Pogoda w San Francisco jesienią – czy warto przyjechać?

Tagi , , , , , ,

Jeśli pogoda jest dla ciebie jednym z głównych wyznaczników podczas planowania podróży do San Francisco, to z pewnością chcesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Jeśli dodatkowo wybierasz się tam w miesiącach jesiennych, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi temperatur, nasłonecznienia i opadów. Jesień jak wiadomo, potrafi być zmienna, a aura w San Francisco jest tego najlepszym przykładem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

San Francisco – pogoda

San Francisco to kulturalna stolica zachodnich Stanów Zjednoczonych. Miasto to przez wiele osób określane jest jako najbardziej dynamiczne i różnorodne miejsce na świecie. Podobnie przedstawia się sytuacja z pogodą, która potrafi być tak samo zaskakująca jak samo miasto i jego mieszkańcy.

Co jest tego powodem? San Francisco położone jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się łagodną zimą i suchym latem. Jednak miasto to z trzech stron otoczone jest wodą, co nie pozostaje bez znaczenia dla tego, jak klaruje się pogoda. Kolejną istotną kwestią jest topografia, która prowokuje całą gamę zjawisk mikroklimatycznych. Zdecydowanie bardziej słoneczna jest wschodnia część miasta.

Połączenie zimnego powietrza znad oceanu i gorących jego mas znad lądu sprawia, że San Francisco znane jest z występowania gęstych mgieł. Podczas gdy wiosną i latem spotkać je można głównie na zachodzie, jesienią zmieniają swoją lokalizację i przenoszą się na wschód miasta, gdzie temperatury o tej porze roku są zazwyczaj najwyższe. Zdarza się, że jakiś fragment aglomeracji zupełnie spowity jest mgłą, co ma ogromny wpływ na widoczność i co za tym idzie na zwiedzanie czy oglądanie widoków.

Temperatura i pogoda w San Francisco jesienią

Na początek informacja dla miłośników morskich kąpieli. Temperatura wody w morzu na przestrzeni września, października i listopada przeważnie nie jest wyższa niż 14°C. To temperatura graniczna, więc zanim zdecydujesz się na kąpiel, upewnij się, że jesteś odporny na tak skrajne doznania. We wrześniu i październiku możesz liczyć na jednostopniowy wzrost, nie jest to jednak znacząca różnica.

Temperatura w San Francisco we wrześniu

W ciągu dnia temperatury osiągają nawet do 32°C i rzadko kiedy spadają poniżej 24°C. Podobne temperatury może wskazywać  termometr w Polsce, choć nie jest to regułą. Ciężko także mówić o podobieństwie między tymi dwoma miejscami, gdyż na to, co dzieje się w pogodzie, wpływ mają także inne czynniki, o czym pisaliśmy powyżej. 

Wrzesień wpisuje się w miesiące suche, także to idealny czas jeśli chcesz uniknąć konieczności spacerowania z parasolem. Słońce góruje na niebie przez około 12h, co pozwala cieszyć się niepowtarzalną atmosferą tego miasta w jego obecności. To jak wiadomo, pozytywnie wpływa na samopoczucie i daje energię potrzebną do zgłębiania tajemnic tego zakątka na ziemi. Opady pojawiają się co prawda, jednak nawet jeśli spotkasz deszcz w San Francisco we wrześniu, nie będzie go zbyt dużo. Możesz zatem spokojnie planować wszelkie aktywności na zewnątrz.

Pogoda w październiku w San Francisco

W tym miesiącu średnia temperatura wynosi 19°C. Oznacza to, że w ciągu dnia spotkać się możesz z jej gradacją, która zamyka się w przedziale od 15 do 23°C. Pogoda potrafi być jednak kapryśna, o czym świadczy najwyższa we wrześniu temperatura w San Francisco, która osiągnęła pułap 39°C. Zawsze warto mieć to na uwadze. Długość dnia to około 11h i jest to wystarczający czas, aby przed zmierzchem nacieszyć się widokiem tego nietuzinkowego miasta.

Opady deszczu należą do rzadkości, niebo nieco częściej może być jednak zachmurzone. Sprawia to, że odczuwalna temperatura jest niższa od tej, którą wskazuje termometr.  Ciepła bluza czy kurtka jest zatem nieodzowna, jeśli zależy ci na zachowaniu komfortu termicznego.

Listopad pogoda w San Francisco

Listopad jest miesiącem znacznie chłodniejszym z najwyższą temperaturą 18°C. Powoli zbliżamy się do zimy. Poranki są rześkie-12°C. Południe może rozpieścić nas przyjemnym ciepłem, natomiast wieczory są stosunkowo chłodne-10°C. W dalszym ciągu jednak jest to dogodna aura na zwiedzanie miasta.  Zwłaszcza jeśli jesteś entuzjastą prawdziwie jesiennych spacerów.

Deszczu będzie coraz więcej i będzie coraz bardziej intensywny. Szczęśliwie wiele jest ciekawych miejsc, gdzie możesz go spokojnie przeczekać. Na słońce możesz liczyć przez około 8h, zdarza się jednak, że na sporą część dnia chowa się za chmury.

Czy warto jechać do San Francisco na jesień?

Jesień to bardzo dobry czas na odbycie podróży do San Francisco. Choć turyści obecni są tam przez cały rok, ta pora roku jest jedną z najchętniej wybieranych przez naszych rodaków. Co jest tego przyczyną? Właśnie pogoda. Umiarkowane temperatury, które niezbyt różnią się od tych, które występują latem. Jest ciepło, a pogoda w tym czasie podlega mniej dynamicznym zmianom, choć ciężko przewidzieć czy akurat podczas twojego wypadu sytuacja będzie przedstawiać się podobnie. Wybierając się tam, musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Dobrą informacją jest ta, że opady śniegu w San Francisco należą do rzadkości i tak skrajne jej załamanie, z pewnością nie przydarzy nam się podczas jesiennej wyprawy do jednego z najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych.

A jak wygląda temperatura i pogoda w Kalifornii w ciągu całego roku?

Poprzedni

Wakacje w Kalifornii – ile będą Cię kosztować, i co musisz wiedzieć przed wyjazdem?

TOP 7 najpiękniejszych plaż w San Francisco i okolicach

Następny

Dodaj komentarz