Jewish Museum/Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco

Tagi , , , , , , ,

Współczesne Muzeum Żydowskie cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona miłośników tradycji i historii. Co warto wiedzieć, zwiedzając Muzeum Żydowskie w San Francisco, które stało się obiektem zainteresowań wielu turystów z najdalszych zakątków świata? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco?

Współczesne Muzeum Żydowskie, o oryginalnie brzmiącej nazwie Contemporary Jewish Museum, zlokalizowane jest przy 736 Mission Street, w dzielnicy South of Market w San Francisco, stanie Kalifornia USA. Co niezwykle ciekawe, Muzeum mieści się w historycznej stacji Jessie Street Substation. 

Jak dojechać do Contemporary Jewish Museum w San Francisco?

Chcąc zobaczyć Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco, będąc turystą z Polski, przede wszystkim, w pierwszej kolejności, należy wykupić bilet lotniczy. Dzięki temu z wybranego lotniska będziemy mogli przelecieć na terytorium Stanów Zjednoczonych. Co więcej, przed wykupieniem biletów lotniczych należy zadbać także o posiadanie wizyty turystycznej. Będzie ona tzw. przepustką, by móc zwiedzać USA. Kiedy już znajdziemy się w San Francisco, bez trudu uda nam się dostać do Contemporary Jewish Museum. Najlepiej zrobić to korzystając z komunikacji miejskiej czy taksówki. Forma przejazdu po jednym z najsłynniejszych miast świata zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego z nas. 

Historia i ciekawostki na temat Contemporary Jewish Museum w San Francisco

Co niezwykle ciekawe, Muzeum mieści się w historycznej stacji Jessie Street Substation. Stację wybudowano w swojej pierwotnej wersji w 1881 roku. Odbudowano ją w 1907 roku, dzięki pracy Willisa Polka. Cały obiekt zaprojektował Daniel Libeskind. Stacja została całkowicie oczyszczona z dotychczasowych elementów, by móc stworzyć całkowicie nową, zachwycają aranżację. Dyrektorem muzeum jest Czad Coerver.

Obiekt powstał w 1984 roku. Od tego czasu gości ogromną liczbę turystów z całego świata, zachwycając swoim bogatymi, różnorodnymi  zbiorami o dynamicznym charakterze, czy ciekawymi eksponatami, które związane są z kulturą i tradycją żydowską. Na samym początku muzeum mieściło się w niewielkiej galerii w pobliżu nabrzeża San Francisco. 1989 roku władze muzeum zainicjowały ciekawe projekty, które miały na celu zaspokojenie potrzeb społecznych w związku z ogromnym zainteresowaniem obiektem. W związku z tym powstało nowe muzeum, z dodatkowym pomieszczeniem, które znamy dziś. Obiekt o dzisiejszej bryle otwarto w 2008 roku.

Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco – co warto zobaczyć?

Współczesne Muzeum Żydowskie zachwyca swoich gości bez względu na to, ilekroć decydują się oni na jego zwiedzanie. Tajemnica tkwi w fakcie, że obiekt kulturalny nie posiada jednej, stałej ekspozycji czy wystaw. Co roku museum zawiązuję współpracę z innymi instytucjami, przez co tworzy nową, intrygującą i niepowtarzalną kolekcję.

Daniel Libeskind tworząc Współczesne Muzeum Żydowskie, zaprojektował całkowicie nowe wnętrze, które liczy 5900 metrów kwadratowych. Zwiedzając muzeum nie sposób nie dostrzec i nie zwiedzić nowego, dekonstruktywistycznego, sześciennego dodatku, który stał się przepiękną dekoracją całego muzeum. To konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej, której produkcją zajęła się firma A. Zahner. Wcina się w ceglaną konstrukcję starej stacji. We wnętrzu nowoczesnej bryły podziwiać możemy ciekawe wystawy dźwiękowe oraz performatywne.  Co więcej, w Muzeum odnaleźć można także przestrzeń do organizacji eventów czy sklep muzealny. 

Dlaczego warto odwiedzić Contemporary Jewish Museum?

Contemporary Jewish Museum posiada jedną, główną misję swojego działania. Jego zadaniem w oczach twórców jest przybliżenie różnorodności doświadczeń żydowskich wszystkim osobom, które żyją w XXI wieku, i chcą poznać historię tej narodowości, która została szczególnie dotkliwie doświadczona przez los. 

Odwiedzając znane na całym świecie muzeum, możemy liczyć na ciekawe wystawy multimedialne, programy edukacyjne, dzięki czemu miejsce staje się także doskonałym źródłem do efektywnej nauki, w tym także dla dzieci i młodzieży. Co więcej, możemy odnaleźć także strefy edukacyjne, jak również muzykę, taniec czy teatr na żywo, co stanie się wyjątkową atrakcją, także dla dzieci. W San Francisco jest spora społeczność żydowska, dlatego można tam znaleźć wiele restauracji oferujących kuchnię żydowską.

Godziny otwarcia – Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco

Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco posiada stałe godziny otwarcia. Muzeum, by dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji swoich gości, czeka na turystów od poniedziałku do niedzieli. Jest więc otwarte przez 7 dni w tygodniu. Godziny otwarcia też są niezwykle przyjazne i pozwalają na niezwykle komfortowe zaplanowanie wycieczki do Muzeum. To zakres godzin od 11, aż do godziny 17. 

Bilety i ceny do Współczesnego Muzeum Żydowskiego

Współczesne Muzeum Żydowskie w San Francisco posiada dużą rozpiętość cenową biletów, w zależności od wieku turystów. Jeden bilet dla osoby dorosłej go koszt rzędu 16 $.  Jeśli zaś jesteśmy seniorem w wieku od 65 lat, wówczas cena biletu do Muzeum wynosić będzie 14 $. W związku z założonym celem, słynne Muzeum Żydowskie w San Francisco nie pobiera opłat za zwiedzanie obiektu od dzieci w wieku do 12 lat. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet wielodzietne rodziny mogą pozwolić sobie na zwiedzanie obiektu, bez obaw o spiętrzone koszty za bilety wstępu.

Zapoznaj się także ze wpisem o Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco! 

Autor: Magdalena Krzykawska

Poprzedni

Wakacje w Kalifornii – z biurem podróży czy na własną rękę?

Co zabrać i jak przygotować się na wakacje do Kalifornii?

Następny

Dodaj komentarz