Gotowy plan wycieczki po San Francisco – tygodniowy wyjazd

, Tagi , , , , ,

San Francisco to najsłynniejsze i najgęściej zaludnione miasto w północnej Kalifornii. Planujesz spędzić w  San Francisco tydzień? Poniżej znajdziesz 7-dniowy, gotowy plan wycieczki po San Francisco, który opisuje najciekawsze atrakcje w tym mieście.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

7-dniowy plan wycieczki objazdowej po San Francisco

Poniższy plan wycieczki objazdowej po San Francisco został przygotowany na 7-dniowy pobyt w tym mieście. Możesz więc podążać z naszym planem podróży przez 7 dni pobytu w San Francisco lub wybrać samodzielnie najpopularniejsze atrakcje. Propozycje dotyczące miejsc i atrakcji pogrupowane są według lokalizacji, dzięki czemu nie spędzisz zbyt wiele czasu w podróży. Nasz 7-dniowy plan wycieczki po San Francisco jest wypełniony po brzegi i znajdziesz w nim wiele atrakcji, jednak bez problemu możesz go dostosować do własnego stylu podróżowania. Jest tu wystarczająco dużo atrakcji, aby w pełni poznać San Francisco!

Dzień 1. Golden Gate i Sausalito

Pierwszego dnia podróży po San Francisco warto wybrać się na najsłynniejszy punkt orientacyjny w San Francisco – Most Golden Gate i do miasta Sausalito położonego na północ od mostu. Późnym popołudniem możesz wybrać się na rejs katamaranem o zachodzie słońca, aby podziwiać most Golden Gate i zatokę o zmierzchu.

Golden Gate

Most Golden Gate to symbol San Francisco, który z pewnością jest najbardziej znanym mostem na całym świecie. Jego nazwa pochodzi od cieśniny Golden Gate, nad którą się rozciąga. Zbudowano go, aby ułatwić podróż pomiędzy hrabstwem Marin a San Francisco. Most ten jest także najczęściej fotografowanym miejscem w mieście – i nie bez powodu. Mostem Golden Gate dojedziesz także do wielu ciekawych miejsc. Znajdziesz tu szlaki piesze i rowerowe nad zatoką, malownicze miejsca rekreacyjne oraz spokojne plaże.

Każdy szlak prowadzi w nowe i fascynujące miejsce, a wiele z nich jest częścią Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Golden Gate. Dlatego też Golden Gate jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w San Francisco i nie można go przegapić.

Najlepszymi miejscami do podziwiania mostu Golden Gate są m.in.:

  • Dana Bowers Rest Area and Vista Point – jest to największy parking, który usytuowany jest najbliżej mostu Golden Gate. Nawet jeśli parking jest wypełniony autami, poczekaj chwilę i z pewnością znajdziesz wolne miejsce parkingowe. Z tego parkingu można podziwiać naprawdę malownicze widoki na most.
  • Hawk Hill w Marin Headlands – Hawk Hill oferuje jeden z najlepszych panoramicznych widoków na most. Możesz podjechać na Conzelman Road ponieważ jest tu kilka parkingów, a także zaparkować samochód przy ulicy. Na Hawk Hill znajduje się kilka punktów widokowych, z których można podziwiać most Golden Gate.
  • Parking Headlands – jest to nieco mniejszy parking, który znajduje się po drugiej stronie parkingu Dana Bowers, w pobliżu północno-zachodniej części mostu.

Sausalito

Miasto Sausalito oferuje klimat typowej śródziemnomorskiej miejscowości położonej wśród wzgórz hrabstwa Marin. Dla turystów malownicza przejażdżka z San Francisco do Sausalito jest obowiązkowym punktem zwiedzania okolicy. Oprócz przejazdu przez most, wielu turystów decyduje się na spacer wzdłuż mostu, aby w pełni docenić jego wielkość i uzyskać niesamowite widoki zarówno na San Francisco, jak i na wybrzeże Sausalito.

Zaledwie kilka kroków od przystani promowej, znajduje się historyczne centrum Sausalito. Sausalito to spokojna nadmorska miejscowość z malowniczymi wiktoriańskimi budynkami, które są pomalowane w pastelowych kolorach. Choć miejscowość jest niewielka to jest ona dobrze przygotowana na przyjęcie turystów, którzy przybywają tu w letnie weekendy. Główna ulica Sausalito – Bridgeway znajduje się w pobliżu przystani promowej, w której znajduje się wiele nadbrzeżnych restauracji, kawiarni, sklepów z pamiątkami, lodziarni oraz galerii sztuki. Do Sausalito można dopłyną także promem, który kursuje z San Francisco. Bilet w jedną stronę kosztuje $14.25. Wycieczka promem daje możliwość podziwiania mostu z innej perspektywy.

Dzień 2. China Town w San Francisco i Twin Peaks

China Town w San Francisco jest najstarszą i największą chińską dzielnicą w Stanach Zjednoczonych! W China Town spotkasz mnóstwo chińskich sklepów, pięknie udekorowanych ulic i kulturowych ozdób. Jeśli chcesz zobaczyć najlepszą panoramę na San Francisco to powinieneś udać się do Twin Peaks. Ze szczytu wzgórz będziesz miał najlepszy widok na miasto, także podczas wschodu lub zachodu słońca.

China Town

W China Town warto zobaczyć m.in.:

  • Bramę Smoka. Każda wizyta China Town powinna zacząć się tutaj! Pamiętaj, że tylko cesarz może przejść przez środkowe wejście!
  • Świątynię Tin How. Przy ulicy 125 Waverly Place znajduje się najstarsza świątynia buddyjska w Ameryce. Warto ją zobaczyć!
  • Fabrykę Fortune Cookie Company. Czy wiesz, że ciasteczka z wróżbą zostały wynalezione w San Francisco? W tej starej fabryce możesz zobaczyć, jak się je robi, spróbować ich i umieścić w środku własną wróżbę.
  • Vital Tea Leaf. Jest to chiński sklep z herbatą, w którym możesz spróbować tego doskonałego napoju i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy związanych z herbatą.
  • Old St. Mary’s Cathedral z 1855 r., która jest najstarszą katedrą w Kalifornii.
  • Waverly Place to prawdopodobnie najbardziej klimatyczna ulica w China Town, przy której znajduje się wiele starych chińskich domów rodzinnych.

Twin Peaks

Twin Peaks to dwa wzgórza oferujące przepiękny widok na San Francisco. Kiedy znajdziesz się na szczycie, szybko zdasz sobie sprawę, że jest to prawdopodobnie jedno z najpiękniejszych miast w USA. Jeśli masz dobrą kondycję, to warto wybrać się na pieszą wędrówkę szlakami prowadzącymi przez oba szczyty. Twin Peaks to jedyne wzgórza w mieście, które wciąż zachowały swój pierwotny wygląd.

Dzień 3. Lombard Street i Land’s End Trail

Dzień trzeci zwiedzania San Francisco warto rozpocząć od zobaczenia słynnej jednokierunkowej ulicy San Francisco – Lombard Street. Jest ona także nazywana najbardziej krzywą ulicą na świecie! Szlak przybrzeżny w Land’s End w San Francisco to wspaniałe miejsce na spacery, ale większość odwiedzających to miasto nie wie o jego istnieniu.

Lombard Street

Lombard Street to wyjątkowa ulica, która na krótkim odcinku posiada 8 zakrętów. Po obu stronach ulicy dodatkowo znajdują się domy! Jeśli masz wypożyczony samochód i jesteś żądny przygód, to wybierz się na przejażdżkę od skrzyżowania Hyde i Lombard. Jeśli chcesz na nią spojrzeć z dołu to najlepszym miejscem jest skrzyżowanie Leavenworth Street z Lombard Street. Warto wiedzieć, że rano jest znacznie mniej turystów i można zrobić najlepsze zdjęcia. Piękny, pocztówkowy widok ulicy Lombard stał się sławny na całym świecie, a wielu odwiedzających to miejsce lubi oglądać samochody, które ostrożnie zjeżdżają po ośmiu zakrętach wśród pięknych klombów. Co ciekawe, pierwsza pocztówka przedstawiająca Lombard Street pojawiła się w 1961 roku.

Land’s End

Land’s End jest także znacznie mniej zatłoczony niż inne bardziej znane parki i plaże. Warto wybrać się do małej plaży Mile Rock Beach, która znajduje się u podnóża Lands End Point. Droga prowadząca w dół do plaży jest dość stroma, ale są tu schody. Mile Rock Beach to mała, skalista plaża, która jest idealna do odpoczynku oraz obserwowania rozbijających się fal. San Francisco znajduje się na trasie migracji wielu gatunków wielorybów, co daje doskonałą okazję, aby przyjrzeć się im bliżej, gdy przepływają w pobliżu. Sezon migracji trwa przez cały rok, ponieważ różne gatunki podróżują w różnym czasie. Co ciekawe, latem 2017 roku duża liczba humbaków pływała w pobliżu Lands End, od mostu Golden Gate do wejścia do zatoki w pobliżu Cliff House i Sutro Baths. Sprawdź również z listą najpiękniejszych plaż w San Francisco i okolicach!

Dzień 4. Region winiarski Wine Country i Muir Woods

Podczas wizyty San Francisco warto zobaczyć także region winiarski Wine Country oraz park Muir Woods. Możesz wybrać jedną z tych atrakcji lub połączyć je w jednodniową wycieczkę po okolicy San Francisco. Jeśli nie planowałeś wynajmować samochodu, nie martw się, nie będziesz go potrzebować! Wiele firm turystycznych oferuje zorganizowane jednodniowe wycieczki do tych miejsc, w małych grupach.

Wine Country

Wine Country tu region winiarski leżący na północ od San Francisco, który słynie z uprawy winorośli i doskonałych win. Znajduje się tu wiele winiarni, które produkują doskonałe wina. Napa Valley jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych dolin winiarskich. Sonoma jest nieco mniej znana, ale produkuje równie dobre wina! Degustacja wina w Sonoma Valley jest znacznie bardziej przystępna cenowo niż w Napa Valley. Warto o tym pamiętać!

Muir Woods

Muir Woods to park, w którym można znaleźć najwyższe drzewa na świecie – sekwoje. Jest to idealne miejsce, jeśli chcesz spędzić dzień lub popołudnie na wędrówkach między tymi wysokimi drzewami! Muir Wood jest dość popularny wśród mieszkańców San Francisco, dlatego też może być zatłoczony. Warto zarezerwować bilet wstępu z wyprzedzeniem. Wstęp kosztuje około $15. Większość turystów dojeżdża do Muir Woods samochodem, co zajmuje co około 45 minut. Jeśli natomiast planujesz przyjechać do Muir Woods transportem publicznym, może zająć to do 2 godzin.

Dzień 5. Japanese Tea Garden i wycieczka kolejką

Tworząc plan wycieczki po San Francisco nie można zapomnieć o Japanese Tea Garden w San Francisco słynie z tego, że jest najstarszym publicznym ogrodem japońskim w Ameryce. Jeśli zastanawiasz się, co możesz jeszcze ciekawego zrobić w San Francisco to przejażdżka tramwajem linowym – Cable Car jest jedną z ciekawszych atrakcji.

Japanese Tea Garden

Japoński Ogród Herbaciany – Ogród ten został stworzony na wystawę Midwinter Exposition w 1894 roku. Od tego czasu było on rozbudowywany. W ogrodzie tym znajduje się przepiękny i oryginalny most Drum Bridge oraz ogród zen, który jest idealny do medytacji. Warto zajrzeć także do herbaciarni, w której serwowane są ciasteczka z wróżbą i pyszne herbaty.

San Francisco Cable Car

Tramwaje linowe w San Francisco zostały po raz pierwszy uruchomione w 1873 roku. Miały one na celu transport mieszkańców po licznych wzgórzach miasta. Obecnie Cable Car w San Francisco nie są już tak naprawdę używane przez mieszkańców, ponieważ ich trasy są zbyt krótkie w porównaniu do tego, co oferują pociągi lub samochody. Jednak dla turystów są one doskonałą atrakcją w San Francisco. Co ciekawe, ponad 9 milionów turystów co roku udaje się na przejażdżkę tymi tramwajami. W 1964 roku zostały one nawet uznane za zabytek. Polecamy trasy Powell-Hyde i Powell-Mason, aby mieć najwięcej przyjemności z przejażdżki.

Dzień 6. Golden Gate Park i California Academy of Sciences

Wiele atrakcji turystycznych San Francisco jest związanych z kultowym mostem Golden Gate. Oprócz mostu na uwagę zasługuje także park Golden Gate Park. Jest on bardzo podobny do kalifornijskiego Central Parku. Kalifornijska Akademia Nauk jest obowiązkowym punktem na mapie atrakcji w San Francisco dla miłośników nauki. Na dachu budynku, w którym mieści się Kalifornijska Akademia Nauk, rośnie wiele odmian roślin.

Golden Gate Park

Miejsce to odwiedza rocznie ponad 13 milionów osób. Park ten oferuje ogromną różnorodność atrakcji i wiele sposobów na spędzanie czasu. W Golden Gate Park znajdziesz miejsca piknikowe, boiska sportowe, szlaki piesze, ładne ogrody oraz place zabaw. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać także żubry. W Golden Gate Park znajduje się również kilka dość nietypowych atrakcji. Doskonałym przykładem są m.in.: zabytkowa karuzela pochodząca z 1912 roku oraz Krąg Druidów wykonany z kamieni pochodzących z XII-wiecznego hiszpańskiego klasztoru.

California Academy of Sciences

Wewnątrz Kalifornijskiej Akademii Nauk czeka na Ciebie mnóstwo różnego rodzaju atrakcji. Znajduje się tu m.in.: Muzeum Historii Naturalnej, Las deszczowy, Planetarium, Akwarium i wiele innych atrakcji. Las deszczowy osiąga wysokość około czterech pięter i oferuje różnorodną florę oraz faunę. W Akwarium żyje ponad 38 000 ryb i znajduje się piękna rafa koralowa. Fani niezwykłości pokochają także ogromną kolekcję zachowanych gadów i płazów w Dziale Herpetologii.

Dzień 7. Ferry Building Marketplace i wyspa Alcatraz

Położony na nabrzeżu Ferry Building Marketplace to jedno z najlepszych miejsc w San Francisco dla smakoszy i entuzjastów zakupów. Na wyspie Alcatraz, często nazywanej także The Rock znajdowało się słynne więzienie Alcatraz. W więzieniu Alcatraz znajdowało się ponad 1570 skazańców w ciągu trzech dekad funkcjonowania.

Ferry Building Marketplace

Na Ferry Building Marketplace znajdziesz mnóstwo straganów z żywnością, przekąskami, małych restauracji i sklepów spożywczych. Różnorodność rzeczy jest imponująca, a jakość jest na najwyższym poziomie, niezależnie od tego, czy szukasz jedzenia, pamiątek czy artykułów spożywczych.

Wyspa Alcatraz

Więzienie zostało ponownie otwarte w 1973 roku jako atrakcja turystyczna. Oczywiście wyspa Alcatraz to nie tylko samo więzienie! Znajdziesz tu fortecę z czasów wojny secesyjnej, miejsca związane z Indianami Red Power i najstarszą działającą latarnię morską na zachodnim wybrzeżu. Jest tu także rezerwat ptaków. Na wyspę Alcatraz można dopłynąć promem lub z zorganizowaną wycieczką. Warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, ponieważ wyspa jest bardzo popularna!

San Francisco – gdzie smacznie zjeść?

Szukasz pysznego jedzenia, robiąc swój plan wycieczki po San Francisco? Wejdź do Tony’s Pizza Napoletana na najlepszą pizzę w San Francisco, która zdobyła nawet nagrody w Neapolu! Przy zamawianiu zwróć uwagę na rozmiar pizzy, ponieważ pizze są tu ogromne. Jeśli jesteś w Fisherman’s Warf warto wybrać się na kolację do Cioppino’s, gdzie w menu znajdziesz dania z owoców morza i ryb. Koniecznie spróbuj ich głównego dania z owocami morza o nazwie „Cioppino”, którym najedzą się dwie osoby! W San Francisco najlepszy deser czekoladowy zjesz w Ghirardelli Chocolate Company! Ta stara fabryka czekolady słynie z Hot Fudge Sundae – niesamowicie smacznego deseru.

San Francisco – TOP 3 polecane hotele

Wycieczka do San Francisco nie byłaby pełna bez doskonałego hotelu. Sprawdź, jakie noclegi polecamy i wybierz coś specjalnie dla siebie!

Hotel Majestic

Ten zabytkowy hotel usytuowany jest w wiktoriańskiej dzielnicy Pacific Heights. Pokoje w hotelu Majestic są urządzone elegancko, a ich wnętrza zdobią gustowne dodatki. W niektórych łazienkach znajdują się również przepiękne wanny na nóżkach. Ceny za pokój zaczynają się od 600,00 zł/noc.

Riu Plaza Fisherman’s Wharf

Hotel Riu Plaza Fisherman’s Wharf znajduje się około 10 minut spacerem od przystani Pier 39. W ofercie hotelu dostępne są m.in.: odkryty basen oraz klimatyzowane pokoje dla niepalących. Wszystkie pokoje posiadają telewizor, sprzęt do prasowania, sejf, biurko oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ceny za pokój zaczynają się od 1200,00 zł/noc.

LUMA Hotel San Francisco

Hotel LUMA San Francisco położony jest w pobliżu Parku Oracle. Oferuje on zakwaterowanie z dostępem do parkingu, centrum fitness, całodobową recepcją oraz przechowalnią bagażu. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację, biurko, minilodówkę oraz łazienkę. Ceny za pokój zaczynają się od 1600,00 zł/noc.

Przed wyjazdem do Kalifornii, sprawdź, jaka jest pogoda w San Francisco w ciągu roku!

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Czy w Kalifornii jest drogo?

Najbardziej instagramowe miejsca w Kalifornii – sprawdź!

Następny

Dodaj komentarz