Wiosna w Kalifornii – pogoda, temperatura, opady

Tagi , , , , , ,

Kalifornia jest trzecim pod względem wielkości stanem w USA. Jego powierzchnia jest porównywalna do wielkości całego naszego kraju. Od dekad przyciąga swoim pięknem i atrakcjami ludność z całego świata. Miejsce to zlokalizowane jest na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nad Oceanem Spokojnym. Jego stolicą jest Sacramento, a największe miasta to: San Francisco, Los Angeles, San Diego i San Jose. Stan ten charakteryzuje się także olbrzymią różnorodnością i bogactwem przyrodniczym. Ogólny klimat Kalifornii, a szczególnie miejsc wzdłuż wybrzeża jest kształtowany przez Ocean Spokojny. Warunki atmosferyczne w głębi lądu są zależne od ukształtowania, a także rzeźby terenu. Przeważająca część Kalifornii wykazuje cechy klimatu śródziemnomorskiego z umiarkowaną temperaturą, deszczową zimą, a także pogodnym, suchym latem. Wilgotne powietrze, które dociera nad ląd znad oceanu, może też powodować wahania temperatur. Jak wygląda wiosna w Kalifornii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Kalifornii na wiosnę

Chcesz jechać do Kalifornii w okresie od marca do kwietnia i zastanawiasz się, jakiej pogody można się spodziewać? Oto analiza 3 wiosennych miesięcy w tym pięknym i często wybieranym celu podróży.

Marzec w Kalifornii

Temperatury w tym miesiącu osiągają od 13 do 20 stopni Celsjusza. Oznacza to, że spodziewać można się przyjemnej, a także niezbyt upalnej do zwiedzania miasta aury. Marzec średnio przynosi aż 20 suchych dni. Warto jednak zaopatrzyć się w dodatkową odzież, ponieważ ze względu na wielkość stanu temperatura może znacznie różnic się w miarę przemieszczania.

Kwiecień w Kalifornii

Temperatury wahają się od 13 do 24 stopni Celsjusza. Pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, jednak warto pamiętać, aby zabrać ze sobą także cieplejszą odzież. Opady atmosferyczne w tym miesiącu występują średnio tylko 4 razy, a ich ilość wynosi jedynie 6 mm. 26 suchych dni pozwala na dużą dowolność w planowaniu urlopu.

Maj w Kalifornii

Temperatura może osiągnąć nawet 25 stopni Celsjusza. Opady występują bardzo rzadko, a średnio w mieście odnotowuje się ok. 4 deszczowych dni. Maj jest świetnym miesiącem, aby udać się w podróż do Kalifornii.

Wiosna w tym miejscu to jedna z najprzyjemniejszych pór roku. Nim lato przyniesie wilgotność, a co za tym idzie też mgły i chmury, warto wykorzystać wiosenny potencjał tej krainy geograficznej. Już z końcówką maja południowa część zanurza się w letnim mroku i zachmurzonym niebie. Jeśli zastanawiasz się, kiedy odwiedzić to miejsce, wiosna okazuje się idealnym czasem!

Temperatury wody w Kalifornii na wiosnę

Średnia rocznych temperatur wody w tym miejscu wynosi około 17 stopni Celsjusza. Woda w okolicach Kalifornii w trakcie wiosny ma około 15.3 stopni Celsjusza. Przedstawiamy raport z 3 miesięcy (marzec, kwiecień i maj).

  • Marzec – 14.5°C (min: 12.7°C/maks: 16.6°C)
  • Kwiecień – 15.2°C (min: 13.4°C/maks: 16.8°C)
  • Maj – 16.6°C (min: 14.8°C/maks: 18.6°C)

Kąpiel w takiej temperaturze nie należy do przyjemnych. Wiosna w Kalifornii to raczej nie jest czas, gdy warto nastawiać się na wodne aktywności i kąpiele.

Czy warto jechać do Kalifornii na wiosnę?

Wraz z nadejściem marca Stany powoli budzą się do życia. Amerykanie rozpoczynają sezon festiwali, wakacyjnych rozrywek i atrakcji. Zaletą wiosennych wycieczek jest mała ilość opadów, a także przyjemna do zwiedzania i przemieszczania się z miejsca na miejsce temperatura. Dzięki pogodzie, jaką gwarantuje wiosna w Kalifornii, można w pełni skorzystać ze wszystkich zewnętrznych atrakcji i zobaczyć wszystko, to co warto odwiedzić.

Co warto zrobić w Kalifornii w okresie wiosny?

Dolina Śmierci – kultowe i znane na całym świecie miejsce. Ekstremalnie wysokie temperatury przyciągają tu ciekawskich turystów, którzy na własnej skórze chcą doświadczyć upału, jaki tam panuje. To właśnie w tym miejscu w 1913 roku padł rekord najwyższej temperatury.

Los Angeles – miasto pełne skrajności, w którym każdy znajdzie to, czego szuka. Uderzająca mnogość przeciwieństw, jakie oferuje to miasto, szokuje i zaskakuje. Jednoczesne bogactwo, przepych i luksus spotyka się z ubóstwem, a także bezdomnością. Jest to miejsce, w którym równocześnie można poczuć mieszankę kulturową, spotkać celebrytów, ale też doświadczyć obecności bezdomnych.

Punkt widokowy Glacier Point – miejsce, w którym turyści mogą zobaczyć całe piękno i majestat Parku Narodowego Yosemite. Chociaż cały park zasługuje na miejsce w rankingu, ten wyjątkowy punkt to miejsce obowiązkowe dla wszystkich turystów, którzy przybywają do Kalifornii wiosną.

Park Narodowy z olbrzymimi sekwojami – spacer alejkami, przy których rosną drzewa liczące nawet 3 tysiące lat to niezwykłe przeżycie dla wszystkich miłośników natury i przyrody. Największy egzemplarz, jaki można tam zobaczyć, ma 83 metry wysokości i 11 metrów obwodu. Zwiedzającym towarzyszy nie tylko majestat drzew, ale także ich piękny i niezapomniany zapach. Wizyta w parku to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Heisler Park, Laguna Beach – niesamowite miejsce porośnięte palmami, umiejscowione na klifach. Idealna lokalizacja dla miłośników zachodów słońca. Jego lokalizacja nad oceanem sprawia, że zachód słońca spędzony na Laguna Beach może być też niezapomnianym przeżyciem.

A co gdy wiosna i lato przeminą i nadejdzie jesień? Sprawdź, czy warto wybrać się na jesień do Kalifornii!

Poprzedni

Wycieczka z San Francisco nad Jezioro Tahoe, jak dojechać?

Najbardziej instagramowe miejsca w San Francisco – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Następny

Dodaj komentarz