonogów. Na terenie parku możemy się także cieszyć sztuką publiczną. Ciekawe eksponaty są doskonałym uzupełnieniem całego anturażu.

John McLaren Park – 100 John F Shelley Dr, San Francisco, CA 94134

John McLaren Park to drugi co do wielkości park w San Francisco. To miejsce dla osób aktywnych, jak i pasywnych fizycznie. Na terenie parku możemy odnaleźć aż sześć placów zabaw, szlaki i ścieżki, pola golfowe, diamenty baseballowe, zbiorniki wodne, bagna i wiele innych atrakcji. Co jest dużą ciekawością, na jego terenie znajduje się aż 425 stopni zmian wysokości, jak również niezwykle ciekawy widok na centrum miasta. 

Dolores Park – 19th St & Dolores St, San Francisco, CA 94114

Cała nazwa parku brzmi Mission Dolores Park. Będąc w parku, możemy cieszyć się przepięknym widokiem na północno- wschodnie centrum San Francisco. To park miejski dedykowany dla osób, które uwielbiają sport na świeżym powietrzu. Na terenie parku możemy odnaleźć liczne korty tenisowe,  boiska wielofunkcyjne, boisko do gry w koszykówkę, plac zabaw dla dzieci, a co ciekawe, także plac zabaw dla psów, dzięki czemu każdy właściciel czworonoga będzie mógł podarować mu niezapomnianą rozrywkę. Będąc w południowej części parku, można zaś podziwiać Zatokę San Francisco, czy Zatokę Wschodnią.  Ciepły, słoneczny klimat dzielnicy Mission, w której położony jest park, zachęca do spędzenia wolnego czasu.

Corona Heights Park – Roosevelt Way & Museum Way, San Francisco, CA 94114

Corona Heights Park charakteryzuje się jednym z najpiękniejszych widoków na miasto. Co więcej, w parku wiosenną porą napotkać można na niespotykaną wystawę dzikich kwiatów. W parku odnaleźć można jego szczyt, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Zatokę San Francisco. W parku funkcjonują także nowoczesne korty tenisowe, przez co jest to miejsce również dla pasjonatów popularnego w Stanach Zjednoczonych sportu. 

Julius Kahn Playground – Pacific Ave & Spruce St, San Francisco, CA 94118

Przez społeczność lokalną park zwany jest jako „JK”. Cechą charakterystyczną jest bujna, różnorodna roślinność, jak również niezliczona ilość atrakcji do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, w tym m.in.: dwa place zabaw czy boiska. Co więcej, na terenie parku są także fontanny, przez co gwarantuje on doskonałe, perfekcyjne wyciszenie, stając się doskonałym miejscem na odpoczynek. 

Autor: Magdalena Krzykawska

Poprzedni

San Jose – przewodnik, atrakcje, co zobaczyć, hotele i noclegi

Taksówki w San Francisco – ceny, praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz