Internet w San Francisco – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

W San Francisco – podobnie jak w całych Stanach Zjednoczonych – dostęp do Internetu jest powszechny. Mieszkańcy miasta najczęściej korzystają z Internetu mobilnego – rzadziej wykorzystywany jest Internet stacjonarny. Jeśli wybierasz się na wakacje do San Francisco, będziesz musiał kupić odpowiedni pakiet. Internet od polskich operatorów nie będzie tam działał lub jego wykorzystanie będzie wiązało się z ogromnymi kosztami. Wobec tego, co musisz wiedzieć o Internecie w San Francisco i jakie pakiety możesz kupić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy w San Francisco funkcjonują kafejki internetowe?

Wydawać by się mogło, że w dobie mobilnego Internetu era kafejek internetowych jest całkowicie skończona. Niemniej jednak w San Francisco dalej istnieje kilka miejsc, w których będziesz mógł skorzystać z Internetu o całkiem solidnej prędkości. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że za skorzystanie z łącza w takiej kafejce obowiązuje opłata. Jest ona ustalana indywidualnie przez każdą z kafeje. Do najpopularniejszych tego typu miejsc w San Francisco można zaliczyć:

  • iTZ Networks – to miejsce w centralnej części miasta, które oferuje możliwość skorzystania z Internetu;
  • AT T Internet – to kolejna kafejka internetowa w San Francisco.

Wymienione wyżej kawiarenki internetowe są popularne i reklamują się w sieci. Mimo wszystko z pewnością uda Ci się znaleźć także mniejsze punkty w mieście, w których będziesz mógł skorzystać z Internetu.

Tani Internet w San Francisco – czy to możliwe?

Opłaty za Internet w San Francisco mogą być wysokie – szczególnie jeśli chodzi o turystów. Jeśli zależy Ci więc na tym, by zaoszczędzić, a mimo wszystko mieć dostęp do szybkiego połączenia, wówczas możesz korzystać z darmowych sieci Wi-Fi. Z uwagi na to, że większość społeczeństwa w San Francisco – i nie tylko – nie wyobraża sobie życia bez dostępu do sieci, w mieście działa wiele otwartych sieci, do których możesz się podłączyć. Oczywiście, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z sieci Wi-Fi oferowanej przez restauracje, kawiarnie oraz hotele. Przyłączenie się do otwartej sieci miejskiej, która jest niezabezpieczona, może być dość ryzykowne. Jeśli jednak zależy Ci na stałym dostępie do sieci, wówczas musisz zdecydować się na wykupienie pakietu Internety mobilnego.

Dostawcy Internetu w San Francisco

Nawet jeśli masz pakiet Internetu od polskiego operatora, to jednak musisz mieć na uwadze to, że nie będzie on działał w San Francisco. Alternatywnie, zostanie Ci naliczona kolosalna opłata. Najlepszym rozwiązaniem, na czas Twojego pobytu w mieście, będzie skorzystanie z usług lokalnych dostawców Internetu. Do największych z nich zaliczają się:

  • Optimum – oferuje on korzystne pakiety i względnie atrakcyjne ceny;
  • AT&T – to również jeden z popularniejszych dostawców Internetu mobilnego w San Francisco;
  • Xfinty – kolejny dostawca Internetu, z którego usług chętnie korzystają mieszkańcy miasta;
  • EarthLink – również solidny dostawca Internetu o zadowalającej prędkości.

Oczywiście w San Francisco możesz skorzystać także z usług mniej popularnych operatorów jak np. Sonic czy Astound Broadband Powered by Wave Broadband. Jednocześnie musisz mieć świadomość tego, że taki Internet nie zawsze będzie działał z optymalną prędkością.

Ile kosztuje Internet w San Francisco i jakie pakiety warto wybrać?

Ceny Internetu mobilnego w San Francisco są dość zróżnicowane. Zależą one głównie od operatora, a także od wybranego pakietu. Najtańszą możliwością jest podstawowy pakiet, który oferuje Internet o prędkości 300 Mbps. Kosztuje on 24 dolary miesięcznie, jednak taka prędkość jest wyjątkowo niska. Ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie – jako dla turysty – może być skorzystanie z pakietu oferowanego przez AT&T. W cenie 80 dolarów możesz cieszyć się Internetem o prędkości od 1 do 5 Gb. Co więcej, ten operator nie będzie wymagał od Ciebie podpisania umowy, co z perspektywy czasowego pobytu jest wyjątowo wygodne. Pakiet ten możesz zamówić online – nie ma konieczności osobistej wizycie w punkcie usługodawcy. AT&T to operator o najlepszym zasięgu w San Francisco.

Zobacz również nasz artykuł, w którym odpowiedzieliśmy na pytanie: Dlaczego warto jechać do San Francisco?

Poprzedni

Hotele i noclegi w Santa Cruz w najlepszych cenach

Jakie formalności przed wylotem do San Francisco?

Następny

Dodaj komentarz