Ceny noclegów w San Francisco, gdzie nocować?

Tagi , , , , , ,

San Francisco to coraz popularniejszy kierunek wakacyjnych podróży. Nie da się jednak ukryć, że taki wyjazd sam w sobie może być dla Ciebie dość kosztowny. Paradoksalnie, to nie samo zwiedzanie miasta czy przeloty mogą Cię najwięcej kosztować. Jeśli nie zarezerwujesz sobie noclegu odpowiedni wcześnie, wówczas to hotel pochłonie największą część Twojego budżetu. Wobec tego, jak kształtują się ceny noclegów w San Francisco i jakie są rekomendowane obiekty gwarantujące dobrą cenę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny noclegów w San Francisco – co musisz wiedzieć?

Wybierając się do San Francisco, jednym z Twoich największych dylematów będzie – prawdopodobnie – wybór dobrego i taniego miejsca noclegowego. Nie oszukujemy się – taki wyjazd sam w sobie jest dość drogi, więc poszukanie alternatywnych możliwości na wygenerowanie oszczędności jest jak najbardziej rozsądnym posunięciem. Jakie sią więc średnie ceny noclegów w San Francisco? Otóż wiele tu zależy od kilku czynników. Zalicza się do nich:

  • lokalizację – pamiętaj, że w dzielnicy Mission District czy Civic Center, które są w sercu miasta, noclegi będą znacznie droższe. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to poszukaj hoteli na obrzeżach miasta.
  • sezonu – w okresie letnim, ceny noclegów w San Francisco mogą być nieco wyższe niż np. w okresie jesiennym czy zimowym.
  • standardu – tego chyba nie trzeba tłumaczyć – im wyższe masz wymagania co do hotelowego pokoju, tym więcej będziesz musiał na niego wydać.

Oczywiście pamiętaj, że w San Francisco masz do dyspozycji wiele, różnych opcji zakwaterowania. Możesz zatrzymać się w hotelu – rekomendowane, hostelu lub pensjonacie. Średnie ceny za pokój w hotelu dwugwiazdkowym i trzygwiazdkowym w San Francisco, kształtują się na poziomie nawet 600 złotych za noc. Niemniej jednak możesz znaleźć pensjonaty, w których zatrzymasz się nawet za 90 złotych za noc. Pobyty w hostelach mogą być jeszcze tańsze. Jednak nie jest to rekomendowane rozwiązanie, głównie w uwagi na dość niskie standardy i brak komfortu. Pamiętaj, że lepiej będzie dokonać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu możesz zapewnić sobie jeszcze bardziej atrakcyjną cenę.

Tanie i dobre hotele w San Francisco – lista rekomendowanych noclegów

Wielu turystów zastanawia się: gdzie nocować w San Francisco? Faktem jest, że baza noclegowa w mieście jest ogromną i danie praktycznie nieograniczone możliwości. Jednak głównym problemem staje się tu budżet. Raczej nie będziesz poszukiwał hotelu butikowego, gdzie cena za noc może wynieść nawet powyżej 1500 złotych. Wobec tego, które hotele w mieście zaoferują Ci dobre standardy i atrakcyjną cenę? Poznaj listę rekomendowanych noclegów!

Touchstone Hotel – City Center

Ten hotel został odznaczony trzema gwiazdkami, co oznacza, że gwarantuje on całkiem wysokie standardy zakwaterowania. Niewątpliwą zaletą tego obiektu jest fakt, że znajduje się on jedynie 350 metrów od centrum miasta. Za jedną noc będziesz musiał zapłacić około 400 złotych, co jak na ceny hoteli w San Francisco nie jest zbyt wygórowaną ofertą. Pamiętaj jednak, że hotel ten ma Ci wiele do zaoferowania. Jest to nie tylko dogodna lokalizacja, ale także np. dostęp do restauracji czy parkingu.

Hotel Amari

Ten hotel został odznaczony dwoma gwiazdkami. Faktem jest, że nie zaoferuje Ci on dostępu do basenu czy szeregu innych udogodnień. Niemniej jednak obiekt ten również posiada wiele zalet. Znajduje się on około 300 metrów od centrum. Co więcej, za jedną noc w nim zapłacisz około 500 złotych – sprawdź jednak dostępność pokoi i oferowane rabaty. Zgodnie z opiniami turystów Hotel Amari często przygotowuje specjalne zniżki dla swoich gości.

Sunset Hotel – Downtown San Francisco

Jest to obiekt noclegowy, oferujący zakwaterowanie w standardowych pokojach. Oceniony on został a trzy gwiazdki, aczkolwiek zgodnie z opiniami turystów standardy nie są utrzymane na dość wysokim poziomie. W pokoju będziesz miał łóżko, szafę oraz telewizor, a także łazienkę. Hotel ten oddalony jest o 800 metrów od centrum miasta. Niemniej jednak wydaje się, że jest to najtańszy obiekt noclegowy w San Francisco. Za noc w nim zapłacisz około 300 – 350 złotych.

Elite Inn

To z kolei dwugwiazdkowy hotel, który znajduje się w dzielnicy Tenderloin. Nie jest ona znana ze swojego przyjaznego charakteru i wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednocześnie hotel Elite Inn jest oddalony jedynie 600 metrów od ścisłego centrum miasta i faktycznie, oferuje wyjątkowo przystępną cenę. Za noc w nim będziesz musiał zapłacić około 400 złotych. Przygotuj się jednak na to, że w obiekcie nie masz gwarantowanych udogodnień. 

Layne Hotel

Layne Hotel jest hotelem dwugwiazdkowym. Znajduje się on tuż przy Union Square – około 500 metrów od ścisłego centrum miasta. Oferuje on zakwaterowanie w standardowych apartamentach, bez dodatkowych udogodnień. W hotelu możesz korzystać jedynie z całodobowej recepcji. Warto jednak zauważyć, że cena obiektu prezentuje się w dość satysfakcjonujący sposób. Za jedną noc zapłacisz około 410 złotych.

Winsor Hotel

Ten hotel jest obiektem jednogwiazdkowym, oddalonym 700 metrów od centrum San Francisco. Znajduje się on blisko stacji metra, więc masz zapewnione dogodne możliwości komunikacyjne. Nie spodziewaj się zbyt wysokich standardów – masz dostęp do recepcji i wynajętego pokoju z klimatyzacją oraz telewizorem. Zaletą Winsor Hotel jest jednak cena, która może Cię przekonać. Za jedną noc zapłacisz około 380 złotych.

Union Hotel

To ostatni hotel w San Francisco, który znalazł się na liście „tanich i dobrych”. Jest to obiekt oceniony na dwie gwiazdki i znajduje się około 2,8 kilometra od centrum miasta. Oferuje dostęp do recepcji i parkingu. Za jedną noc w tym hotelu będziesz musiał zapłacić około 350 złotych, co nie jest zbyt wygórowaną ofertą.

Jak więc widzisz, w San Francisco możesz znaleźć tanie i całkiem dobre noclegi, które pozwolą Ci wypocząć po całym dniu zwiedzania. Ważne jest jednak to, byś sprecyzował swoje oczekiwania, zanim zdecydujesz się na dokonanie rezerwacji. Powyższe obiekty jednak są najpopularniejsze wśród turystów.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Park Narodowy Lassen Volcanic – zwiedzanie, atrakcje, czy warto?

Odkryj Oakland Bay Bridge, w cieniu Golden Gate Bridge

Następny

Dodaj komentarz