Jak przygotować się do wyjazdu do San Francisco?

Tagi , , , , , , , ,

Planujesz swoją pierwszą podróż do San Francisco? Jeśli tak, polecamy zapoznać się z naszymi wskazówkami i najważniejszymi informacjami dotyczącymi zwiedzania San Francisco. W tym artykule znajdziesz cenne informacje, dzięki którym z łatwością zaplanujesz swoją pierwszą podróż do „City by the Bay”. Co zabrać na wyjazd do San Francisco i jak się przygotować?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Podstawowe informacje o San Francisco

Zanim opiszemy w skrócie najważniejsze atrakcje, zapoznaj się kilkoma informacjami dotyczącymi samego miasta San Francisco. SF to stosunkowo małe  miasto o powierzchni 121,4 km². Dla porównania Łódź ma 293,2 km², natomiast Kraków 327 km² powierzchni. Co więcej, większość atrakcji dla odwiedzających skupionych jest na niewielkiej części tego miasta. Jest to ogromnym plusem dla odwiedzających, ponieważ ułatwia to poruszanie się po mieście i pozwala zobaczyć całkiem sporo w krótkim czasie. Dla osób, które odwiedzają miasto po raz pierwszy, najlepszym sposobem na zapoznanie się z nim jest wybranie się na wycieczkę autobusem typu „hop on hop off”. Autobusy te dają możliwość zwiedzenia najważniejszych atrakcji w krótkim czasie. Poza tym, po jednej lub dwóch przejażdżkach poznasz układ tego miasta i będziesz mógł swobodnie poruszać się po nim na „własną rękę”.

Zawsze ubieraj się warstwowo

San Francisco słynie z wyjątkowego mikroklimatu. Mgła i morska bryza mogą szybko obniżyć temperaturę o nawet dziesięć stopni. Natomiast słońce może zacząć przypiekać w każdej chwili. Dlatego też lekkie warstwy ubrań zapewnią ci komfort podczas przemieszczania się po tym mieście.

Bezpieczeństwo podczas zwiedzania San Francisco

Nie jest tajemnicą, że San Francisco ma dużą populację bezdomnych. W rzeczywistości populacja bezdomnych koncentruje się głównie w kilku częściach miasta. Dzielnica Tenderloin, położona na zachód od Union Square to miejsce, w którym znajduje się obecnie największe skupisko bezdomnych, dlatego też lepiej unikać tej dzielnicy i jej okolicy. Jednak nie sami bezdomni stwarzają największe niebezpieczeństwo.

Najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa jest zachowanie czujności oraz obserwowanie otoczenia. Oczywiście nie zostawiaj toreb luzem lub na oparciach krzeseł. Jeśli czujesz się niekomfortowo w jakiejś sytuacji, znajdź najbliższy hotel lub komisariat policji i poproś o pomoc.

Jeśli wynajmujesz samochód, nie zostawiaj niczego na widoku w samochodzie. Włamania do samochodów są sporym problemem w niektórych obszarach SF, więc po prostu unikaj takich sytuacji. Jeśli musisz zostawić coś w samochodzie, upewnij się, że włożyłeś to do bagażnika i sprawdź, czy nikt cię nie obserwuje. Zasadniczo podczas podróży po San Francisco należy zachować takie same środki ostrożności, jak w każdym innym dużym mieście, bez względu czy znajduje się ono w Europie, Ameryce czy Azji.

Co warto zobaczyć podczas wakacji w San Francisco?

Alcatraz

Alcatraz jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w San Francisco. Cieszące się złą sławą więzienie Alcatraz znajduje się na małej wyspie, na którą można dopłynąć promem z portu w SF. Byłe więzienie można zwiedzać przez 362 dni w roku (z wyjątkiem Święta Dziękczynienia, Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku). Jedynym sposobem, aby się tu dostać, jest przeprawa promem Alcatraz Cruises. Promem tym można popłynąć tylko wtedy, gdy wykupisz bilet na daną wycieczkę w określonym czasie. Oprócz wycieczek dziennych kilka razy w tygodniu organizowane są również wycieczki nocne. Podczas takiej wycieczki jest znacznie mniej osób i można spokojnie zwiedzić Alcatraz.

Most Golden Gate

Kolejnym z polecanych miejsc wartych odwiedzenia podczas wakacji w San Francisco jest słynny na całym świecie most Golden Gate. Jest to bezpłatna atrakcja, która jest otwarta dla pieszych od wschodu do zachodu słońca, przez 365 dni w roku.

Fisherman’s Wharf i Pier 39

Warto odwiedzić także Fisherman’s Wharf podczas swoich pierwszych wakacji w San Francisco. Miejsce to razem z wybrzeżem Pier 39 są wręcz oblegane przez turystów.

Rejsy po zatoce San Francisco

Większość odwiedzających podczas swoich pierwszych wakacji w San Francisco wybiera się również na rejs po zatoce San Francisco. W porcie znajdziesz kilka opcji takich wycieczek, począwszy od bardzo popularnych 60-minutowych rejsów po rejsy łodziami typu „speedboat”.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Marina – spacerem po eleganckiej Dzielnicy San Francisco

TOP 10 niesamowitych miejsc i atrakcji w okolicach San Francisco

Następny

Dodaj komentarz