Spacerem po dzielnicy Castro w San Francisco – atrakcje

Tagi , , , , ,

Dzielnica Castro w San Francisco często określa się mianem „kolorowego skansenu”. Jest ona częścią Eureka Valley, która stała się miejscem czysto komercyjnym. Często dzielnicę Castro nazywa się także „centrum społeczności LGBT”, co poniekąd związane jest z jej historią. Jednocześnie Castro w San Francisco to miejsce, które skrywa w sobie wiele uroku i interesujących atrakcji. Co więc musisz o niej wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do dzielnicy Castro w San Francisco?

Dzielnica Castro w San Francisco jest częścią Eureka Valley. Znajduje się ona dosłownie w samym centrum miasta pomiędzy Mission Dolores a Twin Peaks. Dzielnica Castro jest świetnie skomunikowana z innymi częściami miasta. Znajduje się tam wiele przystanków komunikacji miejskiej, więc z dojazdem nie będziesz mieć większego problemu. Główną ulicą jest Castro St, która ciągnie się aż do Lower Height. Możesz więc kierować się nią z północnej części miasta i w ten sposób dojedziesz do centrum dzielnicy Castro. Możesz także zdecydować się na skorzystanie z tramwajów. Głównymi przystankami są:

  • Market St and Noe St. – najbliżej centrum;
  • 17 th St and Castro St. – również blisko centrum dzielnicy;

Opcjonalnie, możesz także skorzystać z taksówki, jednak będzie to dość kosztowne rozwiązanie.

Historia dzielnicy Castro w San Francisco

Dzielnica Castro w San Francisco może się wydać dość kontrowersyjna. Znana jest ona przede wszystkim ze społeczności LGBT. Jednak sama historia Castro jest o wiele bardziej interesująca. Nazwano ją na cześć Jose Castro, który był jednym z kalifornijskich przywódców i opozycjonisty wobec rządów Stanów Zjednoczonych. Dzielnica Castro powstała w 1887 roku. Co ciekawe, znajdowała się niej pokaźna rezydencja Alfreda E.Clark’a, która jako jeden z nielicznych budynków przerwał trzęsienie ziemi z 1906 roku. Zniszczyło ono większą część miasta.

W kolejnych latach dzielnica Castro stała się miejscem zsyłania homoseksualnych żołnierzy, których wydalono z armii USA. To właśnie w ten sposób pojawiła się tam społeczność LGBT, która bardzo szybko dostosowała dzielnicę do własnych potrzeb. Doprowadziło to do tego, że większość rodzin zdecydowała się wyprowadzić do innych części miasta. Pozostawione po nich nieruchomości były wynajmowane przez osoby należące do społeczności LGBT. W roku 1963 otwarto tam pierwszy bar dla gejów, który funkcjonuje do dziś. Kolejne lata przynosiły dalsze zmiany, a homoseksualiści zaaranżowali dzielnicę na swoją mekkę. Obecnie dzielnica Castro słynie głównie z bardzo bogatego życia nocnego.

Zwiedzanie dzielnicy Castro w San Francisco – co warto zobaczyć, atrakcje?

Jedną z głównych atrakcji w dzielnicy Castro jest Castro Theatre. To prawdziwy pałac filmowy, który wybudowany został w roku 1922. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych kin w San Francisco. Dodatkowo możesz odwiedzić również:

  • Muzeum Historyczne LGBT – to stosunkowo młode muzeum otwarte w 2010 roku;
  • Harvey Milk Plaza – główne centrum społeczności LGBT z ogromną, tęczową flagą;
  • Pink Triangle Park –  jest to pomnik upamiętniający więźniów homoseksualnych. Byli oni prześladowani w czasach nazistowskich i zmuszani do noszenia różowych trójkątów;
  • LGBTQ Walk of Fame – to ulica z tabliczkami z brązu, które upamiętniają osoby homoseksualne wyróżniającymi się szczególnymi osiągnięciami w konkretnych dziedzinach.

Zdecyduj się również na spacer ulicą Castro St. przy której znajduje się wiele ciekawych obiektów, barów oraz sklepików.

Dlaczego warto odwiedzić dzielnicę Castro w San Francisco?

Dzielnica Castro jest obecnie uważana za jedną z bardziej komercyjnych części miasta. Nie da sie ukryć, że jest ona specyficzna i wyjątkowo kolorowa. Warto ją odwiedzić chociażby z uwagi na jej bogatą historię, bazę rozrywkową oraz z uwagi na możliwość zobaczenia jednego z najsłynniejszych kin w San Francisco. Co ciekawe, w Castro rozwija się homoseksualna turystyka. Dzielnica ta jest idealna dla osób, które chcą poczuć się zaakceptowane bez względu na swoja orientację. Zwiedzenie tej dzielnicy może być dla Ciebie wyjątkowym doświadczeniem.

Gdzie zjeść w dzielnicy Castro w San Francisco?

W dzielnicy Castro znajdziesz wiele barów, restauracji oraz pubów. Do jednych z najlepszych z nich zaliczają się:

  • The Sausage Factory – to restauracja z typową, amerykańską kuchnią oraz wyśmienitym piwem;
  • Fable – ta restauracja z kolei specjalizuje się w kuchni włoskiej;
  • Cafe Mystique – to urocza kawiarnia w której możesz zjeść smakowite śniadanie oraz słodki podwieczorek.

Lokale gastronomiczne znajdziesz praktycznie przy każdej ulicy, więc nie musisz się o to martwić!

Czy dzielnica Castro w San Francisco jest bezpieczna?

Dzielnica Castro w San Francisc może sprawić, że nie poczujesz się tam zbyt komfortowo. Jednocześnie nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo. Jest to kolorowe i przyjazne miejsce na mapie San Francisco, w którym patrole policji nie mają zbyt wiele pracy. Jeśli więc nie zniechęca Cię specyfika dzielnicy, to śmiało możesz sie udać na jej zwiedzanie. Nie powinno Cię tam spotkać nic złego.

Poprzedni

Hotele i noclegi w Sonoma w najlepszych cenach

Lotnisko w San Francisco (SFO) – jak dojechać do miasta, loty

Następny

Dodaj komentarz