Pogoda w San Francisco w ciągu roku

Tagi , , , , , , , , ,

San Francisco, jedno z największych i najpopularniejszych miast w słonecznej Kalifornii przyciąga turystów piękną pogodą i świetnymi warunkami do zwiedzania. Zanim jednak zdecydujesz się na podróż w ten region Stanów Zjednoczonych, sprawdź, kiedy pogoda w San Francisco będzie najlepsza.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

San Francisco – piękne miasto w Kalifornii

Znajdujące się na zachodnim wybrzeżu USA San Francisco leży nad Pacyfikiem, a jego klimat jest umiarkowanie ciepły, dosyć zbliżony do europejskiego klimatu śródziemnomorskiego. Lata w tej części świata są długie i ciepłe, z niewielką ilością opadów, ale również bez trudnych do wytrzymania upałów. Wiosna i jesień są zdecydowanie dłuższe niż w strefie umiarkowanej, a zima jest krótka i łagodna. Nawet w najchłodniejszych miesiącach w roku temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni Celsjusza. Najlepszy czas, aby wybrać się do San Francisco to okres od marca do listopada. Sprawdź, jak w tym okresie kształtują się temperatury i opady deszczu, a także kiedy można liczyć na najwięcej słońca i idealną, wakacyjną pogodę. 

Pogoda w marcu w San Francisco

San Francisco w marcu dalekie jest od słonecznych i letnich klimatów. Średnia temperatura w ciągu dnia to 15 stopni, w nocy jest o kilka stopni chłodniej. Sporo bywa również dni deszczowych, szczególnie na początku miesiąca. Opady zwykle są nagłe, przelotne i zaraz po nich wychodzi słońce. W ciągu dnia jest 8 słonecznych godzin.

Pogoda w San Francisco w kwietniu

Pogoda w San Francisco w kwietniu jest nieco lepsza pod względem temperatury, a także ilości opadów. Średnio w ciągu dnia na słupkach rtęci jest 16 stopni, choć mogą zdarzać się dni, gdy temperatury spadają poniżej 10 stopni. W tym miesiącu dosyć często pojawiają się opady. jednak dni deszczowych jest zdecydowanie mniej niż takich, w których można cieszyć się piękną, wiosenną pogodą. W kwietniu jest 11 słonecznych godzin w ciągu dnia. Dni są więc zdecydowanie dłuższe niż w marcu.

San Francisco – temperatura w maju

W maju w San Francisco można liczyć na wiosnę w pełnym rozkwicie. Temperatury utrzymują się na poziomie od 10 do 17 stopni, robi się coraz cieplej i bardziej słonecznie. Opady pojawiają się sporadycznie. Nie są intensywne ani długotrwałe, za to bardzo potrzebne naturze, która o tej porze roku jest w pełnym rozkwicie.

Czerwiec – pogoda w San Francisco

Planując podróż do Kalifornii w czerwcu nie trzeba się obawiać chłodów i niestabilnej pogody. W San Francisco jest w tym czasie nawet 19 stopni na plusie i sporo słońca. Sporadycznie zdarzają się dni deszczowe. Nie trzeba obawiać się sporej ulewy trwającej przez cały dzień.

Pogoda w lipcu

Warunki pogodowe w San Francisco w lipcu zdecydowanie należą do najlepszych w ciągu roku. To wyjątkowo ciepły i słoneczny miesiąc, w którym na słupkach rtęci jest 20 stopni. Przy tym jest bardzo słonecznie, a ryzyko opadów nieduże.  To dobry czas dla osób, którym marzy się Kalifornia w wyjątkowo słonecznym wydaniu.

Jaka jest pogoda w San Francisco w sierpniu?

W sierpniu warunki pogodowe będą idealne dla osób podróżujących do San Francisco, marzących o słońcu, opalaniu i zwiedzaniu bez ryzyka deszczu. Temperatury w ciągu dnia sięgają 20 stopni, choć mogą zdarzać się też cieplejsze dni. Jest bardzo ciepło, a jednocześnie nie ma dużych, nieprzyjemnych upałów. Jeśli komuś zależy na gwarancji dobrej, stabilnej pogody, wakacje w San Francisco w sierpniu z pewnością nie zawiodą.

Temperatura we wrześniu w San Francisco

Wrześniowe warunki pogodowe w San Francisco to nadal lato w pięknym, śródziemnomorskim wydaniu. Temperatury maksymalne we wrześniu to 21 stopni, a więc jest to najcieplejszy miesiąc w roku. Ryzyko deszczu jest nieduże – zwykle pada jedynie przez kilka dni w miesiącu. Opady nie są intensywne, najczęściej to krótkie, przelotne deszcze, po których wychodzi pełne słońce.

San Francisco – pogoda w październiku

Choć październik kojarzy się już bardziej z jesienią, w San Francisco jest to miesiąc, w którym warunki klimatyczne są zdecydowanie bliższe wiośnie. Na słupkach rtęci temperatury utrzymują się na poziomie od 13 do 19 stopni. Jest ciepło, słonecznie, nieco większe niż w poprzednich miesiącach jest natomiast ryzyko deszczu. Opady częściej pojawiają się pod koniec miesiąca. Im bliżej listopada, tym pogoda jest nieco bardziej kapryśna.

Pogoda w San Francisco – listopad

Jeśli ktoś planuje wyjazd do San Francisco w listopadzie, może mieć pewność, że na miejscu nie spotka typowej, słotnej jesieni. Owszem, pogoda jest nieco gorsza i mniej stabilna niż w poprzednich miesiącach, nadal jest jednak dosyć ciepło i sporo słońca. W listopadzie można liczyć na temperatury sięgające 16 stopni i sporo słońca. Deszcze padają częściej niż latem, jednak nie brakuje też przyjemnych, bezdeszczowych dni.

Jak widać, w sezonie od marca do listopada warunki pogodowe w San Francisco sprzyjają podróżowaniu w słonecznym wydaniu. W miesiącach letnich pogoda jest najbardziej ustabilizowana, wiosną i jesienią trzeba liczyć się z pewnymi kaprysami aury i nieco większym ryzykiem opadów deszczu. Sprawdź nasz artykuł, w którym odpowiadamy na pytanie, czy warto jechać do San Francisco jesienią? Nigdy nie ma jednak kiepskiej pogody, typowo zimowych chłodów, porywistych wiatrów czy ciągnących się całymi dniami opadów deszczu. San Francisco, jak i całe kalifornijskie wybrzeże to miejsce, w którym o każdej porze roku znajdziemy sporo słońca.

Poprzedni

Zima w San Francisco – pogoda w miesiącach zimowych

Ile kosztują wakacje w San Francisco, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz