Najbardziej instagramowe miejsca w San Francisco – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , ,

San Francisco – miasto w stanie Kalifornia, które malowniczo otoczone jest przez Ocean Spokojny. Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, szczególnie jeśli chodzi o podróż do Stanów Zjednoczonych. Jest to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii, które skrywa w sobie niezliczoną ilość atrakcji. Jeśli chcesz właśnie w San Francisco spędzić swój urlop, wówczas będziesz chciał także wykonać pamiątkowe zdjęcia. Jakie są najbardziej instagramowe miejsca w San Francisco?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Most Golden Gate

Jeśli zastanawiasz się, co powinieneś zobaczyć w San Francisco i gdzie zrobić pamiątkowe zdjęcie, zdecyduj się na wizytę na moście Golden Gate. Jest to prawdziwy symbol oraz ikona miasta. Most ten ma ponad 2700 metrów długości i możesz po nim przejechać nie tylko samochodem, ale także i przejść pieszo. To właśnie to miejsce znajdziesz na Instagramie pod hashtagiem #instaplaces. Most ten jest wiecznie zatłoczony – pełno tam samochodów i pieszych. Nie ma więc idealnego momentu na to, by wybrać się tam na sesję zdjęciową. Spróbuj jednak wykonać ujęcie porą wieczorną, kiedy to cały most Golden Gate jest pięknie oświetlony.

2. Alcatraz

Alcatraz to jedno z najlepiej znanych więzień w całym USA. Z pewnością nie trzeba Ci tego miejsca przedstawiać. To właśnie Alcatraz było scenerią wielu filmów kryminalnych. Sam Al Capone próbował uciec z tego więzienia, jednak było ono najlepiej strzeżone na świecie. Obecnie jest to jedna z większych atrakcji turystycznych w San Francisco. Okazuje się również, że jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście. Wybierz się tam późnym popołudniem – faktycznie będzie tam wielu turystów, jednak będziesz mógł uchwycić na swoim zdjęciu zachodzące słońce i malowniczą scenerię.

3. Pałac Sztuk Pięknych

Nawet jeśli nie zdecydujesz się wejść do środka, to Pałac Sztuk Pięknych zachwyci Cię swoją architekturą. Jest to jedno z najbardziej instagramowych miejsc w San Francisco! Cała budowla została wzniesiona w 1915 roku nad malowniczym jeziorem. Pływają w nim kaczki, łabędzie oraz żółwie morskie. Wybierz się tam wczesnym rankiem, a uchwycisz niesamowity wchód słońca na tle kolumnady budynku. Promienie będą odbijały się w tafli jeziora, a Twoje zdjęcie z pewnością zyska wiele „lajków” na Instagramie.

4. Domki Painted Ladies

San Francisco skrywa w sobie wiele, nieoczywistych miejsc. Jednym z nich są budynki Painted Ladies, które będą świetnym tłem do Twojego zdjęcia na profil na Instagramie. Są to domki, które zostały wzniesione w wiktoriańskim stylu. Są one również pomalowane na wyraziste kolory i znacznie wyróżniają się na tle miejskiej architektury. Warto zrobić tam pamiątkowe zdjęcie na Instagram. Pamiętaj jednak, że w okolicy aż roi się od turystów – o każdej porze. Spróbuj jednak wybrać się tam wczesnym rankiem!

5. Lombard Street

Lombard Street – a w szczególności „zakręcony” odcinek tej ulicy – to fantastyczne tło do zdjęcia na Instagram. Ogromne różnice wysokości, podjazdy i serpentyny stanowią prawdziwe wyzwanie dla kierowców. Jednocześnie są one jedną z największych atrakcji turystycznych. Widoki z Lombard Street zapierają dech w piersiach. Możesz wybrać się tam o każdej porze dnia, by zrobić oryginalne zdjęcie na Twój instagramowy profil!

6. Port w Fisherman’s Wharf

Fisherman’s Wharf to dawna dzielnica rybaków. Była ona uboga i słabo zaludniona. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Wybierz się koniecznie w okolice starego portu, gdzie możesz wykonać klimatyczne zdjęcie na Instagram. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej scenerii, wówczas odwiedź port późnym wieczorem. Uchwycisz na swoim zdjęciu zachodzące słońce, które będzie pięknie odbijać się w tafli wody.

7. Zdjęcie w Cable Car

Cable Car to jedna z największych i najpopularniejszych atrakcji San Francisco. Jest to zabytkowa, urokliwa kolejka, która pochodzi z 1873 roku. Dla turystów jest to jeden z najlepszych sposobów na poznanie miasta, z kolei dla Ciebie, może być to sposób na wykonanie pamiątkowego zdjęcia! Wnętrze Cable Car jest utrzymane w starym stylu, a wykonując fotografię w pobliżu okna, możesz uchwycić dodatkowo panoramę miasta. W San Francisco kursują trzy takie linie, z których korzystają głównie turyści. Wnętrze kolejki będzie więc zatłoczone niemalże o każdej porze. Musisz więc nieco się postarać, by zrobić estetyczne ujęcie. Więcej o kolejkach linowych znajdziesz we wpisie o komunikacji miejskiej w San Francisco!

8. Lori’s Diner

Jeśli chcesz wykonać oryginalne zdjęcie w San Francisco, wybierz się do Lori’s Diner. Jest to jedna z popularniejszych restauracji w mieście, której wnętrze zostało zaaranżowane w tradycyjnym, amerykańskim stylu. Znajdziesz w nim zabytkowy samochód, gigantyczne figurki dalmatyńczyków, a także czerwone krzesła rodem z autobusów. Wybierz się tam w szczególności na śniadanie, kiedy to wnętrze restauracji nie jest tak bardzo zatłoczone. Dzięki temu z pewnością uda Ci się wykonać fantastyczne ujęcie!

9. Chinatown

Centrum San Francisco jest maksymalnie zróżnicowane. Tuż obok dzielnicy włoskiej znajdziesz fenomenalne Chinatown. Jak łatwo możesz się domyślić, jest to dzielnica chińska. Na ulicach pełno jest kolorowych lampionów, chińskich restauracji i innych ozdób. Ta dzielnica ma wyjątkowy klimat, którego na długo nie będziesz mógł zapomnieć. Okazuje się, że na jej ulicach możesz także wykonać jedno z najbardziej oryginalnych ujęć na Instagram. Pamiętaj jednak, że Chinatown jest wyjątkowo zatłoczone. Nie zależnie od tego, o której porze się tam wybierzesz, turyści zawsze będą tłem Twojego zdjęcia.

10. Coit Tower

Na malowniczym wzgórzu Telegraph Hill znajduje się ogromna wieża Coit Tower. Została ona zbudowana jedynie w celu „upiększenia” miasta. Niemniej jednak na tym wzgórzu wykonasz jedno z najpiękniejszych zdjęć, które zasili Twój profil na Instagramie. Oprócz Coit Tower możesz uchwycić fenomenalną panoramę miasta. Wybierz się tam przed południem. Wówczas nie znajdziesz tam tak wielu turystów, a jednocześnie będziesz mógł uchwycić pięknie wschodzące słońce.

Poprzedni

Wiosna w Kalifornii – pogoda, temperatura, opady

Zima w San Francisco – pogoda w miesiącach zimowych

Następny

Dodaj komentarz