Kiedy jechać do San Francisco?

Tagi , , , , , , , , , , ,

San Francisco to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Stanach Zjednoczonych, także przez turystów ze Starego Kontynentu. Nie ma się temu co dziwić, w końcu leży ono w samej Kalifornii. Zanim jednak udamy się do tego wyjątkowego miejsca, powinniśmy dowiedzieć się, kiedy najlepiej będzie je odwiedzić. Zdecydowaną większość z nas będą interesowały korzystne warunki atmosferyczne. Z tego też względu, koniecznie musimy dowiedzieć się, kiedy jechać do San Francisco, aby mieć do czynienia z najlepszą pogodą. Nie jest to bowiem tak oczywiste, jak mogłoby się na pozór wydawać!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Z jakim klimatem mamy do czynienia w San Francisco?

San Francisco położone jest w strefie klimatu określanego mianem śródziemnomorskiego. Charakterystyczne dla niego są przede wszystkim wyjątkowo łagodne zimy, w trakcie których nie brakuje jednak opadów. Jeżeli chodzi zaś o lata, co do zasady są one suche oraz ciepłe, niekiedy upalne. Od tej reguły są jednak wyjątki. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że pogoda w San Francisco w dużej mierze kształtowana jest przez zimny Prąd Kalifornijski.

Miasto jest otoczone wodą z aż trzech stron i to właśnie znad oceanu dociera do San Francisco chłodniejsze powietrze. Łącząc się z tym cieplejszym, znad lądu, bardzo często powoduje mgły. Należą one do bardzo malowniczych, dlatego wzbudzają zachwyt wielu turystów, a także fotografów. Stwarzają jednak pewne zagrożenie dla osób, które zbyt dobrze nie znają miasta, w tym dla kierujących pojazdami. Ze względu na to, że San Francisco posiada urozmaiconą topografię terenu, lokalnie mogą mieć miejsce bardzo różniące się od siebie zjawiska mikroklimatyczne. Nie powinniśmy więc się zdziwić, jeżeli w jednej części miasta doświadczymy ulewnego deszczu, a w innej upalnej, słonecznej i suchej aury.

San Francisco w okresie od lipca do października

Bardzo wiele osób marzy o spędzeniu swojego urlopu w ciepłym klimacie. Nic dziwnego więc w tym, że ich wybór pada często na Kalifornię. Jeżeli zamierzamy udać się do San Francisco i pragniemy cieszyć się wysokimi temperaturami, zaplanujmy swój wypoczynek w okresie pomiędzy lipcem a październikiem. Warunki atmosferyczne są wówczas najbardziej sprzyjające. Średnia dobowa temperatura powietrza we wspomnianych miesiącach oscyluje w granicach 23 stopni. Będziemy mogli zatem liczyć zarówno na leniwy, jak i nieco aktywniejszy wypoczynek na plaży. Osoby, które lubią się opalać, mogą z powodzeniem rozłożyć leżak i oddać się lekturze jakiegoś ciekawego czasopisma bądź książki. Równie dobrze możemy jednak sączyć kolorowego drinka z palemką. Jeżeli natomiast należymy do osób lubiących sport, nie pozostaje nam nic innego jak wypożyczenie deski i surfowanie. Alternatywą dla sportów wodnych może być natomiast jogging. Najlepiej uprawiać go wieczorem bądź o poranku, gdy na plażach nie ma jeszcze zbyt wielu turystów.

Jeżeli wybieramy się do San Francisco w okresie od lipca do października, musimy jednak liczyć się z ryzykiem opadów atmosferycznych. Nierzadko towarzyszą one burzom, niekiedy dość gwałtownym. W naszych walizkach nie powinno zatem zabraknąć cieplejszych ubrań, a także okryć wierzchnich. W przeciwnym razie narażamy się co najmniej na ryzyko zmoknięcia. Poza tym, jeżeli udamy się do San Francisco, gdy jest ciepło, musimy wziąć pod uwagę fakt, że wielu turystów mogło pomyśleć dokładnie o tym samym. Najprawdopodobniej godne odwiedzenia miejsca będą wówczas zatłoczone. Poza tym zwiedzanie podczas upału może być dość męczące, zwłaszcza dla osób starszych oraz dla małych dzieci. Nie wolno także zapominać o tym, że ze względu na specyficzny mikroklimat, aury w San Francisco nie można do końca przewidzieć. Musimy zatem liczyć się z tym, że podczas naszego urlopu może ona nie być tak sprzyjająca jak zazwyczaj. Na pewno warto śledzić prognozy pogody, zarówno przed samym wyjazdem, jak i w trakcie urlopu. 

Aktywny wypoczynek – San Francisco w chłodniejszych miesiącach

Nie każdy lubi wysokie temperatury powietrza. Niektórzy zdecydowanie lepiej czują się, gdy powietrze jest rześkie. W ciepłe dni, zwłaszcza w dużych miastach może dokuczać nam przykre wrażenie, że nie mamy czym oddychać. Poza tym, jeśli temperatura nie jest zbyt wysoka, o wiele przyjemniej zwiedza się atrakcyjne dla turystów miejsca. Mowa tu zarówno o budynkach, jak i o parkach. Jeśli zatem należymy do osób, którym marzy się aktywny wypoczynek w kalifornijskim San Francisco, koniecznie udajmy się do tego miasta w okresie od listopada do kwietnia.

Do rozważenia jest również wyjazd w maju bądź czerwcu, ale wówczas może być już nieco cieplej. Niemniej jednak, temperatury nadal nie będą tak wysokie jak ma to miejsce pomiędzy lipcem a październikiem. Musimy jednak być przygotowani na opady atmosferyczne. Bardzo prawdopodobne jest to, że padać będzie dość regularnie. Rzadko kiedy niekorzystna aura utrzymuje się kilka dni pod rząd. Poza tym raczej nie powinniśmy obawiać się śniegu. Jeżeli już zacznie padać, z dużym prawdopodobieństwem będzie to deszcz. Co jeszcze musisz wiedzieć przed wyjazdem do San Francisco?

Poprzedni

Ceny w San Francisco i koszty życia – co musisz wiedzieć?

Co kupić w San Francisco i jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz