Dzielnica Tenderloin w San Francisco – zwiedzanie, atrakcje

Tagi , , , , , ,

San Francisco to miasto wielu kultur i tradycji. Przeplatają się tam różnorodne grupy etniczne, narodowości i zwyczaje. Wszystko to wpływa na fakt, że miasto jest tak częstym kierunkiem podróży wielu turystów. Jednocześnie w mieście znajdują się obszary, których miejscowi unikają. Jednym z nich jest „piekielna dzielnica” Tenderloin. Czy mimo wszystko warto, żebyś ją zwiedził i jak możesz do niej dojechać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Tenderloin w San Francisco?

Tenderloin uchodzi za jedną z „piekielnych dzielnic” San Francisco. Znana jest ona ze swojej brutalnej autentyczności, a także różnorodnych galerii sztuki, które wpisują się w jej dość surowy krajobraz. Tenderloin to niewielka dzielnica, zlokalizowana w północnej części miasta, tuż obok Union Square. Przez dzielnicę Tenderloin przebiega główna droga w San Francisco – 101, więc możesz bez większych problemów dostać się tam samochodem. Możesz także skorzystać z komunikacji miejskiej i dojechać na przystanek Market St. Jest to praktyczne centrum słynnej dzielnicy Tenderloin. Jeśli jednak zależy Ci na wygodzie, wówczas skorzystaj z taksówek. Pamiętaj jednak, że może być to dla Ciebie jeden, z większych wydatków.

Historia Tenderloin, dzielnicy w San Francisco

Tenderloin jest określane jako najbardziej ponura i przygnębiająca dzielnica w San Francisco. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, zgromadzona jest tam ogromna populacja bezdomnych, a niektóre budynki przytłaczają swoim obskurnym stanem. Historia tej dzielnicy nie jest zbyt barwna i nie da się znaleźć o niej zbyt wiele informacji. Wiadomo jedynie, że dawniej był to jeden z obszarów, na których skupiona była uboższa część społeczeństwa, a także nielegalni imigranci. Jednak w tym ponurym wydźwięku Tenderloin kryje się również pewien urok. Znajdziesz tam wiele galerii sztuk nowoczesnych czy klasyczne sale koncertowe. Tenderloin jest co prawda „brzydszą” stroną San Francisco, mimo wszystko wydaje się, że obszar ten ma swoją specyficzną strukturę i klimat, który możesz poznać.

Zwiedzanie Tenderloin w San Francisco – co warto zobaczyć?

Tenderloin, oprócz swojego dość „ciężkiego” wydźwięku, może Ci także wiele zaoferować. Okazuje się, że znajdziesz tam alternatywne galerie sztuki, których budynki wyróżniają się prestiżem i kontrastują z biedniejszymi zabudowaniami mieszkańców. Dodatkowo największą atrakcją Tenderloin jest Great American Music Hall, czyli sala koncertowa, która gościła najlepszych muzyków i śpiewaczy z całego świata. Co więcej, w Tenderloin znajdziesz także szereg zabytkowych teatrów, które obecnie wystawiają spektakle z Broadway’u. Oprócz tego dość dobrze jest tam rozwinięta baza gastronomiczna, usługowa, a także nocne życie. Bary, restauracje, a także kluby nocne są wspaniałą rozrywką zarówno dla miejscowych jak i dla turystów.

Gdzie zjeść w Tenderloin w San Francisco?

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, dzielnica Tenderloin może pochwalić się dość dobrze rozwiniętą bazą gastronomiczną. Nie brakuje tam prestiżowych lokali, które jednak przeplatają się z dość ponurymi barami i knajpkami. Do najlepszych z nich można jednak zaliczyć:

  • The Roost – jest to tradycyjny lokal gastronomiczny, który oferuje mięsne dania z grilla oraz lokalne piwo;
  • Pakwan Restaurant – to z kolei restauracja – nieco mniej wyszukana – prowadzona przez Pakistańczyków. Możesz tam spróbować ich regionalnych dań.
  • La Bande – to idealny lokal gastronomiczny na późny podwieczorek. Oferuje on smaczne przystawki, ciepłe dania, a także kolorowe drinki.

Jak więc widzisz, w Tenderloin masz okazję spróbować kuchni z całego świata! Sprawdź również wpis o innych najlepszych restauracjach w San Francisco!

Czy dzielnica Tenderloin jest niebezpieczna?

Dzielnica Tenderloin uchodzi za jedną z najniebezpieczniejszych w San Francisco. Statystycznie 7 na 10 przestępstw ma miejsce właśnie na tamtejszych ulicach. Głównie są to napaści, przestępstwa na tle narkotykowym, kradzieże i rozboje. Niestety, Tenderloin jest domem dla ponad 6 tysięcy narkomanów pozbawionych dachów nad głową. Śpią oni na ulicach i tam też egzystują. Jako turysta zwiedzający Tenderloin powinieneś zachować czujność.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najpiękniejsze parki narodowe blisko San Francisco

Yerba Buena Gardens – park i ogrody w centrum San Francisco

Następny

Dodaj komentarz