Zima w Kalifornii, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , , , ,

W stanie, jakim jest słoneczna Kalifornia, panuje klimat o charakterze śródziemnomorskim. Oznacza to nic innego, jak to, że lata są ciepłe i zarazem suche. Z kolei temperatura występująca zimą jest umiarkowana. Średnia temperatura roczna dlatego stanu wynosi 25°, a dodatkowo w obszarze tym spada przez cały rok około  340 mm deszczu. Przez 291 dni w roku kalendarzowym jest stosunkowo sucho. Wilgotność powietrza wynosi nie więcej niż 48% i 5, jeżeli chodzi o indeks UV. Jak wygląda zima w Kalifornii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kalifornia pogoda listopad

Zachodni rejon Kalifornii jest także określany, jako „Sunshine State”. Rejon ten jest w listopadzie stosunkowo pochmurny, ale jednocześnie pogoda jest dość łagodna o tej porze roku. W listopadzie, jeżeli chodzi o deszczową porę zimową, należy powiedzieć, że przynosi on deszcze krótkie, jak również rzadkie. W listopadzie temperatury w Los Angeles są dość umiarkowane. Wynoszą około 17°C w ciągu dnia, natomiast nie przekraczają 23°C, jeżeli chodzi o pogodę w godzinach popołudniowych.

Trzeba także przygotować się na spadki temperatury wynoszące do około 10° C w nocy. Z kolei, jeżeli chodzi o rejony wysunięte dalej na północ, a więc o San Francisco to trzeba zaznaczyć, że temperatury w tych obszarach mogą okazać się znacznie chłodniejsze (od około 13°C do  maksimum 17°C w ciągu dnia). Południowe regiony Kalifornii będą z reguły stosunkowo bardziej suche niż rejony znajdujące się na północy w tym miesiącu, dodatkowo należy spodziewać się około 30 mm deszczu spodziewanego w Los Angeles, jak również około 65 mm deszczu w San Francisco.

Kalifornia pogoda grudzień

Grudzień jest z reguły jednym z najchłodniejszych miesięcy w Kalifornii. Dzieje się tak, ponieważ temperatura w tym okresie osiąga nie więcej, niż 13°C w ciągu dnia, a w nocy spada do 6°C. Indeks UV w tym okresie jest dość umiarkowany. Jeśli jednakże zamierzamy przebywać na zewnątrz w tym okresie przez dłuższy czas, powinniśmy zaopatrzyć się w filtr przeciwsłoneczny SPF 30+. Również przydatne mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne, które w sposób skuteczny będą przyczyniały się do blokowania promieniowania UV. Należy dodatkowo pamiętać, że jasne powierzchnie, takie jak woda i piasek, będą zwiększać ekspozycję na promieniowanie UV. Średnio w ciągu miesiąca będą występowały cztery deszczowe dni, łącznie może spaść około 107,7 mm deszczu. To znaczna ilość deszczu dla tego rejonu. 

Kalifornia pogoda styczeń

Warunki pogodowe w Kalifornii, jeżeli chodzi o miesiąc, jakim jest styczeń, będą stosunkowo różnić się od gorszych do lepszych w zależności od lokalizacji docelowej w tym Kalifornii. Styczeń jest uznawany, jako miesiąc zimowy. W miesiącu tym w Kalifornii średnia maksymalna temperatura będzie wahać się od niskiej w Yreka z 6°C (43°F) do wyższej w Calexico z 22°C (71°F). Minimalne temperatury w nocy w większości miejsc spadną do 6°C (44°F) na przykład w Calexico i do -4°C (25°F) dla miejscowości Yreka. Opady w styczniu będą wahać się od niskich w El Centro ze średnią 8,3 mm opadów, do znacznie cięższych na przykład w Arcata z 243 mm. Jest to także z reguły dość słoneczna pora roku ze średnią 224 godzin słonecznych w Los Angeles, jeżeli chodzi o cały styczeń.

Kalifornia pogoda luty

Pogoda w Kalifornii będzie różnić się w zależności od miejscowości w tym stanie, który zdecydujemy się odwiedzić. W górach znajdziemy śnieg, a większość wysokich przełęczy górskich zostanie w tym miesiącu zamknięta. Jezioro Tahoe rozpocznie się nagrzewać w lutym. W dalszym ciągu oznacza to stosunkowo niskie temperatury w nocy i nieco powyżej zera, jeżeli chodzi o porę w ciągu dnia.

Przełęcz Tioga między Yosemite a Wschodnimi Sierrami w większości przypadków zostaje zamknięta przed lutym i zostaje otwarta dopiero późną wiosną, gdy następuje odwilż. Deszcz jest możliwy także w lutym, natomiast nie jest to żadną regułą. Oczywiście może to w jakimś stopniu zaszkodzić planom naszej podróży. Natomiast nikt z nas nie jest w stanie kontrolować tego, co zaplanuje Matka Natura. W związku z tym, jeżeli planujemy podróż w dowolne miejsce nad poziomem morza, powinniśmy znać przede wszystkim wymagania odnoszące się do łańcuchów śniegowych. 

Kalifornia pogoda marzec

Jeżeli będziemy zamierzali odwiedzić Kalifornię w marcu, to z całą pewnością będzie to bardzo dobry wybór. Dzieje się tak, ponieważ podczas pojawienia się przerwy między wakacjami a przerwą wiosenną pogoda bardzo często zachwycająca. Niebo jest z reguły całkowicie czyste, z kolei tłumy ludzi są na ogół niewielkie. Dzięki temu można bez problemu cieszyć się głównymi atrakcjami, a to wszystko bez poczucia przytłoczenia. W okresie tym możemy także dostać pokoje hotelowe w korzystnej cenie, przede wszystkim w pierwszej części miesiąca. Notorycznie wspaniała pogoda w Kalifornii jest głównym z powodów, by odwiedzić ten rejon właśnie w marcu. Podczas gdy duża części kraju nadal topnieje po długiej zimie, Kalifornia zaczyna żyć w pełni wiosną. Dodatkowo słoneczne dni są tutaj o tej porze normą. 

Atrakcje zimą w Kalifornii

Wizyta na Uniwersytecie Stanforda

Wycieczka organizowana na terenie uczelni pozwoli nam się wczuć w klimat amerykańskiego kampusu. Zarazem będziemy mogli poznać klasyczną architekturę, która łączy w sobie elementy nowoczesności.

Park Narodowy Yosemite

Ten Park Narodowy to miejsce, które jest atrakcyjne zarówno w miesiącach zimowych, jak i letnich. Można tutaj podziwiać przepiękne krajobrazy oraz wodospady i klify.

Wino w Napa Valley

Napa Valley słynie z wykwintnych win. Jest to najbardziej rozpoznawalny obszar, jeżeli chodzi o winiarską mapę na terenie całych Stanów Zjednoczonych!

Zapoznaj się również z pogodą jesienią w Kalifornii – temperatura i atrakcje!

Poprzedni

Temperatura i pogoda w Kalifornii w ciągu roku

Wakacje w Kalifornii – ile będą Cię kosztować, i co musisz wiedzieć przed wyjazdem?

Następny

Dodaj komentarz