Wycieczka z San Francisco nad Jezioro Tahoe, jak dojechać?

Tagi , , , , , ,

W Stanach Zjednoczonych znajduje się wiele miejsc, które zasługują na uwagę, a które przyciągają wielu turystów swoim urokiem, usytuowaniem czy po prostu wyglądem. Jednym z tego typu miejsc jest z całą pewnością jezioro Tahoe, zlokalizowane dokładnie na granicy stanów Kalifornia i Nevada. Uchodzące za jedno z najpiękniejszych jezior świata, stanowi częsty wybór turystyczny dla większości osób odwiedzających San Francisco. Jeśli i Ty jesteś kimś takim, z pewnością zainteresuje Cię nasz dzisiejszy wpis, w którym nie tylko podamy Ci największe zalety Tahoe, ale też podpowiemy, w jaki sposób do niego dotrzeć. Najszybciej, najtaniej i najprościej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jezioro Tahoe – dlaczego warto je odwiedzić?

Jezioro Tahoe nosi łatkę najczystszego jeziora świata. Przez wielu uważane za najpiękniejsze, powstało 2-3 miliony lat temu, na bardzo charakterystycznym uskoku geologicznym. Od dawien dawna stanowi niesamowicie popularną destynację turystów tak z całych Stanów, jak i z Europy. Bycie najczystszym nie jest jednak jedyną rzeczą, z której słynie. Jest też bowiem drugim co do głębokości jeziorem w całym USA.

Samo w sobie jezioro nie jest atrakcyjne wyłącznie za sprawą rekordów, które pobija na wielu polach, ani też widoków, jakie gwarantuje. W jego obrębie skosztować możesz bowiem mnóstwa atrakcji. Popularnością cieszą się rejsy, łowienie ryb, ale też górskie wędrówki w jego bliskim otoczeniu. Tuż nad nim znajduje się też… kasyno! Teren dookoła sprzyja też jeździe na rowerach – tak tej czysto rekreacyjnej, jak i ekstremalnej i wyczynowej.

Pamiętaj: wybierając się nad jezioro Tahoe, możesz zajrzeć do położonej na jego południowym brzegu miejscowości South Lake Tahoe, nastawionej na turystykę. Świetnie usytuowana, zapewni Ci atrakcje, o których nie zapomnisz do końca życia.

Jak dojechać nad jezioro Tahoe?

Jezioro Tahoe znajduje się w odległości około czterech godzin jazdy od San Francisco. Wyprawa do niego stanowi zwykle przygodę na co najmniej jeden przepełniony emocjami dzień. Jak możesz do niego dojechać? Sposoby są cztery, a poniżej nakreślimy każdy z nich.

Podróż samochodem z San Francisco do Jeziora Tahoe

Wybranie się nad jezioro Tahoe z San Francisco samochodem jest zdecydowanie najwygodniejszym ze wszystkich sposobów, pozwalającym uniknąć martwienia się o rozkłady jazdy, połączenia oraz ceny (benzyna w Stanach nie należy do najdroższych). Co jednak najważniejsze, daje Ci możliwość rozbicia podróży na części i zatrzymania się po drodze. Na przykład w popularnym Sacramento, znajdującym się po drodze i na pewno przyjaznym turystom. Posiadanie samochodu nad samym jeziorem również jest szalenie wygodnie. Niektóre atrakcje oferowane przez to miejsce znajdują się nawet kilka godzin jazdy od siebie – chcąc zaliczyć wszystkie, nie ma więc lepszego sposobu.

Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu w San Francisco, możesz skorzystać z usług firm Hertz lub Budget. Ta pierwsza zlokalizowana jest nieopodal lotniska. W każdym przypadku jadąc z San Francisco do północnej części jeziora powinieneś kierować się na Highway I-80 East. jadąc ją, możesz dotrzeć do ukochanego przez turystów Truckee (300 km od San Francisco), Tahoe City (320 km) lub Kings Beach (321 km). Chcąc dostać się do części południowej, z Highway I-80 East powinieneś skręcić na US-50 East. Pamiętaj przy tym o możliwych korkach w sezonie turystycznym.

Podróż autobusem z San Francisco do Jeziora Tahoe

W sezonie zimowym nad jezioro Tahoe możesz dostać się tak zwanym Ski Busem, przeznaczonym dla narciarzy. Kilka firm świadczy takie usługi, przy czym świetną opcję stanowi tutaj firma Sourced Adventures, z elastycznymi miejscami odbioru oraz opcją dołożenia biletu na wyciąg lub lekcji narciarstwa do pakietu podróżniczego. Pewnym rozwiązaniem jest też firma Sports Basement, która przewiezie Cię do Squaw Valley oraz Alpine Meadows.

Jeśli nie ma sezonu zimowego, jedyną opcją dla Ciebie będzie skorzystanie z oferty firmy Greyhound, która przewiezie Cię z San Francisco do Truckee. Wyprawa w tym przypadku potrwa około czterech godzin. Będzie też bardzo tania. Sprawdź, jak wygląda komunikacja miejska w Kalifornii!

Podróż pociągiem z San Francisco do Jeziora Tahoe

Podróż pociągiem z San Francisco nad Tahoe jest możliwa, jednak zdecydowanie najbardziej kłopotliwa. Za jej pośrednictwem dotrzesz do Truckee – będzie to od Ciebie jednak wymagało lawirowania połączeniami dwóch różnych systemów pociągów. aby dotrzeć w ten sposób nad jezioro, musisz:

  1. Udać się na dowolną stację BART w San Francisco i pojechać nią do Richmond. Podróż tutaj zajmie Ci około 35 minut. Najlepiej jechać bezpośrednio do tego miejsca.
  2. Złapać pociąg „California Zephyr” firmy Amtrak z Richmond do Truckee. Aby to zrobić, po opuszczeniu pociągu BART na stacji Richmond musisz udać się na przyległą do niej stację Amtrak (to zzaledwie kilka kroków), a tutaj kupić nowy bilet właśnie do Truckee. Podróż zajmie Ci około 5 godzin i 15 minut.
  3. W Truckee musisz polegać na regionalnych przewoźnikach. Jeden z autobusów jest darmowy i pozwala Ci odwiedzić większość głównych atrakcji północnej części jeziora.

Podróż samolotem z San Francisco do Jeziora Tahoe

Mniej popularnym, niemniej jednak zdecydowanie najszybszym sposobem na dostanie się nad Jezioro Tahoe jest podróż samolotem. Wszelkie komercyjne loty odbywają się jednak do oddalonego o 60 kilometrów miasta Reno. Organizowane są pod szyldem United Airlines i latają z San Francisco każdego dnia. Lot trwa nieco powyżej jednej godziny. Z Reno nad jezioro możesz z kolei dotrzeć wypożyczając samochód na lotnisko. Jest to najpraktyczniejsza opcja. Zaledwie 45 minut zajmie Ci dostanie się z Reno do Incline Village, będącej wioską znajdującą się najbliżej jeziora. Miej na uwadze, że transport publiczny w Reno nie jest zbyt dobrze przystosowany do obsługiwania turystów. Nie powinieneś więc na nim polegać.

Podsumowanie

Jezioro Tahoe jest jednym z obowiązkowych punktów dla każdej osoby odwiedzającej Stany Zjednoczone, zwłaszcza tej, która zdecydowała się na wizytę w San Francisco. Choć droga do niego zajmuje sporo czasu, jest zdecydowanie warta całego zachodu. Nagrodzi Cię fantastycznymi widokami, których nie zobaczysz nigdzie indziej na świecie. Pamiętaj – wcale nie musisz mieć własnego samochodu, by tu dojechać i doświadczyć wszystkiego, co to jezioro ma do zaoferowania!

Autor: Paweł Ryszka

Poprzedni

TOP 7 najpiękniejszych plaż w San Francisco i okolicach

Wiosna w Kalifornii – pogoda, temperatura, opady

Następny

Dodaj komentarz