Sonoma Valley: Przewodnik po najlepszych winnicach, bilety

Tagi , , , , , , , ,

Sonoma Valley to urokliwa, znana część Stanów Zjednoczonych, która z roku na rok przyciąga do siebie coraz większą liczbę ciekawych turystów. Dolina znana jest przede wszystkim z przemysłu winiarskiego. To prawdziwy raj dla prawdziwych smakoszy wysokiej klasy win, które zachwycają odbiorców z całego świata. Nic więc dziwnego, że wybierając się w ten region Stanów Zjednoczonych, zastanawiamy się, jakie winnice warto zobaczyć i co oprócz nich warto zwiedzić podczas pobytu w Sonoma Valley. Gotowi na garść praktycznych wskazówek. Ciekawi, co może przynieść wycieczka do Sonoma Valley? Zaczynamy! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Sonoma Valley?

Sonoma Valley to urokliwa dolina, która zlokalizowana jest w hrabstwie Sonoma, w Kalifornii. To jedna z najbardziej atrakcyjnych części Zatoki San Francisco. Zaliczana jest do regionu North Bay. Chcąc dokładnie zlokalizować Sonoma Valley, można stwierdzić, że znajduje się ono pomiędzy Pacyfikiem a regionem Napa Valley. Co więcej, Sonoma Valley znajduje się około 45 mil od znanego na całym świecie miasta San Francisco, co w przeliczeniu daje około 57 km. 

Jak dojechać do Sonoma Valley z San Francisco?

Będąc turystami z Polski, którzy chcą dostać się do Sonoma Valley, przede wszystkim należy ubiegać się o uzyskanie zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży, który będzie uprawniać nas do czasowego przebywania na terytorium Stanów Zjednoczonych. Od 2019 roku będąc obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, nie musimy posiadać wizy na pobyt czasowy. Wystarczającym jest uzyskanie takiego zezwolenia. Kiedy już uda nam się zdobyć ten podstawowy, niezbędny dokument, wówczas kolejnym krokiem jest zakup biletów lotniczych i znalezienie właściwego przewoźnika z atrakcyjną ofertą cenową. Kiedy już znajdziemy się w USA, by dostać się do Sonoma Valley, należy skorzystać z komunikacji publicznej, taksówek czy wypożyczalni samochodów. Wybór sposobu uzależniony jest od indywidualnych preferencji, możliwości finansowych, jak również lotniska amerykańskiego, na którym wylądujemy.

Z całą pewnością, by móc czerpać maksymalną przyjemność i satysfakcję z wycieczki do Sonoma Valley, warto postawić na zorganizowaną ofertę z profesjonalnym biurem podróży, który zadba o dopełnienie wszelkich, niezbędnych formalności i wybór najciekawszych miejsc w Stanach Zjednoczonych, takich jak np. Alcatraz. Wycieczki do Sonoma Valley, bilety i wszystkie inne niezbędne czynności, pozostają w zakresie organizacji przewoźnika. Nam pozostaje jedynie cieszyć się z wyjazdu.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Sonoma Valley w Kalifornii?

Oprócz tego będąc w Sonoma Valley, warto wziąć udział w organizowanych festiwalach. Na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sonoma. W związku z tym każdy miłośnik filmu będzie w swoim ekranowym raju. 

Oprócz tego Sonoma Valley kryję w sobie jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych świata- Quarryhill, przez co jest to także bardzo atrakcyjny region dla pasjonatów przyrody i naturalnego piękna. Co więcej, Sonoma Valley to także obszar przepełniony wieloma parkami. Na szczególną uwagę zasługuje stanowy Park Historyczny Jack London. To w nim znajdują się ruiny znanego domu Wolf House. W dawnych czasach, za życia Jack’a, park nazywany został Ranczem Piękności. Na terenie parku odnaleźć można także pochówek Jack’a i jego rodziny, który zapracowała się na śmierć, chcąc odzyskać spaloną rezydencję. Jest to dla Amerykanów wyjątkowe miejsce na mapie ich całego kraju.

Będąc w Sonoma Valley warto odwiedzić także kultowy zajazd Blue Wing. To jeden z pierwszych hoteli, który powstał w północnej części od San Francisco. Zajazd Niebieskie Skrzydło z 1840 roku pozwala na poznanie dawnej kultury Stanów Zjednoczonych.

Czy warto odwiedzić Sonoma Valley w Kalifornii?

Z całą pewnością Sonoma Valley to jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów znajdujących się nad Zatoką San Francisco. Miejsce kryje w sobie bardzo wiele ciekawych i różnorodnych atrakcji. Dobre wino, muzyka, film czy przyrodniczy anturażu- to wszystko odnaleźć można w jednym miejscu zwanym Sonoma Valley.

Najlepsze wina i ich ceny w Sonoma Valley w Kalifornii

Pierwsza winorośl w Sonoma Valley została posadzona przez rosyjskich kolonistów w 1817 roku. Sonoma Valley to zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich, w którym odnaleźć można najlepsze gatunki win. Liczba zarejestrowanych winnic oscyluje w okolicy 500. Obecnie obszar 24 tysięcy hektarów obsadzony jest krzewami winorośli. 

Na szczególną uwagę zasługuje Dry Creek Valley. To w nim produkuje się znany na całym świecie zinfandel. Warto odwiedzić także Russian River Valley. Na tym chłodniejszym terenie odnaleźć można pinot noir czy chardonnay. Pinot noir uważane jest za wino najbardziej charakterystyczne dla Sonoma Valley. Co ważne, żadna z apelacji kalifornijskich nie produkuje tak dużo właśnie tej odmiany, z której znany jest region. Warto zajrzeć także do Alexander Valley. To w nim powstaje znane wino cabernet sauvignon.

Będąc w Sonoma Valley, będziemy mieli także niespotykaną nigdzie indziej okazję, by skosztować oryginalnych interpretacji syrah. To niezwykle wytrawna propozycja pełna korzennych nut. Jeśli zaś preferujemy odmiany o wiele słodsze, doskonale przypadnie nam do gustu sauvignon blanc, jednak produkuję się go w Sonoma Valley małe ilości, przez co jego cena może być wysoka. Jeśli zaś chcemy postawić na wino powszechnie dostępne, o bardzo przyjaznej cenie, wówczas powinniśmy wybrać odmianę Merlot. 

 Zinfandel Rancho Zabaco za jedną butelkę kosztuje około 50 zł, w przeliczeniu na polską walutę. Jeśli chcemy kupić wino o odmianie Pinot Noir, wówczas musimy przygotować się na koszt za jedną butelkę w okolicach 100- 200 zł. W związku ze swoją popularnością bardzo często wybierany jest Chardonnay. Tu za butelkę jednego wina będziemy musieli zapłacić mniej więcej 150 zł. Oczywiście podane ceny są jedynie wartościami orientacyjnymi. Konkretny koszt zależy od konkretnego miejsca, winnicy czy sklepu oferującego wina w Sonoma Valley.

Poprzedni

Sausalito – przewodnik, atrakcje, co zobaczyć, hotele i noclegi

Minnesota Street Project w San Francisco, przewodnik, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz