Gdzie najlepiej nocować w San Francisco?

Tagi , , , , , , , , , ,

San Francisco – miasto wielokulturowe, różnorodne i inspirujące. Właśnie tymi słowami najczęściej opisują San Francisco, planując kolejną podróż do tej metropolii. Jednocześnie, jeśli Ty również masz w planach odwiedzenie miasta, to prawdopodobnie rozpocząłeś już kalkulację. Loty, jedzenie oraz atrakcje mogą Cię dość sporo kosztować. W praktyce jednak to wynajęcie odpowiedniego miejsca noclegowego może pochłonąć największą część Twojego budżetu. Pamiętaj jednak, że baza noclegowa w San Francisco jest maksymalnie zróżnicowana i jeśli tylko chcesz, to na hotelu możesz sporo zaoszczędzić! Poniższa lista dobrych i tanich noclegów w mieście powinna pomóc Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji! Gdzie nocować w San Francisco?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Sunnyside Hotel-Downtown San Francisco

Sunnyside Hotel – Downtown San Francisco to pierwszy obiekt w mieście, na który możesz zwrócić uwagę podczas poszukiwania dobrego i taniego zakwaterowania. Jest on oddalony około 800 metrów od centrum, co z pewnością możesz potraktować jako zaletę. Z drugiej zaś strony, hotel ten może pochwalić się dwugwiazdkową oceną, więc zapewnia Ci poniekąd dobry standard. Mankamentem może być zaś to, że na każdym z pięter znajduje się łazienka, którą będziesz musiał dzielić z innymi gośćmi. Niemniej jednak cena za noc przedstawia się w dość satysfakcjonujący sposób. Zapłacisz około 360 złotych, co jest w San Francisco przystępną kwotą za nocleg.

2. Rodeway Inn Civic Center

To również hotel dwugwiazdkowy, który zlokalizowany jest w dzielnicy Western Addiction – około 1,4 kilometry od centrum. Taka odległość może Ci się wydawać dość spora, jednak stacja metra i przystanki autobusowe znajdują się w bezpośredniej bliskości hotelu. Obiekt oferuje Ci pokój ze standardowym umeblowaniem, klimatyzacją i telewizorem. Nie spodziewaj się basenu czy SPA. Jednocześnie znów największą zaletą tego obiektu jest jego cena. Za noc będziesz musiał zapłacić około 470 złotych. W porównaniu do innych obiektów noclegowych w mieście ta cena powinna Ci się spodobać!

3. Haveli Hotel – Downtown Market San Francisco

Haveli Hotel – Downtown Market San Francisco to kolejny obiekt noclegowy w mieście, który możesz rozważyć w kontekście poszukiwania taniego noclegu. Jest on oddalony jedynie 700 metrów od ścisłego centrum, a dodatkowo znajduje się w pobliżu stacji metra. Czeka na Ciebie średniej wielkości pokój z telewizorem, klimatyzacją i szafą. Jedną z wad tego obiektu może być łazienka, którą musisz dzielić z innymi gośćmi. Niemniej jednak cena ponownie będzie przemawiać na Twoją korzyść. Za jedną noc spędzoną w tym hotelu zapłacisz około 325 złotych. Prawdopodobnie, jest to jeden z najtańszych obiektów noclegowych w San Francisco.

4. Casa Loma Hotel

Ten obiekt może pochwalić się oceną na miarę dwóch gwiazdek. Jednocześnie znajduje się on aż 2,5 kilometra od centrum. Jednak z uwagi na bliskość przystanków i stacji metra, nie powinno być to dla Ciebie zbyt problematyczne. Hotel ten znajduje się w starym budynku, jednak jego wnętrze jest mocno odnowione, a pokoje faktycznie mogą zrobić na Tobie wrażenie. Każdy z nich posiada standardowe wyposażenie – klimatyzację, telewizor oraz meble. Niestety, podobnie jak w poprzednim przypadku, będziesz musiał dzielić łazienkę razem z innymi gośćmi. Na ten drobny mankament możesz jednak przymknąć oko, gdyż cena za noc w tym hotelu to około 495 złotych.

5. Hotel Sunrise

To również dwugwiazdkowy obiekt noclegowy, który często jest rekomendowany przez turystów. Znajduje się on w dzielnicy Mission Disctrict, która znana jest z alejek pokrytych kolorowymi muralami, a także z licznych galerii sztuk. Od centrum obiekt ten oddalony jest o prawie 3 kilometry, jednak w jego bezpośredniej bliskości znajduje się stacja metra, co ułatwi Ci dojazd. Czeka tam na Ciebie pokój z prywatną łazienką, telewizorem, ekspresem do kawy i klimatyzacja. Cena za noc w tym obiekcie również jest dość zachęcająca. Będziesz musiał zapłacić około 470 złotych.

6. Twin Peaks Hotel

To kolejny obiekt noclegowy – dwugwiazdkowy – który może Cię zainteresować. Jest on oddalony o 3,1 kilometra od centrum i znajduje się w słynnej dzielnicy Castro. Masz do dyspozycji całodobową recepcję, a także własną łazienkę – nie musisz dzielić jej z innymi gośćmi. Hotel oferuje Ci zakwaterowanie w standardowych pokojach – umeblowanych i klimatyzowanych. Za jedna noc będziesz musiał zapłacić około 455 złotych, co wydaje się dość rozsądną ceną, jak na nieco wyższe standardy zakwaterowania.

7. Marina Inn

Marina Inn to wyjątkowo ciekawy obiekt noclegowy w San Francisco, który powinien Ci się spodobać. Zlokalizowany jest on w Marina District i od najbliższej plaży miejskiej dzieli go jedynie 1,5 kilometra. Z kolei do centrum San Francisco z hotelu będziesz miał około 2,5 kilometra. W bezpośredniej bliskości znajduje się także stacja metra. Hotel ten oferuje Ci całkiem wysokie standardy – duży pokój z prywatną łazienką, klimatyzacja oraz telewizorem. W hotelu działa również całodobowa recepcja. Za noc w tym obiekcie będziesz musiał zapłacić około 480 złotych.

8. The Adrian

The Adrian to hotel, który może Ci się spodobać, nawet w momencie, kiedy masz nieco wyższe wymagania. Jest to co prawda hotel dwugwiazdkowy, jednak zlokalizowany jest on w eleganckim, czarnym budynku. Wnętrze może Cię również pozytywnie zaskoczyć. Hotel ten jest dość nowoczesny. Zaoferuje Ci przestronny pokój z telewizorem, meblami oraz klimatyzacją. The Adrian to obiekt noclegowy, w którym będziesz musiał dzielić łazienkę wraz z innymi gośćmi. Co więcej, musisz mieć na uwadze, że znajduje się on w dzielnicy Tenderloin. Słynie ona głównie z bezdomnych, a także z tego, że jest jednym z najbardziej przygnębiających obszarów miejskich w San Francisco. Niemniej jednak The Adrian to hotel, który możesz bez problemu nazwać „perełką Tenderloin”. Znajduje się on 900 metrów od centrum i w pobliżu stacji metra. Cena za noc również powinna Cię usatysfakcjonować. Zapłacisz około 360 złotych, co jest wyjątkowo niską kwotą jak na San Francisco.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

San Francisco: Przewodnik po galeriach i muzeach, które warto zobaczyć

Golden Gate Bridge w filmach, czyli lista najlepszych filmów

Następny

Dodaj komentarz