Najpiękniejsze punkty widokowe w San Francisco

Tagi , , , , , , , , , , , ,

San Francisco jest miastem pełnym słońca, które oprócz wielu, niezliczonych atrakcji, skrywa również moc niezwykłych, naturalnych widoków. Nic więc dziwnego, że odwiedzając to popularne miasto Stanów Zjednoczonych, niejednokrotnie zastanawiamy się, jakie punkty widokowe wybrać, by nie przegapić najlepszych widoków gór czy oceanu. Które punkty widokowe w San Francisco koniecznie trzeba odwiedzić? 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Golden Gate Bridge i Battery Spencer

Mimo że Golden Gate Bridge to wiszący most, jest on jednocześnie jednym z najpiękniejszych punktów widokowych miasta. Najlepszym tego potwierdzeniem jest obecność rozsianych w jego okolicy specjalnie wyznaczonych punktów widokowych. Jednym z najlepszych jest Battery Spencer. To z niego możemy liczyć na spektakularny wschód słońca nad miastem. Warto więc wybrać się do tego miejsca skoro świt. Na szczególną uwagę zasługują również punkty widokowe zlokalizowane blisko mostu, takie jak Golden Gate Overlook czy Golden Gate View.

Ina Coolbrith Park – punkt widokowy w samym centrum miasta

Ina Coolbrith Park to punkt widokowy, który znajduje się w samym centrum miasta. Co ciekawe, pomimo tego nie jest to miejsce zbyt popularne wśród turystów, przez co na Ina Coolbrith Park będziemy mogli liczyć na względną ciszę i spokój, zwłaszcza w porównaniu z najbardziej znanymi i powszechnie odwiedzanymi częściami miasta. Na punkt widokowy prowadzą małe schody.

Twin Peaks – nie może Cię tam zabraknąć

Będąc w San Francisco bez wątpienia musisz odwiedzić Twin Peaks. To dla wielu podróżników czy turystów najważniejszy punkt widokowy miasta. Znajdując się w tym słynnym miejscu będziemy mogli podziwiać całe downtown. Jeśli pragniesz wykonać niezapomniane ujęcia ze Stanów Zjednoczonych, które zachwycą każdego i staną się jednocześnie wyjątkową pamiątką z wymarzonej podróży. 

Co więcej, bez trudu uda nam się nawet dostrzec wcześniej wymieniony Golden Gate. Bez trudu uda nam się dostać na Twin Peaks przy użyciu komunikacji miejskiej, ubera czy własnego samochodu. 

Lands End

Pomimo tego, że w San Francisco napotkać można wiele, różnorodnych punktów widokowych, nie sposób nie wspomnieć o Lands End. To miejsce znajdujące się wzdłuż oceanu, otoczone uroczymi, leśnymi ścieżkami. Udając się do Lands End będziemy mogli podziwiać Sutro Baths. W pamięci wielu turystów zapisują się klify Lands End. Najkorzystniejszym momentem w ciągu dnia na odwiedzenie Lands End jest zachód słońca. 

Tresure Island – oryginalny punkt widokowy

Pomimo tego, że Tresure Island jest mniej znanym punktem widokowym, znajduje się w czołówce najciekawszych miejsc do odwiedzenia. Tresure Island to mała, klimatyczna wysepka, która zlokalizowana jest pomiędzy miastem San Francisco a Oakland. Z tego punktu widokowego można będzie podziwiać downtown. Z tego punku widokowego możemy spojrzeć na pełne ruchu i świateł miasto z pewnym dystansem. To sprawia, że wysepka doceniana jest przez wszystkie osoby, które pragną spojrzeć na miasto z innego punktu widzenia. 

Bernal Heights – zapierające dech w piersiach widoki z parku 

Bernal Heights to jeden z najbardziej popularnych parków w San Francisco. Park kryje w sobie bardzo urokliwy punkt widokowy. Udając się w to miejsce, będziemy mogli podziwiać 360-stopniowy widok na całe miasto. Co więcej, na szczycie znajduje się piękna, klimatyczna huśtawka, na której będziemy mogli wykonywać bajeczne, klimatycznej zdjęcia. Jeśli więc chcemy w jednym spojrzeniu dostrzec cały ogrom jednego z najpopularniejszych miast świata, z całą pewnością na planie naszej wycieczki do USA i San Francisco, obowiązkowo musi znaleźć się park Bernal Heights i jego punkt widokowy.

Coit Tower – doskonały punkt widokowy na całe miasto

Coit Tower to punkt widokowy cieszący się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona turystów. Z tego miejsca roztacza się widok na całe San Francisco. Punkt widokowy znajduje się na wzgórzu. W punkcie widokowym znajduje się także jeden z symboli miasta – wieża Tower Coit, która została wybudowana w 1933 roku.

Autor: Magda Krzykawska

Poprzedni

Golden Gate Bridge – piękno i potęga inżynierii, co warto wiedzieć?

Hotele i noclegi w Oakland w najlepszych cenach

Następny

Dodaj komentarz