Wiosna w San Francisco, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , , , , , ,

San Francisco to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Znajdziemy tu wiele zabytków i atrakcji turystycznych – począwszy od słynnego na cały świat mostu Golden Gate przez Lombard Street, czyli najbardziej krętą ulicę świata na najsłynniejszym więzieniu świata (Alcatraz) skończywszy. San Francisco jest popularnie wybieranym kierunkiem szczególnie podczas okresu wakacyjnego. Dziś zastanowimy się jednak, czy miasto to warto odwiedzić nieco wcześniej – i jakie warunki oferuje wiosna w San Francisco!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy warto odwiedzić San Francisco wiosną?

Jak najbardziej tak. San Francisco to miasto, które prezentuje się bajkowo niezależnie od pory roku. Wiosną podjąć można tu zdecydowaną większość aktywności dostępnych latem – co więcej, wiele osób bardziej chwali sobie wiosenne wycieczki do San Francisco, chociażby z uwagi na bardziej przystępne temperatury. Ponadto, wybierając się do tego nazywanego perłą Kalifornii miasta wiosną, umożliwiamy sobie zwiedzanie w niewątpliwie bardziej atrakcyjnych warunkach, bo bez tak wielkiego tłumu towarzyszących nam turystów. Często również stawki za zakwaterowanie okazują się znacznie niższe, niż gdybyśmy odwiedzili miasto w pełni sezonu turystycznego.

Odwiedzenie San Francisco wiosną ma zatem naprawdę bardzo dużo sensu. Miasto to oferuje w tym okresie czasu naprawdę wiele atrakcji, a warunki zwiedzania przez większość uważane są za znacznie lepsze. Jeśli tylko mamy więc okazję, aby wybrać się do tegoż miasta od marca do maja, z pewnością warto z niej skorzystać.

Jaka jest wiosenna pogoda w San Francisco?

Czynnikiem niezwykle ważnym przy planowaniu jakiegokolwiek wyjazdu jest, oczywiście, zwrócenie uwagi na odpowiednie warunki pogodowe. Niesprzyjająca aura może popsuć radość z nawet najpiękniejszego i najbardziej wyczekiwanego wyjazdu. Czy przyjeżdżając do San Francisco na wiosnę mamy się w tym zakresie czego obawiać?

Przeanalizowaliśmy dokładnie warunki pogodowe panujące w tym mieście na przestrzeni kilku wiosennych miesięcy – marca, kwietnia oraz maja. Dają one jasną odpowiedź na pytanie, jak prezentuje się wiosenna pogoda w San Francisco. Oczywiście, planując wyprawę zawsze warto przed wyjściem zweryfikować aktualne prognozy pogody – dotyczy to zarówno San Francisco, jak i każdej innej miejscowości. Sprawdźmy jednak, jak prezentuje się wiosenna pogoda w San Francisco.

Pogoda w San Francisco – marzec

Marzec to pierwszy miesiąc wiosny – szczególnie w pierwszych jego tygodniach należy więc spodziewać się stosunkowo niskich temperatur, szczególnie w porównaniu z kilkoma najbliższymi miesiącami. Jak prezentuje się marcowa pogoda, jeśli chodzi o San Francisco?

Przeciętna temperatura dzienna odnotowywana w marcu wynosi tutaj ok. 13 stopni, a zatem mowa o przyjemnej dla przeciętnego turysty wartości. Średnia temperatura maksymalna wynosi 24,7 stopnia, natomiast minimalna – 6,5 stopnia. Oczywiście, jak i od każdej średniej, tak i tu widoczne są pewne odstępstwa. Najniższa w historii temperatura odnotowana w San Francisco w marcu wynosi 1 stopień Celsjusza, natomiast najwyższa – 31 stopni Celsjusza. Mowa zatem o dość wyraźnym rozstrzale. Przeciętna wilgotność powietrza wynosi 75%, a suma opadów – 80mm. Średnia temperatura wody wynosi natomiast 12 stopni Celsjusza.

Pogoda w San Francisco – kwiecień

Kwiecień jest nieco cieplejszym miesiącem w porównaniu do marca. Przeciętna temperatura panująca w San Francisco w tym miesiącu wynosi 13,6 stopnia Celsjusza. Średnie wartości temperatury maksymalnej oraz minimalnej w kwietniu wynoszą natomiast odpowiednio 27,1 oraz 7,2 stopnia Celsjusza. Najniższa odnotowana temperatura w kwietniu wynosi 4 stopnie, natomiast najwyższa – 34 stopnie. Średnia wilgotność powietrza to 72%, a suma opadów wynosi 41 mm. Nadal mowa zaś o warunkach odpowiadającym przeciętnemu turyście. Jeśli chodzi o przeciętną temperaturę wody – od 1 do 15 kwietnia wynosi ona zazwyczaj 12 stopni Celsjusza, a po 15 kwietnia – 13 stopni Celsjusza.

Pogoda w San Francisco – maj

Zdecydowanie najcieplejszym wiosennym miesiącem jest maj. Przeciętna temperatura panująca w tym miesiącu wynosi 14.3 stopnia Celsjusza, średnia najwyższych temperatur to 27.5 stopnia, natomiast najniższych – 8.9 stopnia Celsjusza. Najniższa odnotowana w maju temperatura wynosi 6 stopni Celsjusza, najwyższa zaś – 39. Średnia temperatura wody to ok. 13 stopni Celsjusza.  Oczywiście im bliżej czerwca, tym wyższe są wartości temperatury. Przeciętna wilgotność panująca w maju to około 72%, jednakże już przewidywana suma opadów to zaledwie 18 milimetrów.

Zwiedzanie San Francisco

San Francisco jest jednym z najwspanialszych miast Kalifornii i nie tylko, a także miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić wiosną. Miasto to pełne jest atrakcji zarówno typowo turystycznych, jak i historycznych – podczas wizyty w San Francisco nikt nie powinien się nudzić. Wiosną panują zaś komfortowe warunki pogodowe, umożliwiające i wręcz zachęcające do eksploracji miasta. Zdecydowanie warto więc odwiedzić je także i wiosną. Sprawdź też nasz wpis o każdej porze roku, czyli kiedy najlepiej odwiedzić San Francisco?

Poprzedni

Co zabrać i jak przygotować się na wakacje do San Francisco?

Wakacje w San Francisco – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz