Najlepsze winiarnie w San Francisco

Tagi , , , , , , , ,

Wielu turystów decyduje się na odwiedzenie San Francisco z powodu jego wielokulturowości. Jednocześnie mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w mieście działają winiarnie, które zapraszają na degustację unikalnego trunku. Do których z nich koniecznie musisz się udać i jakie są najlepsze winiarnie w San Francisco?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Bluxome Street Winery – 53 Bluxome St, San Francisco, CA 94107

To jedna z najpopularniejszych winiarni w San Francisco, która znajduje się w centrum miasta. Winiarnia podzielona jest na kilka poziomów, jednak to na pierwszym z nich odbywają się degustacje. Bluxome Street Winery oferuje wina z całego świata. Niestety, obecnie winiarnia jest zamknięta i nie jest pewne, czy otworzy się w najbliższym czasie.

2. Wattle Creek Winery – Ghirardelli Square, 900 North Point St, San Francisco, CA 94109

To kolejna winiarnia w San Francisco, którą musisz odwiedzić. Możesz tam zdecydować się na degustację różnych odmian Chardonnay oraz Red Blend. Nowoczesny pokój degustacji zadba o to, byś mógł skupić się jedynie na mieszance smaków i aromatów.

3. Tank18 Winery – 1345 Howard St, San Francisco, CA 94103

Ten lokal to połączenie restauracji i winiarni. Znajduje się on przy Civic Center. Goście oprócz degustacji mogą przyjrzeć się także procesowi produkcji wina i nauczyć się rozpoznawać jego poszczególne odmiany.

4.The Winery SF – 30 Avenue G, San Francisco, CA 94130

The Winery SF to jedna z bardziej nowoczesnych winiarni w mieście. Współpracuje z wieloma dystrybutorami trunku, jednak prym wiodą lokalni producenci. Możesz więc tam skosztować win popularnych w regionie – od win białych, po czerwone aż po musujące. Pamiętaj, by przez wizytą zarezerwować stolik i ewentualną degustację.

5. Cellars 33 Winery – 1005 Minnesota St, San Francisco, CA 94107

Cellars 33 Winery to licencjonowana winiarnia w San Francisco. Bazuje ona również na winach od lokalnych producentów. W piwnicach udostępnionych do zwiedzania możesz podziwiać beczki pełne różnorodnych odmian wina. Degustacja odbywa się w specjalnie zaprojektowanym pokoju, w obecności doświadczonych specjalistów.

6. Dogpatch WineWorks – 2455 3rd St, San Francisco, CA 94107

Dogpatch WineWorks to nie tylko winiarnia, ale także objekt przeznaczony do organizacji imprez. Jest to nowoczesna winiarnia o ogromnych rozmiarach i tradycyjnym pokoju do degustacji. Możesz w niej rozsmakować się w winach z różnych regionów świata. Winiarnia ta oferuje zarówno degustację dla grup zorganizowanych jak i dla osób prywatnych. Pamiętaj, że wybierając się do Dogpatch WineWorks musisz uprzednio zarezerwować stolik.

7. Sutton Cellars – 601 22nd St, San Francisco, CA 94107

Sutton Cellars to winiarnia, którą otawrto w 1996 roku, blisko centrum San Francisco. Winiarnia ta oprócz pokoju degustacyjnego posiada także własne pola uprawne z różnymi gatunkami winogron. Jest ona otwarta codziennie od godziny 10:00 do godziny 18:00. Możesz tam degustować wina pochodzące od lokalnych producentów, ale także zdecydować się na spróbowanie najbardziej prestiżowych wyrobów z innych regionów kraju i świata.

8. The Ferry Plaza Wine Merchant – One Ferry Building, Shop 23, San Francisco, CA 94111

Ta winiarnia znajduje się w historycznym budynku – Ferry Building. Jest to nie tylko winiarnia, ale także bar, w którym możesz zdecydować się na degustację wyrobów z całego świata. Pamiętaj jednak, że przed wizytą musisz koniecznie zarezerwować degustację dla siebie lub dla grupy zorganizowanej.

9. The Hidden Vine – 408 Merchant St, San Francisco, CA 94111

To winiarnia premium, która oferuje najbardziej luksusowe trunki z całego świata. Dodatkowo winiarnia ta aktywnie wspiera ochronę środowiska np. korzystając z recyklingu. Możesz tam wybrać się na degustację, która odbywa się zarówno w specjalnie przygotowanym pokoju jak i na świeżym powietrzu.

10. Press Club – 20 Yerba Buena Ln, San Francisco, CA 94103

Press Club – 20 Yerba Buena to bar połączony z winiarnią. Oferuje ona możliwość degustacji win, ale najbardziej wybredni mogą także zdecydować się na klasyczne piwo. Winiarnia jest otwarta od godziny 16:00 do godziny 21:00.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda produkcja wina? Sprawdź wpis o jednodniowej wycieczce z San Francisco do Napa Valley!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Spacer Pier 39 – najsłynniejsza część wybrzeża w San Francisco

Alamo Square w San Francisco – domy w stylu wiktoriańskim!

Następny

Dodaj komentarz